Jump to content

Rezolvarea eroare bec ars cauzata de leduri


dj-alexz
 Share

Postare recomandată

mrs robotelu ,nu ma deranjeaza dar vroiam sa stiu cauza.poate o sa imi spuna colegii forumisti care sau mai batut de aceasta problema.mrs mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauza ca lumineaza ledurile la o intensitate slaba atunci cand pun contactul.


al bundy ,cand bag cheia in contact mi se aprinde pozitia de stop pe frana,dar la o intensitate mica,nu stiu cauza,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune rezistentele alea, asa cum te-au sfatuit toti de aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o schema ceva ca nu stiu sa le pun si nu am gasit una.nu ma stiu la electro,poate ma ajuta cineva.mrs al bundy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect, daca cu toate informatiile pe care le-ai primit pana acum tot nu ai inteles atunci asta aste singura solutie... sau pune stopuri stock

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 years later...
Nenciu Victor

A calculat cineva cat consuma un bec, intr-o ora, din baterie :-? De puneti leduri ... Si de ce ati lasa masina cu orele cu becurile aprinse? 

Becurile halogen emit caldura, caldura care ajuta iarna la dezghetat :D Strangeti bani si schimbati lampa cu tot, cu una pe led, facuta calumea ... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Victor, nu cred ca o sa citeasca colegii replica ta, avand in vedere ca ultimul post este de acum 9 ani si jumatate....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Sper ca mai este cineva activ.... Am montat pe un vw transporter t4 din 2001 lampi spate care au led doar pe pozitie si frana ( https://www.wrt-parts.ro/produs.php?id=29516&t=/Piese-Tuning-Auto/Iluminari-auto/Stopuri/Stopuri-cu-LED-BAR-SMOKE-SEQ-Tuning-Tec-pentru-VW-T4-90-03.03-LDVWM2/&gad=1&gclid=CjwKCAjwqZSlBhBwEiwAfoZUIMU-alWaan06XwCBsGcuD4tJVQNQi5ln2XXBaESjoGJQKCmTiuGlPhoClQYQAvD_BwE ). Si bineinteles ca dau eroarea cu bujia incandescenta. Pe lampa originala am bec P21/5W .Va atasez poza cu detaliile lampii montate. Ma poate ajuta cineva cu informatia ce anulator de eroare sa montez? Multumesc! 

Imagine WhatsApp 2023-07-06 la 08.04.30.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 7/6/2023 at 8:40 AM, dintzauru said:

Salut! Sper ca mai este cineva activ.... Am montat pe un vw transporter t4 din 2001 lampi spate care au led doar pe pozitie si frana ( https://www.wrt-parts.ro/produs.php?id=29516&t=/Piese-Tuning-Auto/Iluminari-auto/Stopuri/Stopuri-cu-LED-BAR-SMOKE-SEQ-Tuning-Tec-pentru-VW-T4-90-03.03-LDVWM2/&gad=1&gclid=CjwKCAjwqZSlBhBwEiwAfoZUIMU-alWaan06XwCBsGcuD4tJVQNQi5ln2XXBaESjoGJQKCmTiuGlPhoClQYQAvD_BwE ). Si bineinteles ca dau eroarea cu bujia incandescenta. Pe lampa originala am bec P21/5W .Va atasez poza cu detaliile lampii montate. Ma poate ajuta cineva cu informatia ce anulator de eroare sa montez? Multumesc! 

Imagine WhatsApp 2023-07-06 la 08.04.30.jpg

nimeni?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PAi trebuie sa faci un calcul simplu. becul de frana are 21W, vezi cat au ledurile, scazi din 21 valoarea ledurilor si asa obtii valoarea care trebuie sa o consuma anulatorul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!