Jump to content

Passat B5 ARL cu faruri custom bixenon cu DRL si stopuri LED


C o s m i n

Postare recomandată

deja am rezolvat cu filtrul..:)....cum pot sa imi dau seama daca scaunele comunica cu masina? de ex cele de pe vw phaeton sau audi a8 au toate butoanele pe scaun.

Link către comentariu

De la masina ai nevoie doar de + si -. Restul sa le aibe scaunele. A6 C5 stiu ca se potrivesc. 

Link către comentariu
C o s m i n


Pe A8 D2 (2001) am montat eu si e tot ca la Passat B5. Trebuie doar alimentate.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

deci a8 d2 zici...o sa caut..ideal e sa nu fiu nevoit sa modific sinele..am cautat si am vazut ca cele de pe audi a 6 c5 se potrivesc direct...dar ca si confort? vreau sa aiba sustinere mai buna..si mai moi

Modificat de ivanhoe
Link către comentariu
  • 5 weeks later...

de la inceputul anului a primit revizia cu ulei OEM...frane noi TRW.....doar ca acum nu scap de martorul de airbag..imi da urtmatoarea eroare

59301207_286268595592021_396253309066805248_n.jpg

65275210_868256923511995_2633407258502889472_n.jpg

Link către comentariu

Conform regulamentului, in aceasta arie nu se cauta rezolvari la probleme tehnice.

Va multumesc pentru intelegere.

Link către comentariu
  • 4 months later...

scaune full electrice de pe audi a6 allroad...incalzire si memorii...memoriile inca nu sunt montate..la sina s-au potrivit direct..ce idei aveti sa fac cu fetele de usi desprinse?

75627486_756766514785649_7075266176942604288_n.jpg

Link către comentariu

Normal. Faci sablon dupa materialul vechi, dar trebuie sa cumperi "piele" cu buretel pe spate si mai trebuie facute niste cusaturi ca sa se aseze bine. Vezi ca idee la masinile cu highline. Bafta doc.! 

Link către comentariu

dar gata facute unde gasesc? prea mult de munca sa tai, sa lipesc, sa cos..nu ca nu mi-ar placea...doar ca stau f prost cu timpul...vreau sa iau gata facute si doar sa le lipesc

Link către comentariu

Nu gasesti gata facute, sau daca gasesti, ori gasesti tot panoul usii, ori sunt cazute ca la tine. App. Eu am B5.5 Highline (piele la interior) si ce crezi, sunt cazute si la mine. Deci, mergi la un atelier, dar o sa te doara inima, ori te apuci de croitorie si vei fii satisfacut. Am un atelier pe langa mine, dar sigur or sa ridice din nas. Plus ca trebuie sa scoti cochiliile de pe panouri si nu se vor baga. Deci, dai jos cochiliile, le cureti bine si le trimiti la atelier sau le faci tu. Lasa ca iau nr de la Adita si-ti dau pe wapp niste poze cum facusem eu la fostul Passat, dar meseriasul tot nu a facut cum am vrut eu. Asta este. 

Link către comentariu

Da, sunt mai greu de reprodus sabloanele alea pentru usi, dar nu imposibil. Trebuie cusatura curbata. 

E un atelier care iti face orice in Timisoara (SQ Level). Poti pune o intrebare, chiar daca o sa te sperie nota de plata.

Legat de scaune, fa un tratament la pielea aia, Leatherique sau alt kit de intretinere, ca deja e cutata bine aripioara de la sezutul soferului si in scurt timp o sa ajungi la tapiter.

Link către comentariu

arata bine aripioara, pana sa se rupa mai e.

si cutele alea nu le scoti cu Rejuv. Oil, doar cu reconditionare.

arata destul de bine pt varsta lor, doar niste urme pe aripioara pasagerului )de la depozitare probabil, se estompeaza cu pistol cu aer cald

Link către comentariu

Pai are cute pentru ca nu e hidratata (si probabil ceva uzuri si in burete). Dupa cute urmeaza crapaturile, cel putin la suprafata. De ce sa nu le tratezi cat mai repede, pana nu avanseaza problema.

Cutele nu vor iesi in totalitate, dar se vor mai estompa.

Link către comentariu

Nici n-am cum. Intreaba-ma despre orice particica a ei si-ti spun istoria. ?

Intru zilele trecute pe Google Maps si ce gasesc:

 

Untitled.png

Link către comentariu
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am revazut masina dupa 1 an... frumoasa ca intotdeauna. Scaunele sunt foarte misto iar franele sunt chiar foarte bune acum. La mine se circula foarte putin cu ea si rugineau discurile pana aveau depuneri.

 

79094378_2533428653582859_6915192977748918272_n.jpg

79096348_2385634748413765_4598886251381129216_n.jpg

74171614_450684958978087_1703915969883144192_n.jpg

Link către comentariu

Ah...materialul ala de pe fetele de usi... :wacko:

Si foarte fain ca masina a ajuns pe maini bune. Rar cazuri de genul asta... 

Link către comentariu

Frumoasa masina. Tanc de tanc. Alex, cand ii schimbi textila de pe panourile usilor, sa-i pui piele neagra ca cea de pe scaune. O sa iasa o combinatie misto. Panouri gri cu pata neagra. Exact cum este difuzorul si manerul. Atunci nu o sa te mai intrebe nimeni de ce ai schimbat scaunele. In rest, bafta sa aveti de drumuri bune! 

Link către comentariu

Exact asta vrea, piele neagra. Proiectul l-am initiat eu bine cu manerele si sitele de la difuzoare, acum mai trebuie doar panourile.

Suspensie si nebunii nu cred ca il intereseaza, masina e de zi cu zi. Suficient ca are amortizoare intarite si sta foarte bine pe drum. Rotile de vara pe 16 oricum o schimba total fata de astea de iarna.

 

Link către comentariu

am in plan doar fetele de usi..pe negru...si sa ii instalez memoriile la scaune...inca ma lupt cu senzorul de airbag..imi sta pe creier aprins...am rezolvat cu lipiturile de la ceasuri...le-am refacut..acum merg brici...nu imi place suspensia sport pe masina asta...si nici jante mai mari...pt fun am o alta masina :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!