Jump to content

Restaurare T3


SamuraiJerk
 Share

Postare recomandată

salut ma poti suna la nr xxxxxxxx ,am si eu unul din 1989 motor 1,6 diesel si este in curs de restaurare !

Te rog sa citești putin regulile forumului.  Foloseste PM pentru asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On Thursday, October 16, 2014 at 10:13 AM, Tibi Doran said:

Ar fi bine daca ar merge dar mi frica de modificarea capacului de peste motor. Trebuie gaurit/taiat si iese deasupra lui oare ?

Se indoaie clapeta DE la acceleratieDeastf

el incat sa nu se gaureasca nimic

 

Scuze pentru scrisul aiurea .. tableta nu vrea sa stearga cu backspace

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut! care are sa mi dea si mie la schimb o bancheta spate rabatabila? ofer la schimb motor sau cutie de viteze 4 +1,sau alte piese de t3 ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutari tuturor care participa activ la acest forum,

am achizitonat acum doi ani un t3 1990 1,7 , prima masina, vreau sa invat mecanica sau macar sa invat sa depanez depistez probemele unui T3

anume as dori sa stiu daca exista un service unde imi pot face o revizie totala la masina, cu remedierea problemelor pe care le are, mecanica , electrica, timonerie, directie, unde sa particip si eu activ (sper sa existe cineva care iubeste tipul acesta de masina , care are piese din dezmembrari, sa le pot schimba pe loc, si care sa aiba nevoie de doua maini dibace pentru revizia masinii, ) 

daca stiti pe cineva care m-ar putea ajuta raman dator 

numarul meu de tel este 0748653033

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ! Am si eu un T3 autoutilitara ( fara geamuri ) si ma bate un gand sa o reconditionez , avand in vedere vechimea ei (1989) . Tablaria e cam ruginita  , am un motor 1.0 td pus pe ea (AAZ) , cutie in 5 trepte  . Ma intreb cat ar face o reconditionare  inclusiv vopsitorie  , montare geamuri spate (2 buc) , si transformarea ei intr-o rulota  ? Daca e cineva care a reusit asta chiar si pe bucati ( ma refer numai tinichigerie , sau numai vopsitorie  ) as vrea sa stiu ce inseamna ca pret  . Componente de tip , aripa , chedere , etansare/ridicare geamuri , etc , se mai gasesc ?(se pot substitui cu alceva?) . Vreau sa pun si un siroco , ( desi am unul model mai vechi ) dar am constatat ca folosirea lui duce la ruginire accentuata rap[ida . Am inteles ca se face o bariera termica cu o anumita folie , dar nu stiu de care si cum . Orice sfat , know how e binevenit . Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.gasesti geamuri pe la dezmembrari iar piese de tablarie se gasesc noi.cat despre vopsit,viziteaza un service sau un tinichigiu/vopsitor sa vada masina si afli cat te costa .

Mult succes in reconditionare

 

 

Modificat de edmond51
gresit cuvinte
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT ! Geamuri iti dau eu ! pe mine m a costat 2000 lei tinichigeria ,  vopsitul =  mana de lucru, +1200  lei  vopseaua la calculator cu tot cu lac si diluant  + vre o 300 lei chit,intaritor,smirgel,antifon,teroson etc ! 

Modificat de darius76
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog fii mai explicit ! Tinichigerie inseamna schimb tablarie cu bucati noi de tabla ? Ai folosit sudura..? De unde ai cumparat aripile spate roti?

Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am fost nevoit sa cumpar panouri intregi,am avut ceva ruina la podul pedalier,unde a fost decupat si pusa tabla noua!am folosit autogenul !

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!