Jump to content

Audi RS3 va fi echipat cu motorul TT RS-ului


kadett
 Share

Postare recomandată

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    29

  • Dr.G.Silviu

    14

  • Alex@Audi

    14

  • Vlad MHL

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din cate am inteles o sa fie mai tarziu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

nu o sa fie deloc in 2/3 usi

cel putin nu in viitorul apropiat (urmatorii 2 ani)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce pacat...totusi sunt doritori de masina sport in 2 usi...e mai rigida...si arata si mai bine, dupa parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai s-a intors lumea...S3 nu exista pana de curand in 4 usi..acum RS3 care se vrea mai sprotiv ca S3, nu va exista in 2 usi? :)

sincer..ce arata mai bine 997 turbo sau panamera? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca or sa faca si o versiune in 3 usi .... poate in serie limitata, sau pe modelul nou de a3 ...

momentan, peste tot, in toate prezentarile ... apare doar varianta in 5 usi

p.s. au mai facut ei ciudatenii de genul ... neintelese de nimeni. cum ar fi rs4 b5 ...

Modificat de guessWHO
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana nu apare in 3 usi acest topic nu mai prezinta interes pt. mine... Amin!:):);)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RS4 b5 e chiar muuult prea tare. tocmai asta era scopul..sa demonstreze ca un avant poate alerga PORSCHEuri si M3uri.

dar de la S4 B5 la RS4 B5 se poate trece usor. dar de la 5 la 3 usi...e mai greu :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cred ca o sa se lanseze in acelasi timp cu noul RS 5 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se va lansa in acelasi timp cu rs5 ... se va lansa mai tarziu ..

audi nu a lansat niciodata 2 modele rs in acelesi timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din toate informatiile pe care le am legate de planurile Audi, RS3 nu apare pe nicaieri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Mia eu vad altceva pe graficul HPA, sincer aucm nu stiu cum ajungeti voi la concluzia asta...dar ce vedeti voi acolo etse o derivata si anume a cuplului puntii spate aderente fata de aderenta puntii fata in nici un caz la roata :). Ei in grafic se refera la cat se transmite efectiv la sol. Restul de cuplu se pierde prin wheel spin. Mai mult din cate situ pe puntea fata S3-ul nu are un auto blocant.

Daca gresesc tin sa fiu corectat.

De acord cu tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

YAP!! l-am vazut si noi live!! se aude clar 2.5T si se tinea dupa un TT RS acolo.

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina va fi 100% echipata cu motorul de pe TT RS cu aceeasi putere de pe TT RS.

Pacat ca inca nu se aude nimic de o varianta in 3 usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

O varianta in 3 usi era superba. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate o sa apara varianta in 2/3 usi pe caroseria noua! Asta ar fi cu adevarat tare. :)

Modificat de psebi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

momentan este confirmat doar faptul ca masina va fi disponibila in serie limitata (6000 de bucati in toata lumea)

exista un zvon inca neconfirmat, potrivit caruia este posibil sa fie continuat proiectul si pe modelul nou din 2013

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cum sa puna 400 de cai pe RS3? Asta ar fi o aberatie!!

"Abia" ai 450 de cai pt noul RS5 - care e un fel de flagship audi, o continuare a faimosului RS4 - invingatorul M3-ului...

Ai "doar" 340 de cai pe TTRS - care e iarasi un icon audi... marketat ca cel mai usurel si rapid audi mic...

Pana si supercarul R8 are "doar" 420 de cai si este dus la extrem de V10-le cu 525.

Daca ar face asa ceva inseamna ca ar targeta RS3-ului unui public care da banii pe 400+ cai, si anume unui public de RS5 si de R8. Si... sa fim seriosi... nu cred ca ar putea suferi comparatie.

Probabil ca RS3-ul, daca va exista, va avea tot undeva in jurul a 320 - 340 de cai si asta il va face probabil putin mai performant decat actualul S4 si putin mai putin performant decat actualul RS5.

Si, sincer, nu cred ca are rost sa discutam despre tuning aici... Pt ca daca venim cu argumente de genul: "da, dar din motorul ala scoti 500 de cai si peste", asa si din motorul de pe S4 probabil ca scoti chiar mult mai mult... Deci cred ca nu are rost decat sa comparam masinile asa cum vin ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!