Jump to content

RCD510 si video-in


exO2Driver
 Share

Postare recomandată

Ok , se pare ca am cam luat teapa ca este Composition Media si nu am butonul Nav si Traffic.

Prin intermediul asta intreb : Este vreo firma sau cineva care se ocupa cu implementare de interfata/modul sa permita instalarea Navigatiei in Romania , Timisoara sau aici pe site de ce nu ?

Modificat de Playtime
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, nu prea cunosc.... doar sa iti cumperi interfata de afara....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
F l o r i n

E ok, camera nu merge la tine - iti trebuie modelul de bagat in bara, nu clapa - ca nu ai unde sa o montezi la tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

buna, ce format video foloseste rns510, vreau sa fac un dvd cu muzica video si nu reusesc, multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am transformat video de pe youtube in format mp4 si le creez cu winxauthor, v a merge? format dvd nu am auzit ce ar insemna, sc uzele de rigoare

Modificat de lupo_bv
quote postare anterioara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca incerci sa arzi acele mp4 pe dvd nu vor merge. Ca sa mearga trebuie sa faci un DVD Video (cu meniu si tot ce trebuie) astfel incat pe el sa fie folderele Video TS si Audio TS, nu fisiere mp4, wmv sau orice alta extensie. Si trebuie facut la o viteza cat mai mica posibil ca sa ai sanse mai mari sa mearga. 

Si nu uita ca daca Video in Motion nu e activat pe unitate nu vei vedea nimic in mers, o sa ramana doar sunetul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/7/2018 at 10:02 AM, Rave said:

Daca incerci sa arzi acele mp4 pe dvd nu vor merge. Ca sa mearga trebuie sa faci un DVD Video (cu meniu si tot ce trebuie) astfel incat pe el sa fie folderele Video TS si Audio TS, nu fisiere mp4, wmv sau orice alta extensie. Si trebuie facut la o viteza cat mai mica posibil ca sa ai sanse mai mari sa mearga. 

Si nu uita ca daca Video in Motion nu e activat pe unitate nu vei vedea nimic in mers, o sa ramana doar sunetul. 

Am. Făcut dvd video cu mp4 și merge, și nu am bifat meniu sau altceva, l. Am ars cu winxauthor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Functioneaza deoarece acel program ti-a convertit fisierul video in format DVD. 

Are cineva idee daca se pot citi filme si de pe alta sursa inafara de disc? Si inca o nelamurire, este normal sa am lag la redarea sunetului atunci cand vizionez un film de pe dvd sau  de pe un telefon? 

 

Ps: launele clipuri puse' pe dvd sacadeaza rau de tot, chiar se blocheaza. Se poate face ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este normal sa ai decalaj intre imaginea de pe ecranul telefonului si sunet, pentru ca trebuie sa fie si trimis prin bluetooth si receptionat si redat de player si astea dureaza ceva. 

Incearca sa arzi dvd-urile cu o viteza mai mica pentru sacadarile alea, ar trebui sa ajute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat toate vitezele si mai multe soft-uri, degeaba. 

Legat de decalaj daca dau play la un mp3 acel decalaj dispare. Tind sa cred ca este vorba de ceva procesare de codecuri... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Salutare. Am montat pe o Skoda Octavia 2 (2005) un radio-cd RCD 510 de VW passat b7(2011). Functioneaza ok dar nu imi afiseaza parcarea si climatronicul pe display. Din fabrica era montat un Skoda Auto Stream care afisa.  Am verificat intrarile de la mufa si sunt identice.

Ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Da. Schimbi can gateway cu un de la L în sus... 1k0 XXx xxx, codezi, modulul senzorilor de parcare cu unul cu ops, modifici cablaj, schimbi panou climatronic cu cel de facelift,modifici cablaj...și vei avea aceste afișări. Altfel le-ai pierdut..... Sau te întorci la unitatea veche. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!