Jump to content

Start in WTCC 2009


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Ce inceput de sezon 2009! Pole in calificari pt. Muller si urm. 4 masini tot Seat, cu tot cu noile reguli si restrictiile tehnice FIA. :cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow :cool: sper sa vad si eu maine vreo reluare ceva pe eurosport :lol:

Pana atunci e doar asta: http://www.fiawtcc.com/Read_News.asp?idNews=51

Si un mic reportaj: Fia wtcc - SEAT stars ready for start

Mi-a mai placut si acest review (part1) la sesonul trecut: Fia wtcc - WTCC season review 2008 Puteti vedea ce ravagii au facut motoarele diesel mai ales in in mexico unde primele 6 pozitii au fost ocupate de Seat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Primele 4 pozitii ocupa de Seat cu Yvan pe primul loc. Monteiro s-a lasat jmecher pe locul 8 ca sa poata pleca in cursa 2 de pe prima pozitie.

Incepe cursa 2 in 14 minute (ora 21) si vad ca ploua cu spume pe circuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata!!! si in runda a -2 a primele 4 pozitii ocupate de Seat din nou :D

Sunt fericit ca am gasit un buton pe telecomanda scrie pe el 1 si 2 roman ( I II ) si pot asculta comentariile in limba engleza :D Sunt mult mai interesante si nepartinitoare.

Mi-a venit o idee poate la cursa urmatoare ne adunam si noi (oricine de pe forum are chef) intr-o cafenea ceva sa putem comenta si noi :beer: Cursele de pe continentul nostru se au loc la pranz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ar fi interesant sa facem asta. Vorbim si stabilim ceva de comun acord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Locurile 1 4 6 si 7 in prima cursa de la Puebla Mexic.

Victorie Rydell.

Urmatoarea cursa la 23:30 pe Eurosport.

Modificat de Matrixu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a venit o idee poate la cursa urmatoare ne adunam si noi (oricine de pe forum are chef) intr-o cafenea ceva sa putem comenta si noi :) Cursele de pe continentul nostru se au loc la pranz.

Ideea e buna dar trebuie gasita si o cafenea sau o terasa care sa tina LCD-ul pe Eurosport in timpul curselor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasim ceva de genul terasei unde ne strangeam noi dupa intalnirile de joi sau duminica, e destul de retrasa si nu sunt prea multi clienti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cursa 2. Locul 1 Yvan Muller si 3 Rydell.

Egalitate intre pilotii Seat dar Muller e pe primul loc din cauza ca are 2 victorii.

100% castig pana acum. 4 curse 4 victorii

Seat RULZ ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ieri etapa din Maroc. Dominatie Chevrolet mai ales prin faptul ca Bmw si Seat au avut ptimele curse cu balast.

Prima cursa victorie Chevrolet prin Huff. Seat a luat locurile 2-5.

Cursa 2 castigata tot de Chevrolet prin Larini. Seat locul 2, 5 si 7.

Exista o investigatie asupra masinilor Seat legat de niste detalii tehnice asa ca rezultatele nu sunt inca finale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Supertare TDI-ul! Stie cineva vre-un site unde putem descarca cursele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Felicit Seat si pe Gabrielle Tarquini pentru dubla obtinuta in campionatul mondial de turisme (WTCC). Desi nu sunt prea multi posesori de Seat pasionati de acest sport, sunt totusi cativa membri care stiu ca se vor bucura de aceasta informatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dumnezeu conduce (un) SEAT! As putea spune linistit pt. ca desi nu am castigat nici o cursa, din cele 2 din Macau tot campioni am devenit atat la constructori cat si la soferi. Mi-am inregistrat ambele curse pt. ca erau la o ora unde mai vroiam sa-mi odihnesc sufletul iar acum le pot arde pe un dvd sa le pot arata nepotilor; o etapa care a avut de toate: starturi de foc cu rasturnari de situatii si accidente de-ti taiau respiratia. Una peste alta un an in care am trecut de la bucurie la extaz si vice versa cu un sfarsit de campionat de foc. Nu-mi ramane decat sa sper ca si anul ce va venii va fi lafel de plin de suspens si plin de succes pt. Seat.

Bravo SEAT! Suntem din nou CAMPIONII LUMII!

LE: Titlul la pilotii independenti tot Seat la castigat prin olandezul Tom Coronel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

85338949.jpg

82656794.jpg

55227025.jpg

25039251.jpg

10442476.jpg

94502282.jpg

24886978.jpg

31620644.jpg

Am facut si eu un mic colaj cu poze care mi-au placut :)

Pentru un istoric complet al tuturor curselor apasati: AICI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Din pacate nu va mai exista un topic pentru WTCC 2010. Din cauza costurilor prea mari, Seat se retrage din WTCC. Imi pare rau ca nu voi mai vedea masinile galbene in frunte in fiecare cursa:

http://seatcupra.net/index.php?option=com_...95&Itemid=1

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar imi pare rau sa aud astfel de lucruri, faceau o treaba exelenta, bine ca mai "sponsorizeaza" privatii, totusi echipa de uzina facea toata treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Echipele independente nu beneficiau de motorizarea diesel, aveau vechiul motor 2.0 tfsi, asa ca e putin probabil sa primeasca motorizarea TDI anul acesta.

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma criza a ajutat echipa BMW :Driver:

Imi pare f rau ca nu o sa mai participe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Din fericire, succesul echipei de fabrica Seat este continuat in WTCC prin echipa independenta Seat Customers Technology. In acest moment, dupa 5 etape, echipa Seat este pe locul 2, cu 312 puncte, la doar 5 puncte de echipa care ocupa primul loc, Chevrolet. Pentru pasionati, si anul acesta se anunta o batalie stransa, de data aceasta intre Seat si Chevrolet.

http://fia-wtcc.com/html/uploadedFiles/Cla...hampionship.pdf

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!