Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

X-Ecutor

Reconditionari tapiserii scaune

77 postări în acest subiect de discuţie

kofe

Ceva mai aproape? Gen Bucuresti? :rolleyes:

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
adygood

woozy unde ai fost in suceava...as fi interesat si eu...au si materiale textile pentru tapiterie?

Link către postare
woozy

atelierul este in spatele liceului economic la un garaj. au si materiale, daca nu au ce vrei tu pe stoc poate aduc la comanda.

Link către postare
SosoCKX

In Bucuresti am vazut eu intr-o noapte un magazin/atelier pentru tapiserii auto, cel putin asa scria pe geam acolo. Dar la cum arata cladirea aia, ma indoiesc ca mai exista atelierul ala. Cand mai am timp o sa trec pe-acolo, dar daca dau iar peste cine-stie-ce papucari care habar n-au ce-ar trebui sa faca un om ce presteaza serviciile sale, ma las pagubas.

am uitat sa zic unde am vazut atelierul: pe Lizeanu, vis-a-vis de strada Fainari. Poate ajunge cineva pe-acolo inaintea mea, ca eu de obicei ajung dupa 9-10 in zona aia.

Modificat de SosoCKX

Link către postare
alinelu2006

prin timisoara nu stiti pe unde se reconditioneaza scaunele? sau cel putin prin apropiere....

Link către postare
SergiuD

As putea gasi undeva explicatii cum se demonteaza sezutul la scaunele de pe masina din semnatura?

Din ce am vazut din exterior trebuie demontate intai plasticele si levierul reglajului pe inaltime, e complicat ?

Link către postare
SergiuD

Sti cumva plasticele de la baza sezutului cum sunt prinse, (am si sertar) ? Materialul parca e prins in niste clipsuri ?

Link către postare
ASLAN_B4

in iasi stie cineva ... tapiter auto?

Link către postare
Birba

caut si eu tapiter in ploiesti daca cunoaste cineva

Link către postare
Mykael1991

Chiar nu stie nimeni unde se pot reconditiona scaune (in speta, sunt alcantara) in Bucuresti? Am probleme cu o aripioara de la suportul lombar al scaunului, e dus materialul(buretele, ce-o fi) si stau stramb pe scaun :(

Link către postare
piny

Mai era un atelier pe viilor intersectie cu rahova si geroge cosbuc dar nu stiu nimic despre ei.

Link către postare
ASLAN_B4

in iasi chiar nu stie nimeni??

Link către postare
Ebi

Am si eu scaunul de la sofer ros si gaurit pe margini ( masina are 222.000 Km ). In loc de reparatie am ales sa cumpar un scaun de pasager complet, cu aibag, tetiera (arata ca nou, aceeasi tapiterie) de la o masina de Anglia. A fost 100 lei.  

Link către postare
looshi1984

salut,sunt din timisoara,am un vw passat din 2004,berlina,am o problema la scaun sofer.tapiteria e din material textil sau ceva de genu,nu din piele,si mi s-a ros putin in partea stanga a scaunului.din material si din burete.stie cineva cine repara tapiterie auto sau reconditioneaza in timisoara?va multumesc

Link către postare
miliktsi

Salut,

A gasit cineva pana la urma un tapiser bun, recomandati pe cineva? ma intereseaza sa fac un interior textil cu fete de usi la o skoda superb.

Multumesc,

Link către postare
vwblabla
Publicat (modificat)

Am sa reinvii acest topic cu o informatie pentru cei care cauta tapiter auto in Bucuresti . Recomandare din partea unui coleg ( am fost dar nu avea material la culoare in momentul acela ) " la Sandu " - 0723.158.074 , Calea Vitan 166 A ..... si unde am facut eu o reparatie la scaun ( atasez poze ) Ionut 0768.499.804  , str. Odoarei 1 ( pe la Piata Cosbuc ) .

2.jpg

1.jpg

Modificat de lupo_bv
NU MAI DA QUOTE LA POSTAREA ANTERIOARA
  • Upvote 1

Link către postare
Muale

pret, detalii?

ce material, cum s-a lucrat, cat a inlocuit

Link către postare
vwblabla
Publicat (modificat)

Material textil dar nu stiu daca are vreo denumire , s-a inlocuit doar fasia  de material unde era ruptura , a costat 150 r ( la celalalt tapiter costa 200 r ) , a durat 1,5 ore ( demontat scaun, scoasa husa spatar , inlocuit fasia de material ) si nu se vede nici o diferenta fata de cum era cusuta inainte . Urmeaza , Muale , dupa concediu ,  sa vin la tine pentru curatare interior !

Modificat de lupo_bv
QUOTE POSTARE ANTERIOARA

Link către postare
andrusel

Stii cumva daca lucreaza si cu piele ? Am si eu o bucata de la sofer tocita..

Link către postare
vwblabla
Publicat (modificat)

Lucreaza si cu piele !

Modificat de lupo_bv
QUOTE POSTARE ANTERIOARA
  • Upvote 1

Link către postare
Adrian_74

Stie cineva daca"aripioarele" din burete de la spatar sau șezut pot fi reconditionate si unde? Spre exemplu, am interior FR, iar sezutul scaunului de la șofer are aripioara din burete ruptă si se simte o piesă metalica din scheletul scaunului....

Link către postare
Muale

da, se poate.

chiar aici pe forum un coleg cumparase burete pt un scaun. preturile stiu ca sunt cam mari la reprezentanta.

mai este varianta sa reconstruiesti aripioara, folosind burete de aceeasi densitate.

textilul, la final se inlocuieste cu material de acelasi tip. vezi la Autotex in Otopeni.

Link către postare
Cristi81

In Etka nu sunt coduri pt.bureti sezut/spatar, curios cum a comandat.

Link către postare
Cristi81

Scaunele recaro sunt unele/cele de FR(seat)altele.

In ETKA eu nu am gasit cod pt.bureti scaune Seat FR(poate pe undeva sunt).

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.