Jump to content

Reconditionari tapiserii scaune


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

Stie undeva unde se poate face reconditionare(nu spalat, ci reparat) pt tapiserie de scaune de masina?

O adresa e suficient.

Multumesc anticipat!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

vorbeste cu soava. el a facut ceva extraordinar la interiorul lui.

preturi bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

materialele le gasesti in afara bucurestiului pe dreapta cum iesi pe la Europa exact dupa pot la cateva sute de metri pe dreapta(acolo gasesti exact culoarea tapiteriei si exact acelasi material asta daca e scai)

iar o mana foarte buna de lucru o gasesti in apropiere de timpuri noi ,cum vii pe chei ul Dambovitei de la targ pe dreapta e un atelier de tapiterie

preturile sunt in functie de cat de mare e" reconditionarea",iar finisajele sunt de cea mai buna calitate

cand te hotarasti imi zici si mergem impreuna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@crash: Multumesc mult. La salariu fac opertaiunea :huh: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut marginea de la scaunului tocita si mi-a adus cineva din Germania toata husa scaunului exact ca cea pe care am avut-o inainte semn ca exista si ca,daca vreti sa ai spunem asa "piesa de schimb" dar asta trebuie intrabat la reprezentanta si trebuie comandat in functie de modelul tapiseriei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:banghead: toate astea pentru o tapiterie de scaun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:banghead: toate astea pentru o tapiterie de scaun?

<{POST_SNAPBACK}>

Merita, e materialu tzapan si e exact ca originalu!

Sa nu imi spui ca ti-o face nenea ala asa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca te dezamgesc dar o scoate de nu-si da nimeni seama pentru ca lucreaza cu materiale de tapiterie folosite de constructorii auto+croitor bun=ca noua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa concluzionez si ca sa inteleg mai bine, materiale gasesc dupa podul de la europa cateva sute de metri mai incolo(ar fi bun si ceva punct de reper)

croitor gasesc pe chei(din nou un punct de reper ar fi minunat),

sper ca saptamana viitoare sa pot sa fac o excursie la ambele locuri indicate de crash

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

si eu sunt interesat de aceasta lucrare (vreau sa vad rezultate obtinute de domnii).

Materialul pe care o sa-l folosesc este piele de canapea cumparate de la Mobexpert. Ma costa 100euro/ mp . Vreau sa fac doar lateralele de la scaune imbracate in piele neagra (nu si mijlocul care prefer sa ramana velur). Foarte posibil si fetele de usi dar ma mai gandesc daca le cumpar gata facute sau le imbrac pe astea in piele peste zona textila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

nu s-a mai postat demult pe topicul asta. ceva noutati? preturi/locatii

in curand trebuie sa intru si eu la un tapiter sa-mi refac scaunele si bancheta de mk2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DragosR, autotex importa materiale pentru tapiserii si executa huse la comanda. atat.

pe mine ma intereseaza o firma care sa-mi refaca complet tapiteria de pe scaune si bancheta (inclusiv schimbat burete).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Stirbei Voda, langa Alpine era un atelier care lucra SUPER.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salutari la toata lumea...

1. mi a zis cineva de pe forum ca ar fi cineva care face huse pt scaune la comanda..si calitate f f f buna am inteles.. aveti idee cine cum?

2. am ars cu tzigara tapiteria de pe usa de langa comenzile pt geam...aveti idee unde gasesc material dinala ..(pt masina din semnatura)

multumesc anticipat

Modificat de Faby2xlc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut,

Ceva nou in domeniul asta? Pentru ca vreau sa-mi schimb buretele de la scaunul soferului (partea pe care stai cu sezutul) la masina din semnatura si as avea nevoie de cateva recomandari sau chiar impresii de la cei care au facut aceasta operatiune pe la atelire de pe ruta Bucuresti-Craiova-Timisoara- preturi, calitate a serviciilor, durata de executie...

Astept orice info cu nerabdare!

Multzam frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Arad stiu pe cineva care lucreaza foarte bine mai ales in piele. E dibaci tipul o sa pun si niste poze sa va faceti o idee despre niste scaune de Toyota care erau distruse si le-a refacut complet.

post-13752-1202164568_thumb.jpg

post-13752-1202164603_thumb.jpg

post-13752-1202164660_thumb.jpg

post-13752-1202164790_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare. Am si eu nevoie de o cusatura la scaunul din dreapta unde a iesit airbagul (aprox 15 cm). Cred ca orice croitor ar putea rezolva aceasta problema, dar nu cunosc pe nimeni. Idei ?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

don' voinea ceva adrese pentru reconditionare scaune auto in bucuresti ca ma cam lovesc de rama de la scaun, materialul de pe scaune este foarte bun dar s-a mancat buretele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ceva noutati cu reconditionarea tapiseriei si a scaunelor?

PS: In Bucuresti. Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vis a vis de universitatea dimitrie cantemir....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Calea Vacaresti zici? Ca in partea cealalta e Dambovita :)

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La masina din semnatura am partea stanga a scaunului soferului roasa pina la burete, chiar muscat putin din burete. Stiti cumva daca se poate reconditiona scaunul in conditiile astea ?

Multumesc de raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi problema o am si eu la a mea, dar nu stiu ce sa zic... De facut se poate face, dar trebuie sa gasesti material la fel ca cel de pe scaun... Si eu nu am gasit :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kofe: o dau putin in off-topic - "asta inseamna ca este problema generala la motoarele AJM ?" :icon_thumright:

Modificat de mircea1380
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!