Jump to content

Reconditionari tapiserii scaune


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

woozy unde ai fost in suceava...as fi interesat si eu...au si materiale textile pentru tapiterie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atelierul este in spatele liceului economic la un garaj. au si materiale, daca nu au ce vrei tu pe stoc poate aduc la comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Bucuresti am vazut eu intr-o noapte un magazin/atelier pentru tapiserii auto, cel putin asa scria pe geam acolo. Dar la cum arata cladirea aia, ma indoiesc ca mai exista atelierul ala. Cand mai am timp o sa trec pe-acolo, dar daca dau iar peste cine-stie-ce papucari care habar n-au ce-ar trebui sa faca un om ce presteaza serviciile sale, ma las pagubas.

am uitat sa zic unde am vazut atelierul: pe Lizeanu, vis-a-vis de strada Fainari. Poate ajunge cineva pe-acolo inaintea mea, ca eu de obicei ajung dupa 9-10 in zona aia.

Modificat de SosoCKX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prin timisoara nu stiti pe unde se reconditioneaza scaunele? sau cel putin prin apropiere....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

As putea gasi undeva explicatii cum se demonteaza sezutul la scaunele de pe masina din semnatura?

 

Din ce am vazut din exterior trebuie demontate intai plasticele si levierul reglajului pe inaltime, e complicat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sti cumva plasticele de la baza sezutului cum sunt prinse, (am si sertar) ? Materialul parca e prins in niste clipsuri ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

in iasi stie cineva ... tapiter auto?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

caut si eu tapiter in ploiesti daca cunoaste cineva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Chiar nu stie nimeni unde se pot reconditiona scaune (in speta, sunt alcantara) in Bucuresti? Am probleme cu o aripioara de la suportul lombar al scaunului, e dus materialul(buretele, ce-o fi) si stau stramb pe scaun :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai era un atelier pe viilor intersectie cu rahova si geroge cosbuc dar nu stiu nimic despre ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in iasi chiar nu stie nimeni??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

   Am si eu scaunul de la sofer ros si gaurit pe margini ( masina are 222.000 Km ). In loc de reparatie am ales sa cumpar un scaun de pasager complet, cu aibag, tetiera (arata ca nou, aceeasi tapiterie) de la o masina de Anglia. A fost 100 lei.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

salut,sunt din timisoara,am un vw passat din 2004,berlina,am o problema la scaun sofer.tapiteria e din material textil sau ceva de genu,nu din piele,si mi s-a ros putin in partea stanga a scaunului.din material si din burete.stie cineva cine repara tapiterie auto sau reconditioneaza in timisoara?va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut,

A gasit cineva pana la urma un tapiser bun, recomandati pe cineva? ma intereseaza sa fac un interior textil cu fete de usi la o skoda superb.

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am sa reinvii acest topic cu o informatie pentru cei care cauta tapiter auto in Bucuresti . Recomandare din partea unui coleg ( am fost dar nu avea material la culoare in momentul acela ) " la Sandu " - 0723.158.074 , Calea Vitan 166 A ..... si unde am facut eu o reparatie la scaun ( atasez poze ) Ionut 0768.499.804  , str. Odoarei 1 ( pe la Piata Cosbuc ) .

2.jpg

1.jpg

Modificat de lupo_bv
NU MAI DA QUOTE LA POSTAREA ANTERIOARA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pret, detalii?

ce material, cum s-a lucrat, cat a inlocuit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Material textil dar nu stiu daca are vreo denumire , s-a inlocuit doar fasia  de material unde era ruptura , a costat 150 r ( la celalalt tapiter costa 200 r ) , a durat 1,5 ore ( demontat scaun, scoasa husa spatar , inlocuit fasia de material ) si nu se vede nici o diferenta fata de cum era cusuta inainte . Urmeaza , Muale , dupa concediu ,  sa vin la tine pentru curatare interior !

Modificat de lupo_bv
QUOTE POSTARE ANTERIOARA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stii cumva daca lucreaza si cu piele ? Am si eu o bucata de la sofer tocita..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lucreaza si cu piele !

Modificat de lupo_bv
QUOTE POSTARE ANTERIOARA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Stie cineva daca"aripioarele" din burete de la spatar sau șezut pot fi reconditionate si unde? Spre exemplu, am interior FR, iar sezutul scaunului de la șofer are aripioara din burete ruptă si se simte o piesă metalica din scheletul scaunului....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se poate.

chiar aici pe forum un coleg cumparase burete pt un scaun. preturile stiu ca sunt cam mari la reprezentanta.

mai este varianta sa reconstruiesti aripioara, folosind burete de aceeasi densitate.

textilul, la final se inlocuieste cu material de acelasi tip. vezi la Autotex in Otopeni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Etka nu sunt coduri pt.bureti sezut/spatar, curios cum a comandat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaunele recaro sunt unele/cele de FR(seat)altele.

In ETKA eu nu am gasit cod pt.bureti scaune Seat FR(poate pe undeva sunt).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!