Jump to content

Replica RNS 510

Florin1up
 Share

Recommended Posts

Am înțeles, mâine zboară de pe masina...... Cu acest can F  pe care îl am acum, pot monta fără battery drain unități mai noi, rns 310-510? Ma voi orienta către ceva oem suta la suta. 

Edited by xez

F l o r i n

Da, tot ce este de la 3c0....E in sus, este ok

• 5 months later...

Salutare , la un golf 5 dinn2005 am acest can 1k0907530F trebuie sa ii fac update sa nu imi descarce bateria navigatia???

Edited by aditza nam

Da- daca nu faci update la K cu sw 0178...sau nu il inlocuiesti cu o versiune dupa K in sus, o sa descarce bateria.

• 4 months later...

Salut. 

Am un Passat B7 cu RCD 310+ modul Bluetooth premium+MDI in torpedou. Dacă montez o chinezărie, BT de sub scaun funcționează mai departe și își păstrează toate funcțiile. MDI la fel? (am un stick comectat la el).

z e n i t h

Navigatiile China nu comunica cu modulele originale VW (bluetooth, MDI). Au bluetooth integrat si alti conectori pentru USB

Daca vrei sa pastrezi aspectul OE montezi RCD/ RNS510

• 9 months later...

Salut, dacă ma puteți ajuta cu o recomandare, m-ar interesa sa achiziționez o Navigație pentru masina din semnătură (passat b6 2006), una aftermarket cu youtube/android (eu în momentul de față ascultând muzica de pe telefon prin Bluetooth) și as vrea ceva cu o calitate audio foarte bună, să-mi afișeze și datele de pe climatronic (de b7) și dacă s-ar putea să-mi apară numele melodiei pe ic (alb de cc)

• 3 weeks later...
florilar1

Doar informativ:

Am avut pe mana 4 navigatii chinezesti cu android 10 necertificat Google si pot sa spun:

- nici una nu avea montat cat de cat un radiator acceptabil pentru procesor; 

- orice update de aplicatii instalate facut folosind Google Play facea ca procesorul sa inceapa sa se incalzeasca mai mult decat normal.

Cum le-am rezolvat sa fie functionale si fara sa se blocheze aleatoriu:

- instalat un radiator corespunzator pentru procesor (da, e de munca dar merita);

- blocat orice fel de update de pe Google Play (sa ramana modulele initiale Android originale);

- instalarea de aplicatii si update-uri de aplicatii doar folosind apk-urile descarcate de pe site-uri paralele (gen apkpure, etc). 

Doar asa am reusit sa le fac sa fie intr-adevar functionale si fara sa se incinga.