Jump to content

Replica RNS 510


Florin1up
 Share

Postare recomandată

Salut,

Daca ai posibilitatea vezi daca gasesti cu 2GB de RAM (si un CPU mai puternic).

PS. Rezolutia aia o am si eu (1024x600) pe un ecran de 7 inch, la ecranul de 10 inch s-ar putea sa fie cam putin, vezi daca ai ceva variante.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/17/2017 at 3:07 PM, mihaitzar said:

Din cate stiam eu modulul BT functioneaza indiferent daca ai RNS310 sau RNS510.

Clona RNS510 este cea care seamana cu RNS510 si la butoane si la soft, ce ai pus tu in al doilea link este o imitatie care imprumuta din elementele OEM.

Eu zic ca poti sa iti iei ceva asemanator cu ce ai pus in al doilea link, eventual cu un CPU mai bun si/sau 2GB RAM. Si eu am fost reticient ca ar fi slab la partea de audio dar am ramas placut impresionat.

Multumesc mult pentru raspuns, mi-ai mai luat o piatra de pe suflet. Partea cu audio este foarte importanta pentru mine si nu voiam nicicum un chinezism superdestept care nu se aude bine. Nu ma intereseaza daca imita OEM sau nu. Intrebarea cu bluetoothul o pusesem in ideea sa aflu daca modul in care imi lucreaza rns310...ca imi face telefonul remote etc, se datoreaza bluetooth-ului sau e din cauza rns-ului sau a can-ului. Ma intereseaza acest aspect. As vrea sa stiu daca mai am si optiunea ca daca iau un rns510 original sa pot folosi acelasi bluetooth care-l am acum, dar sa nu imi mai faca telefonul remote...si sa pot apela si de pe telefon si de pe rns, sa pot folosi date mobile etc. Multumesc cui poate sa ma lamureasca!

Mihaitzar: Tu ce ai pe masina acum? configuratie, etc. se poate si PM. Multumesc.

Modificat de gataca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este compatibila antena GPS de la Witson W2-D723V cu RNS 510 original?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca antena are mufa FAKRA merge:
301812733_376.jpg

Daca ai mufa din aia de se infileteaza nu merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mihaitzar vezi ca adaptorul ce l-ai postat e invers. De la Fakra la mufa ce se infileteaza. Adaptorul asta e pentru antena lui:

as-fakra-female-sma-001.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

ma intereseaza sa schimb si eu navigatia de pe un cc 2014 am rcs 510 original si nu sunt deloc multumit de el.

prin bulgaria eram pe un drum relativ vechi si navigatia tipa sa ma intorc petru ca eram pe camp.

am pus ochii pe asta :https://www.navigatii-dedicate.ro/navigatie-passat/699-carpad-android-volkswagen-passat-b6-b7-cc-navd-i1012vw.html

ce parere aveti ? am camera oem va mai functiona ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Ca parere, citeste te rog postul meu de pe pagina asta, cel mai de sus: 

 

Referitor la camera OEM, nu stiu sa-ti raspund, dar poti sa-ti spun ca baietii de la navigatii-dedicate.ro au fost foarte de treaba cand i-am sunat (inainte sa-mi cumpar si eu) si m-au lamurit cu toate intrebarile pe care le-am avut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna tuturor,

Am cumparat recent un ANS810 din china si am o problema cu el. Dupa circa 30 de minute de functionare intensitatea ecranului scade, ( parca se modifica rezolutia, se vede pixelat ) pana acesta devine alb. Precizez ca aceasta problema a aparat inca de la prima utilizare ( imediat dupa montaj dupa circa 30 de minute a inceput sa se schimbe ecranul ). Poate fi o problema de montaj sau este o problema cu aparatul?

Ati mai intalnit careva aceasta problema? Si daca da care a fost rezolvarea.

 

Multumesc anticipat !

 

ok.jpg

IMG_20170804_201918.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este o problema de montaj. Aparatul achizitionat, are problema - vorbeste cu vanzatorul si vezi ce solutii ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, am cumparat de curand un Golf 5 care are instalat o navigatie AM. Navigatia arata usile care sunt deschise, insa nu pot accesa "Car Info" de unde ar trebui sa afiseze diferite informatii despre masina (cantitate combustibil, status centuri, status frana de mana, etc.). Cand accesez aplicatia respectiva primesc "Can type error".

Cod CAN Gateway: 1K0 907 530 E

Am gasit o poza pe net cu modelul respectiv dar nu inteleg ce inseamna "Canbus wich can decode OBD", este nevoie de upgrade CAN?

HTB1jP.bIFXXXXcbaXXXq6xXFXXXS.thumb.jpg.84433af464bdb97bcef92da99e1cfab5.jpg

19866536_1369658423129377_1126949663_n.jpg

20885029_1398152460291925_447272917_n.jpg

HTB1pLsbIFXXXXcMaXXXq6xXFXXXN.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nu e nevoie de alt CAN. Eventual sa vezi setarile legate de CAN din meniul factory settings

clima si senzorii de parcare nu se vor afisa

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut snapisrl,

Citeste te rog si ce ti-am raspuns putin mai sus: 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, mihaitzar said:

Salut snapisrl,

Citeste te rog si ce ti-am raspuns putin mai sus: 

am citit ce ai scris mane si ala de lam pus in link e cu 2 gb ram.

vreau sa stiu cum prinde posturile si cum se aude audio fata de rns original.

merci

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu nu am exact modelul respectiv, dar sunt super multumit de unitate. Are egalizator pe android si mi se pare ca isi face treaba foarte bine pe partea de audio, inclusiv radio.

Singurul lucru care l-am gasit putin diferit este ca la RNS510, cand apasam pe butoanele de pe volan de schimbat posturile de radio facea seek, acum trece la urmatorul post salvat la preferentiale.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

mi-am cumparat si eu, in sfarsit, navigatia asta:

https://www.aliexpress.com/item/Pure-Android-4-4-4-DVD-GPS-for-VW-Polo-Jetta-Tiguan-Golf-Bora-Passat-B5/32279904395.html

Sunt multumit de ea, rezolutia este f ok, touch-ul raspunde cum trebuie, semnal radio bun (dar am cumparat si un adaptor de antena 10usd), mufa OBD cumparata separat nu am instalat-o inca. Singura problema este ca nu imi functioneaza netul. A venit si cu modemul ei, nu a trebuit sa cumpar separat, dar nu functioneaza. Chestia este ca am luat de la vodafone o cartela de voce cu net 30Gb, la promotie. I-am spus vanzatoarei pentru ce am nevoie si ca s-ar putea sa am nevoie de o cartela doar de date mobile, insa mi-a raspuns ca e ok si cartela asta, daca o seteaza ea inainte... A setat-o, dar nu merge, iar vanzatoarea s-a mutat din magazinul respectiv intre timp. Puteti sa-mi spuneti voi daca ar trebui sa mearga si o cartela de voce setata corespunzator sau e necesara o cartela de date mobile. Imi apare semnul ca unitatea are semnal 4G in partea de sus a ecranului, dar cand vreau sa intru pe net, imi spune ca nu are semnal si ca sunt offline...etc

Multumesc anticipat pentru informatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ce setari ai disponibile pentru modemul respectiv. Cere informatii si ajutor de la vanzator, din ce stiu are si colaborator in Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-am intrebat dimineata, astept raspuns. nu am gasit in meniu nici o setare pentru modem... daca o sa primesc un raspuns, postez si aici...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Planuiam sa schimb navigatia asta cu un RNS 510, dar nu chiar acum, insa intre timp observ ca s-a stricat. Se mai poate face ceva? I-am dat si reset, am scos si borna de la baterie, ecranul ramane negru cu acel cuvant. Butoanele merg, radio merge, boxele se aud.

20170914_1336231.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca si scoate cardul de navi si pune intr un laptop vezi ce e cu el. Scoate si alimentarea putin 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un reset, poate.....card-ul, nu are legatura, daca ecranul ramane asa, indiferent de selectie - radio, etc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa renunt la aceasta navigatie. Imi puteti face o recomandare, sa merg pe RNS 510 original sau altceva cu Android?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

original...e original - deci rns 510,  din punct de vedere al calitatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!