Jump to content

Replica RNS 510


Florin1up
 Share

Postare recomandată

Am înțeles, mâine zboară de pe masina...... Cu acest can F  pe care îl am acum, pot monta fără battery drain unități mai noi, rns 310-510? Ma voi orienta către ceva oem suta la suta. 

Modificat de xez
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, tot ce este de la 3c0....E in sus, este ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare , la un golf 5 dinn2005 am acest can 1k0907530F trebuie sa ii fac update sa nu imi descarce bateria navigatia???

Modificat de aditza nam
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da- daca nu faci update la K cu sw 0178...sau nu il inlocuiesti cu o versiune dupa K in sus, o sa descarce bateria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut. 

Am un Passat B7 cu RCD 310+ modul Bluetooth premium+MDI in torpedou. Dacă montez o chinezărie, BT de sub scaun funcționează mai departe și își păstrează toate funcțiile. MDI la fel? (am un stick comectat la el).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Navigatiile China nu comunica cu modulele originale VW (bluetooth, MDI). Au bluetooth integrat si alti conectori pentru USB

Daca vrei sa pastrezi aspectul OE montezi RCD/ RNS510

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut, dacă ma puteți ajuta cu o recomandare, m-ar interesa sa achiziționez o Navigație pentru masina din semnătură (passat b6 2006), una aftermarket cu youtube/android (eu în momentul de față ascultând muzica de pe telefon prin Bluetooth) și as vrea ceva cu o calitate audio foarte bună, să-mi afișeze și datele de pe climatronic (de b7) și dacă s-ar putea să-mi apară numele melodiei pe ic (alb de cc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Doar informativ:

Am avut pe mana 4 navigatii chinezesti cu android 10 necertificat Google si pot sa spun:

- nici una nu avea montat cat de cat un radiator acceptabil pentru procesor; 

- orice update de aplicatii instalate facut folosind Google Play facea ca procesorul sa inceapa sa se incalzeasca mai mult decat normal.

Cum le-am rezolvat sa fie functionale si fara sa se blocheze aleatoriu:

- instalat un radiator corespunzator pentru procesor (da, e de munca dar merita);

- blocat orice fel de update de pe Google Play (sa ramana modulele initiale Android originale);

- instalarea de aplicatii si update-uri de aplicatii doar folosind apk-urile descarcate de pe site-uri paralele (gen apkpure, etc). 

Doar asa am reusit sa le fac sa fie intr-adevar functionale si fara sa se incinga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!