Jump to content

Replica RNS 510


Florin1up
 Share

Postare recomandată

contactezi vanzatorul si te intelegi daca iti da banii inapoi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da si tu mai multe detalii. Ai montat-o tu si nu merge dupa ai luat de pe net si a ajuns montata si nu merge? Asa pe banuite ce răspunsuri vrei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat-o noua dupa un site china . Am montat-o si nu merge touch -ul ? Intrebarea mea era daca sa mai intalnit cineva cu problema mea , cum a rezolvat-o ? Se mai poate repara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind defect, nu prea vad alta solutie decat sa-l trimiti inapoi si sa ceri "refund", daca ai platit prin Paypal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta pe colegul Akaiu07, te poate sfatui.

Ce sfaturi sa-i dau....?

Chiar daca o sa par  carcotas treaba sta cam asa...cei care considera ca-i scump pretul sa-l cumpere  din ro cu garantie locala se duc si il cumpara direct de afara fiind siguri ca fac o afacere mai buna economisind bani. Din pacate nu tin cont de anumite riscuri si pot ajunge in situatia colegului .... in final ii va costa mai scump.

Revenind la situatia de fata trebuie sa iei in consideratie optiunile pe care le ai..il trimiti inapoi si astepti sa-ti faca un refund daca se poate sau daca nu ,sa incerci sa-l repari  aici in Romania.

Modificat de Akaiu07
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot sa fie 101 cauze, si niciuuna de la touchscreen. De la soft pana la hard. Cauta un reparator priceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomandarea a fost mai sus, retur si banii inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai idee ce model este? sa vedem ce s-ar putea face.raspunde ecranul in vreun fel? macar un beep la atingere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2din 7"screen Built-in canbus Car DVD with GPS Navigation for VW JETTA PASSAT/B6/CC GOLF 5/6 POLO Touran Tiguan Caddy SEAT

http://s.aliexpress.com/EVBBVZzY

Ecranul nu rapunde deloc . Functioneaza doar butoanele laterale . Am incercat cu reset si calibrare ecran si nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot acolo scrie "Returns accepted if product not as described, buyer pays return shipping fee; or keep the product & agree refund with seller."

 

E cea mai inteleapta alegere...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Într-adevăr prețul este atrăgător de pe dincolo... Merită sau nu riscul și bătaia de cap...

Eu unul am preferat să dau la dublu, cu garanție și suport tehnic de nota 10...

Băieții recomanda bine, retur...

Reparat nu se știe cat tine și ce mai pică... Am un amic care a reparat o rasnita din asta de vreo doua ori, ecran, butoane, iar ecran... La final a schimbat-o de tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema cu returul este cu dus si intors. Ca sa primesti refund trebuie sa trimiti coletul inapoi si sa ajunga neaparat acolo. Asta binenteles daca ai acordul vanzatorului.

Costurile de retur ( cu confirmare)  pentru China sunt destul de mari, nu scapa sub 200ron chiar cu cea mai ieftina optiune (posta romana). Banii se vor returna numai dupa ce se face dovada ca a ajuns coletul acolo. In functie de metoda de expediere aleasa poate dura de la 2sapt la aproape 2luni.Deci banii vor fi returnati abia atunci. Dar binenteles banii pentru expedierea inapoi in China sunt paguba.

 

Asa ca oricum o da, tot trebuie sa plateasca in plus. Daca este doar problema de touchscreen poate contacta chinezul si-l pune sa trimita alt ecran si scapa lejer. Daca sunt probleme de alta natura ...depinde ce-i acolo.

 

 

Cam asa sta treaba cu produsele vandute pe aliexpress de catre tot felul de traderi. Sunt constienti ca odata banii incasati pot trimite un aparat cu probleme fara sa-i doara capul prea tare

Numai transportul prin DHL  costa 50usd pt un colet de 3kg. Scazut din banii ceruti pe unitate se vede de pe marte ca-i ceva necurat la mijloc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri . Am crezut ca poate se rezolva cu o resoftare sau altceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

asteapta sa iti ajunga produsul si o sa vezi in instructiuni cum se conecteaza.

Probabil vei avea nevoie de un adaptor suplimentar

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut deja ca are o mufa rca pentru camera, clar mufa de la camera oem de la vw ii diferita. Stie careva ce adaptor este nevoie? a mai folosit cineva ?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU se poate lega.

Eu cred ca acest raspuns a fost destul de clar... daca vrei sa pui camera, trebuie sa iei una AM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum depinde si ce model de camera are pe masina,fiti atat de categorici;)

Deci zi-ne exact ce fel de camera ai la rns , high sau low?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca este cea originala, in sigla - este varianta Highline

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice camera ar avea, semnalul trimis de aceasta catre HU este RGB si nu VGA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista module/interfete de conversie pentru camera de la rgb la av.

 

iar daca este varianta formata din camera+ modul conversie rgb, se poate colecta direct semnal av de la camera

Modificat de muzica9
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@AlBundy

Daca are calculatorul de IPAS in spate, camera este  100% video videocomplex. Prelungeste firul de acolo pana la navigatia AM si aia e. De alimentarea camerei si escamotare (in caz ca-i camera in sigla) se va ocupa in continuare calculatorul IPAS :dry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!