Jump to content

De la ce furnizor alimentati cu motorina?


Alextz
 Share

Furnizor motorina  

1.710 voturi

  1. 1. Ce funizor preferati?

    • Petrom
      390
    • OMV/PetromV
      475
    • Rompetrol
      411
    • Agip
      12
    • MOL
      329
    • LukOIL
      92
    • Alt Furnizor (specificati)
      10
  2. 2. Tip Motorina

    • Normala
      1047
    • Premium.(sortiment gen EVO, TOP EURO, PREMIUM DIESEL)
      672


Postare recomandată

Petrom V si nu am avut probleme pana acum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De un an doal MOL. Ca un coleg mai sus ziceam si eu ca sunt buni si mai ai si puncte. Ha! Dupa 1000 de litri punctele acumulate valoreaza 15 ron(cinsprezece) si nu poti cumpara motorina cu punctele acumulate. Intr-un an de "MOL" singurul lucru care mi-a placut a fost ca motorina era intr-adevar curata, ce sa mai "Mounted Dew" la culoare si fara apa(verificat prin purjare filtru de motorina). Insa nu imi place evolutia injectoarelor, de fapt compensatiile(spre plus). Asa ca voi trece pe rompetrol. Oricum in Constanta toti cred ca iau de la Petromidia, asa ca macar sa iau de la ei pe bune :icon_thumright:

Modificat de vicius_the_one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De 1,5 ani, de cand am masina, am alimentat doar cu Sprint Deisel, OMV. Eu credeam ca este ok, pana cand m-am intors din Austria. Cu motorina de acolo, masina parca avea 200 cai, nu 128. Am ramas suprins si in acelasi timp dezamagit de carburantii nostri mioritici. Va intreb pe cei cu motoare BKC, Golf 5 1,9 TDI; exista alta alternativa mai buna la Sprint Diesel, cu care masina sa traga mai bine ? Merci anticipat.

Modificat de Co5ma
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am tot BKC si alimntez de la Petrom. Am alimentat si de la MOL si mi s-a parut destul de buna, incearca si de acolo! Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
alimentez doar de la petrom !

normala ( consider ca este cea mai buna alegere calitate/pret )! :blink:

IDEM. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ultima data am alimentat de la petrom (plin in momentul in care eram pe galben) si de atunci merge ca naiba. la plecare de pe loc trebuie accelerata ca la benzina ca altfel da sa se inece + consum ceva mai mare. diseara trec inapoi la rompetrol ca iar sunt pe galben. o buna bucata am alimentat la omv si n-am avut nici o problema, insa pretul e ceva mai mare decat la rompetrol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De 1,5 ani, de cand am masina, am alimentat doar cu Sprint Deisel, OMV. Eu credeam ca este ok, pana cand m-am intors din Austria. Cu motorina de acolo, masina parca avea 200 cai, nu 128. Am ramas suprins si in acelasi timp dezamagit de carburantii nostri mioritici. Va intreb pe cei cu motoare BKC, Golf 5 1,9 TDI; exista alta alternativa mai buna la Sprint Diesel, cu care masina sa traga mai bine ? Merci anticipat.

Mie mi se pare fix invers. Am fost pana in Franta la ski si tot am alimentat pe drum de la diferite benzinarii. Mi se parea ca nu mai trage cum trebuie masina. Si cand am ajuns la vama (Oradea, Bors) am facut plinu de la MOL. Diferenta cer-pamant, masina parca tragea mult mai bine. Eu ma gandeam ca au ei ceva aditivi ca sa nu polueze asa mult... sau nu stiu ce sa mai zic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu bag numai de la petrom si n-am probleme. cei care aveti probleme... nu dati vina pe motorina... dati vina pe angajatii de la pompe.

in ciuda discutiilor cum ca motorina/benzina de la petrom nu e buna... petrom iese castigator la nr de clienti pe care ii are. vezi rezultatul statisticilor :)

Modificat de kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

EU am bagat mai nou rompetrol si se duce ca naiba(E5). De fapt aveau 2 feluri de E5 si eu am bagat de aia mnai ieftina. O fi mai prost aditivata. Sau zicea aia de la peco ca au cifre cetanice diferite. Cred ca revin la MOL. Asta e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De 3 ani bag motorină de la MOL, Euro 5 normală sau cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De vreo 3 luni,bag de la petrom,si in afara faptului ca se arde mai repede,nu sunt probleme.

Si de ce se spune ca motorina de la Petrom nu da acelasi zvac si de asta se si arde mai greu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai scris si pe alt topic. Cele 2 mari companii din Romania au incheiat un contract intre ele si alimentea pompele benzinariilor care sunt mai aproape de rafinariile lor. In concluzie nu veti sti niciodata cu ce combustibil si al carei firma alimentati. Totul ramane pe noroc. Alimentezi acolo unde ai mai alimentat si a mers masinuta bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar OMV si PetromV, multumit, fara probleme toata iarna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina de la servici, de un an de zile alimentez doar de la MOL. Am 60000 KM si nu am ce reprosa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OMV. Iarna: Alpin Diesel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar OMV - premium diesel/ alpine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am doua peco-uri de unde alimentez si culmea, sunt opuse ca si firme. Unul este Petrom si celalalt Rompetrol. De la celelalte firme )din zone mea-Constanta), nu am fost multumit.

Modificat de Glumetz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand sunt cu diesel-ul (nu e a mea) de la OMV si Petrom alimentez, cand sunt cu benzinarul (care e al meu) tot de la una din cele doua.

OT:Am un prieten ce a avut un RAV si cat mergea si alimenta cu motorina din tara beculetul din bord ce arata defectiune la motor era mereu aprins, cei de la reprezentanta i-au zis ca e din cauza motorinei. A fost plecat pe afara cu niste treburi si acolo hop beculetul numai ardea. Sper ca acum sa fie de calitate motorina de la pompa din Romania.

Modificat de Fivetd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai OMV , Alpine diesel sau Premium :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am trecut de la Mol Evo diesel la Petrom si, desi nu ma asteptam, motorina de la Petrom e cel putin la fel de buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Petrom. Cea mai ieftina motorina si calitativ la fel de buna precum Mol, Rompetrol etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De mai multe luni alimentez de la Petrom, azi am bagat din intamplare de la Mol, parca se simte putin diferenta, motorul mai silentios, trage putin mai bine, dar si pretu pe masura: 3,76 fata de Petrom 3.32 e 0,44 ron diferenta. Asta e!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!