Jump to content

Witson W2-D720V, Sfaturi, Impresii, Durabilitate, Specificatii


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

probleme cu dvd loader-ul. pe usb citeste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • X-Ecutor

    6

  • Calin

    6

  • sebip

    6

  • radupetras

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe usb nu am incercat inca...sunt plecat de acasa pe week-end. Interesant ca problema a aparut dupa ce am trecut cu masina peste niste vibratoare, in timp ce mergea muzica de pe un dvd.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci de pe card citeste, de pe usb citeste...de pe DVD nici cum nu vrea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salut,

Am navigatie Witson D720V si are cateva probleme. Prob cu Potentiometru de la volum, si cand se incalzeste aparatu se taie muzica treptat treptat ca si cum ar pierde semnalu. Ma dispera prob asta si caut o solutie kit ca trebuie desfacut aparatul. Mentionez ca face acest lucru cu Stick USB si DVD. Uneori in timpu mersulul se opreste musica se opresc toate functiile aparatului si se pune pe un ecran albastru, si in momentul ala trebuie sa l resetez de 2-3 ori pana isi revine. Trebuie un firmware update/reflash? Am nevoie de ajutor ca e pacat sa l arunc dupa ce am data atatia bani. Am si alta prob legata de SD card, nu m mai vede cardul nici ala de 2gb nici ala de 4, amandou pe Format Fat.

Nu sunt roman, scuze pt greselile gramaticale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ceea ce spui aici, problema este destul de complicata. Cu siguranta vei avea nevoie sa schimbi toata electronica de la loader.Probabilitatea sa gasesti asa ceva este destul de mica tiand cont ca este un model vechi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am primul model de witson cel cu butonul de volum si tune sus, am ramas fara baterie de curand si dupa ce am incarcat bateria pe radio, dvd, bluetooth se vede albastru dar functoneaza cel putin radio se aude caut orbeste un post si se aude perfect numai ca se vede albastru si unde as apasa pe touch nu face nimic, cand apas pe butonul de NAVI se vede tot meniul care trebuia sa apara merge touch-ul perfect acolo si daca intru in navigatie la fel totul e ok, daca comut inapoi pe radio la fel albastru nu e nici o schimbare.

Am scos mufa de alimentare de la navigatie, am folosit butonul de reset dar la fel nu e nici o schimbare. Ma poate ajuta cineva cu o sugestie sau se ocupa cineva de repararea lor?

Este montat pe un VW Passat b6 si timp de aproape 4 ani nu a avut nici o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Daca-i model mai vechi (4ani) piese de schimb pentru el mai greu de gasit. Se pare ca a murit complet parte de multimedia. Daca ai noroc sa gasesti un aparat de la care sa poti lua ce-ti trebuie , se poate rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

sal

am si eu un 723v si nu pot regla ceasul ,pot doar sa modific din am in pm

mai are cineva acest model

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
On 03.09.2009 at 3:48 PM, radupetras said:

Echipament adus din China in urma cu 3 saptamani cu DHL, facut vama in Cluj, deci varianta cu Bucurestiul pica! Pe factura apare scris Car Head Unit, iar voua vi se cere sa faceti o descriere in limba romana a echipamentului, si pe cat posibil incadrarea intr-o categorie pt. vamuire (eu am scris ca e un DVD player de masina, iar la valoarea de pe factura de 150USD nu cred ca ridica nici o suspiciune; TVA + vama ajunge undeva la 33% din valoare)!

Clar exista si posibilitatea de care spui tu, e mai sigur sa cumperi din magazin, dar pretul e mai mare!

Salut,

 

Dupa cativa ani de folosire cardul SD pe care era navigatia (IGO) a crapat. Daca puteti sa ma jutati cei care aveti functional un kit de IGO pentru modelul WITSON W2-D725, rezolutie 480x234, Win CE 5.0 va rog sa ajutati.

Multumesc si va raman dator!

Drumuri bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut. Am schimbat si eu rdc cu un witson d'asta... nu cunosc modelu. provide dupa un passat unde a si fost vazut/testat, butoane aprinse, clima, camera spate...multe alte bla..bla uri, totul ok. Cand l am pus la mine pe golf am observat ca nu mi a luat functia la clima ceea ce nu ma intereseaza, problema e ca nu se aprind butoanele nevigatiei cand aprind pozitii. Aveti idee care pin controleaza asta sau cum se remediaza? Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

clima nici nu o sa o afiseze, iar butoanele sunt controlate prin calculatorul de retea, can gateway. Poate nu ti-a dat si decodorul de CAN, o cutiuta mica ce vine prinsa in spatele navigatiei pe cablu

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!