Jump to content

scut touran


Vic
 Share

Postare recomandată

Merita de pus scut ca lumea pe touran si daca da de unde, de care ?( home made or ..)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Eu zic ca merita deoarece iti protejeaza "dedesuptul" bine inteles daca te referi la cel din fier. Ai putea sa-ti ei unul de la dealerul de la care ai achizitionat masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am luat si eu un Touran din Olanda si am impresia ca ar un fel de scut, dar e din plastic. Se gaseste scut de metal la dealeri? La ce pret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai de plastic e cam scumpa modificarea; tre' sa cumperi un kit montaj+scut metalic; e cam 15mil la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Daca cineva vrea sa-si ia Touran cu motor TSI, se poate pune doar suspensia pt drumuri grele insa nu si scutul de protectie. Cica e o incompatibilitate...

Modificat de mehigh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Sa fim seriosi. Scutul din metal nu e cu nimic mai rezistent decat cel de plastic. Amandoua sunt facute sa protejeze de noroi si de zapada, nu de lovituri. Scutul metalic e din tabla de 1,2 mm si daca cineva va incerca sa ia o caramida-n scut sigur va trebui sa inlocuiasca baia de ulei.

Aici insa e ceva putred: VW nu are solutie tehnica de a monta scut metalic la motoarele TSI, dar cei de la Porsche Romania au un kit de montaj scut metalic contra a 15 mil Lei. Oare cei de la VW sunt mai putin pregatiti decat cei de Service Porsche Romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Eu am scut metalic ca parte a pachetului de suspensii de drumuri grele (inaltare cu 15 mm) si l-am gasit foarte util in conditiile in care circuli pe drumuri de tara. L-am studiat de aproape si nu pare atat de fragil pe cat il descriu unii.

Am inteles ca este mai ieftin sa-l montezi ulterior decat sa iei masina gata echipata cu el (probabil oferta producatorului cuprinde si modificarea sasiului).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Se merita scutul de metal.Am avut o masina cu un asemenea scut si m-a protejat de vreo 2 ori! Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare.

Am avut neplacerea de a-mi distruge scutul de protectie al motorului. Am fost in Bulgaria la ski si pe zapezile de acolo am reusit sa-l distrug. As vrea sa-l schimb tot cu unul de plastic, dar nu am gasit decat de otel. Ma poate ajuta cineva, unde gasesc , la ce pret?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu unul pe acasa, folosit, are o gaura de 2x2 cm cam asa ... cand am dat cu baia intr-un damb. Pret ... nu stiu ... ne intelegem.

Scuze, abia dupa am vazut ca ai touran.

Modificat de vs91mrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Saptamana trecuta mi am cumparat un scut metalic pentru Golf 5 de pe un site care se ocupa doar cu asa ceva.M-a costat 380 lei cu taxele de transport incluse.Urmeaza sa il montez maine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat scut de metal de aici de pe forum, de la userul scut-motor, am dat 250 lei cu transport inclus. Pentru 15 lei in plus parca, da si un set de presuri, daca are pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

Am si eu nevoie de un scut metalic pentru Touran 2013 tdi , am fost la service si mi-au spus ca nu se gasesc pentru acest model, nu au unde sa comande momentan, imi puteti sugera unde sa mai caut ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!