Jump to content

ce motoare de vw aircooled merg adaptate pe Oltcit?


Madalin Zolti
 Share

Postare recomandată

Mie mi se pare interesant...

Oltcitul are motor boxer, intotdeauna l-am considerat "inrudit" .. se si aude frumos pe strada de altfel..

Modificat de forumist tacut
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"citeste postul 22 poate iti schimbi parerea si inveti si sa faci reparatii la oltcit"

da, ai oarecum dreptate, a scris cam mult si pe langa si cu spatii mari, dar cand am citit eu nu am vazut postul lui, pentru ca nu intotdeauna imi apar mesajele unul sub altul ci cateodata imi apare doar primul post si restul ca niste liniute de idee una sub alta si nu am cum sa vad ce scriu toti dintr-o singura privire, citind doar postul tau. am crezut ca faci referire la tot topicul. Dar in continuare sustin ca topicul creat de om e in tema cu ce se discuta in sectiunea asta, ca-si baga unii nasul pe langa subiect, lasam la deprecierea :icon_thumright: moteratorilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Daca vrei sa pui ceva boxer pe un oltcit iti dau eu un motor boxer de Subaru care e altceva. Subaru 4x4 break an 90 boxer la cheie 350 euroi,motorul merge bine. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misule ploiesteanule, te obliga cineva sa citesti? in fond, e vorba de un motor aircooled, nu?

mie mi se pare foarte interesant si tin sa te anunt ca oltcit nu a fost deloc un "rebut al firmei citroen".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!