Jump to content

Desfacere geam spate A3 hackback 2 doors


Beshcu
 Share

Postare recomandată

Am un A3 in garaj, cel fara aer conditionat. Momentan nu am inscris-o, dar urmeaza. Idee este ca vreau sa ii desfac geamurile din spate, sa le dau jos. Am ceva in cap, si vreau sa dau acele geamuri jos. Stie cineva cum?? Precizez ca masina este in 2 usi. Am desfacut surubul de la manerul de il deschizi, dar....in partea dispre stalpul masini nu iese. Are cineva idee cum se face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corecteaza-ma daca gresesc.nu cumva sunt lipite?cu o ventuza ai incercat?

daca ai pune o poza ar fi mai usor pt toti si cu siguranta vei primi un sfat care te va ajuta sa rezolvi problema.

succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te corectez. E posibil sa fie lipit doar de stalp...ceea ce nu cred. Imediat sa caut o poza

post-14575-1232979279_thumb.jpg

Modificat de Beşcu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Incearca sa demontezi capitonajul de pe stalp poate primesti raspuns la intrebare...

:biggrin:

Succes,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

deschide usa din fata, scoate chederul din dreptul acelui plastic negru, o sa vezi 3 suruburi, desfale si apoi trage spre in fata (spre capota) de plasticul ala. iasa sigur.

apoi pt a da geamul de tot jos mai ai de desfacut doua suruburi si gata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!