Jump to content

Segmentul 2, 3!


Elanul
 Share

Postare recomandată

Toate testele pe care le vrei tu , costa. si desi ai impresia ca e o nimica toata , s-ar putea sa ai o surpriza. Si daca ai cerut vreodata aceste hartii sinu ti s-au dat, atunci fa o reclamatie. Insa , inainte sa zici ca nu ti s-a dat, cere. Pt ca , desi nu crezi , service-urile sint super aglomerate, si imagineaza-ti cat ar dura sa se ocupe de fiecare masina , sao bibileasca , sa iti scoata tie rapoarte si toate cele, si pentru timpul pierdut, sa iti puna o ora de manopera. Nu cred ca iti convine. Deci , daca chair vrei aceste teste, solicitale tu , pentur ca altfel , nu e timp sa ti se dea, asa de amorul artei. Daca le ceri si nu ti se dau, vb cu directorul de service, fa o reclamatie. se rezolva mult mai usor. Si pentru viitor, incercati sa vedeti si imaginea de ansamblu , pentru ca nu sinteti numai voi cu un VW sau SKODA , sau orice. ( ma refer la toata lumea, pt ca e o problema de gandire generala).

niste exemple de preturi inainte si dupa ???

Nu am ce exemplu de pret sa dau. La orice reper, daca masina se incadreaza, beneficiati de un discount de 20 , respectiv 25% , la ORICE REPER cumparat din retea. De la orice dealer.

Adica daca la un G4 filtrul de ulei e 60 de ron, il vei lua cu 50 de ron. deci -20%.

Desi consumabilele ar fi ok ca pret, stim cu totii ca uleiul este cel mai scump intr-o revizie, si are o pondere de 33% din pretul final al reviziei. De aceea, la discountul pentru piese, va fi completat cu unul la ulei , intre 5 si 10%, inca nu se stie sigur.

Faceti calculul si apoi cu buzunarul , si cu garantia, si vedeti daca merita. Si apoi sa imi ziceti si mie. Pentru ca departamentul de piese tine cont de aceste lucruri.

Cum vine asta VW mai vechi de 5 ani? vad ca pui doar Polo 6N. Nu e valabil si pt 9N?

?

NU stiu, o sa intreb si vom vedea daca includem si modelul 9N, desi nu cred , pentru ca inca se fabrica, si atunci ar fi o situatie ciudata, pentru cei care il cumpara acum de nou si pentru cei care il au de 5 ani. De ce ala cu masnia noua sa plateasca cu 20% mai mult fata de un propietar cu aceeasi masina dar mai veche. Sincer nu cred ca il vom introduce. Dar ma interesez si te tin la curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Elanul

    20

  • Aditu

    9

  • Johnny Bravo

    6

  • cristibt

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai acum se fabrica 9n3. 9N e modelul cu faruri rotunde, fara face-lift si e la limita celor 4-5 ani.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate testele pe care le vrei tu , costa. si desi ai impresia ca e o nimica toata , s-ar putea sa ai o surpriza. Si daca ai cerut vreodata aceste hartii sinu ti s-au dat, atunci fa o reclamatie.

Erau incluse si facute. Foile (inclusiv cea de test de baterie) erau atasate la devizul de servicii ce a trebuit platit. Am cerut duplicat (ca mi-au zis ca originalul ramane la ei). Mi-au raspuns ca nu au voie sa faca copie. N-am ajuns inca la varsta cand uit 80% procent la baterie sau grd de congelare...

Nu sunt reclamist :P Pentru atata lucru nici nu deschid gura. Imi refac testele daca am dubii si stau linistit, ca nu sunt scumpe.

Feedback-ul era in idea in care doriti sa va cresteti increderea si satisfactia clientilor, si e, desigur, subiec tiv. Sincer pe mine ma lasa relativ rece, pt ca pct de congelare mi-l masor acasa, iar pt baterie platest 20Ron la un centru de acumulatoare. Testul de frana e vreo 40-45Ron la Sama(au stand nou)... adica pt 80Ron am cam toate testele facute de independenti. Ma intreb cum oare un independent e capabil sa faca treaba mult mai ieftin decat reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@elanul

fa o revizie personal tu in Germania si apoi una in Romania la un dealer unde nu te cunoaste nimeni

cred ca te vei minuna de diferentele existente in calitatea serviciilor de care in primul rand e raspunzator Porsche Romania pt. ca aceasta firma a creat reteaua de distributie si service si tot ea pastreaza standardele de calitate

dar atitudinea ta si a multor colegi care inca nu vad favoarea pe care i-a facut-o un client cand a cumparat aceea masina si o incredinteaza in maini sigure, te face uneori sa regreti

daca lucrai in vanzari observai diferenta , asa nu santem noi clientii decat niste victime ale sistemului si ne mai si vaicarim prea mult...

nu e vina noastra ca sunteti aglomerati, nu-i nimic urmatoarea masina va fi BMW ca are service inclus din partea firmei, asta pentru ca voi nu puteti nici macar cu bani sa oferiti si sa pastrati servicii de calitate

salutari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@elanul

fa o revizie personal tu in Germania si apoi una in Romania la un dealer unde nu te cunoaste nimeni

cred ca te vei minuna de diferentele existente in calitatea serviciilor de care in primul rand e raspunzator Porsche Romania pt. ca aceasta firma a creat reteaua de distributie si service si tot ea pastreaza standardele de calitate

dar atitudinea ta si a multor colegi care inca nu vad favoarea pe care i-a facut-o un client cand a cumparat aceea masina si o incredinteaza in maini sigure, te face uneori sa regreti

daca lucrai in vanzari observai diferenta , asa nu santem noi clientii decat niste victime ale sistemului si ne mai si vaicarim prea mult...

nu e vina noastra ca sunteti aglomerati, nu-i nimic urmatoarea masina va fi BMW ca are service inclus din partea firmei, asta pentru ca voi nu puteti nici macar cu bani sa oferiti si sa pastrati servicii de calitate

salutari

NU am negat sau am comparat cu Germania. Am zis intr-unul din posturile de mai sus, ca angajatii din service-uri sint romani si nu nemti. Probabil ca era altceva .

NU vreau sa intruu in discutii despre servicii si vanzari sau service-uri. As vrea sa ne rezumam la Pretul pieselor, pt ca aici pot face ceva. De aceea astept sugestiile voastre referitoare la piese.

Ceea ce am scris mai sus, e parerea mea..asa cum o vad eu , nefiind implicat direct.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Concret sugestia mea : Polo 9N nu e 9N3, deci ar trebui incadrat atata timp cat data fabricatiei il face sa intre in sfera masinilor mai vechi de 4-5 ani.

La manopera si piese reducere de 20% si o serie de teste si verificari specifice, pt ca fiind mai vechi de 5 ani automat au si maimulti km, deci necesita o atentie speciala.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La sfarsitul lunii martie va incepe o promotie la piese de schimb. Promotia va fi pentru tot grupul, nu doar anumite modele. Astept sa vad si eu exact ce ofera. Am nevoie de cateceva si daca au preturi bune, poate cumpar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde ai informatia? e oficiala? Auzisem si eu ceva de genul asta. Ar fi super :rolleyes: mai incurajeaza pe unii din noi sa mearga la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan asa sunt hotarati oamenii de la PoRo. Sper sa nu se rasgandeasca. Nu ar fi prima oara.

In general asta au avut cam 2 astfel de promotii pe an, primavara si toamna. Cand aflu exact si data inceperii, postez aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E oficial !!

Promotia segmentul 2-3 incepe din data de 1 aprilie si tine pina la sfarsitul anului.

Se adreseaza masinilor mai vechi de 4 ani din toata gama VW.

Si anume: Segmentul 2 reprezinta modelele: Perioada de desfasurare

01 martie 2009

post-8900-1237471184_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discountul de 20% se aplica la piesele vandute in cadrul reparatiilor in service.

Discountul de 25 % se acorda in orice conditii de vanzare - flota, tejghea, service.

Segmentul 2 e legat de service implicit de manopera, pe cind segmentul 3 nu...interesant :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
E oficial !!

Promotia segmentul 2-3 incepe din data de 1 aprilie si tine pina la sfarsitul anului.

SEAT: Leon model 1M, Toledo model 1M

Salut. Ma intereseaza si pe mine cat costa in aceste conditii o revizie normala (manopera+filtre+ulei+etc),

pentru masina din semnatura.

de asemenea, as dori sa stiu cat costa un kit de ambreiaj (manopera, piese, etc)

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ma intereseaza si pe mine cat costa in aceste conditii o revizie normala (manopera+filtre+ulei+etc),

pentru masina din semnatura.

de asemenea, as dori sa stiu cat costa un kit de ambreiaj (manopera, piese, etc)

Mersi

Pai in primul rand ca sa iti pot identifica piesele imi trebuie serie de sasiu.

Si manopera difera de la dealer la dealer. Desigur daca te duci la PBV e un pret , daca te duci la Alto e alt pret. Cum masina e iesita din garantie te poti duce la orice dealer. Preturile la piese sint aceleasi , doar ca manopera si reducerea la manopera si calitatea serviciilor ar trebui sa faca diferenta.

Trebuie sa mentionez ca Unii delaeri acorda reducerea la manopera independent de Importator, si o fac din buzunarul propriu, in functie de cat de mult doresc sa atraga clientii in service.

NU va asteptati sa coste ora de manopera la Avia 100 ron si sa ai reducere 10% la ea, si sa intrebi si la Brady si sa nu ai reducere deloc. Este strict la latitudinea dealerurlui cat da discountul la manopera. Unii pot plusa si va pot oferi un discount si la ulei.

Ceea ce imi ceri tu , manopera , este treaba ta sa te interesezi , in functie de preferinte in privinta service-ului.

Pentru masina din semnatura , discountul acordat este de 20% la piesele pe care le schimbi in service. Si atentie, cand ceri pretul ambreiajului , cere piesa cu X, adica sa lasi piesele vechi la ei. Are o reducere considerabila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gresit domnule,

ambreiajului nu i se aplica reducere(mi-au repetat de 2 ori), am vrut sa-l schimb la Autoservice sv si m-am lasat pagubas datorita manoperii si acestui fapt

si bineinteles ca lasam piesa veche la ei(placa si diskul)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sa zic... campanie facuta cu picioarele. O fi probabil o spaga a cuiva de la PoRo. Nici campania de promovare nu a fost facuta pe canalele normale. Nu exista nicaieri detalii clare, in banner si in spotul radio se spune ca oferta e valabila in "Reteaua Grupului Volkswagen" - pe langa faptul ca induce lumea in eroare, nici nu exista acest "Grupul VW". In Romania este reteaua "Porsche Romania".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sa zic... campanie facuta cu picioarele. O fi probabil o spaga a cuiva de la PoRo. Nici campania de promovare nu a fost facuta pe canalele normale. Nu exista nicaieri detalii clare, in banner si in spotul radio se spune ca oferta e valabila in "Reteaua Grupului Volkswagen" - pe langa faptul ca induce lumea in eroare, nici nu exista acest "Grupul VW". In Romania este reteaua "Porsche Romania".

Nu este spaga nimanui. Si te rog sa te abtii de la astfel de comentarii daca nu ai dovezi. Cazi in penibil. Ce reprezinta canalele normale pt tine? si care ar fi aceleea? - Noi am mers pe Radio, Flyere , postere in service-urile din retea, si inclusiv aici. Detaliile sint clare pentru fiecare masina in parte. Problema e ca oferta poate varia de la dealer la dealer. Si anume: discountul pieselor este acelasi: 20% cu conditia sa ajunga masina in service. Manopera poate avea discount sau nu ( decizia dealerului). Uleiul poate avea discount sau nu(decizia dealerului). Ce te nemultumeste? Daca chiar esti interesat de o revizie , opreste-te la un dealer in afara de service-urilor PIA (porsche - Nord, aviatiei , Vest), si intreaba acolo. Sigur ca vei primi lamuriri , si daca imi dai o adresa postala personal iti trimit materialele publicitare pe care le gasesti in service.

Astfel de reactii vin in urma comoditatii si a habarnismului. Trist.

Te rog, fara sa acuzi , sa spui, care crezi ca sint punctele slabe ale campaniei si ce ar trebui imbunatatit. De aceea a fost facut acest topic. Si fara acuze , gen, "nea stefan de la nush ce service s-a uitat urat la mine" , si ca preturile sint mari.

La obiect.

Stim ca sint probleme cu identificarea unor modele din gama, deoarece sint anii de productie destul de lungi. ex:Polo 9 N.

Alte probleme va rog.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Detalii legat de campania de promovare nu pot da.

Repet o arte din ce am scris inainte, mesajul este foarte ambiguu.

Se spune in banner si spot ca oferta este valabila in reteaua dealerilor PoRo apoi se spune ca detalii afli la orice distribuitor din Grupul Volkswagen. Tie cum iti suna asta?

Pe langa ca nu exista Grupul Volkswagen, induce ideea ca oferta este valabila doar pentru aceasta marca. Omul cand aude la radio spotul, mai ales daca nu il aude de foarte multe ori, nu retine mesajul complet ci numai ultima perte, cea cu Grupul Volkswagen. Daca are Skoda sau alt ceva, l-ai pierdut.

Campania nu a fost derulata prin canalele normale ci a fost facuta de oameni fara experienta (cel putin pe auto). Daca s-ar fi ocupat de ea cine trebuia mesajul ar fi fost mult mai clar.

De asemenea, faptul ca atunci cand dau click pe banner ajung pe siteul general PoRo in loc sa ajung pe o pagina dedicata, cu informatii clare si complete legate de campanie iarasi nu e ok. Nu e normal ca preturile sa fie decise de service. Asta lasa loc de ciupeala. Daca vine un client mai moale, ii da 10% discount in loc de 25% si apoi scrie la OPC, pe forumuri si cine stie pe unde ca PoRo l-a pacalit (chiar daca in mesaj zice ca reducere este "de PANA la 25%". Si iaca cum se face iarasi de cacao.

Intentia mea nu este sa arunc cu noroi, nu vreau sa ofensez pe nimeni ci vreau doar sa-mi exprim dezamagirea. In loc sa fie ceva foarte clar, foarte bine pus la punct, o actiune care sa mai spele din pacate, este iarasi o treaba facuta romaneste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Detalii legat de campania de promovare nu pot da.

Repet o arte din ce am scris inainte, mesajul este foarte ambiguu.

Se spune in banner si spot ca oferta este valabila in reteaua dealerilor PoRo apoi se spune ca detalii afli la orice distribuitor din Grupul Volkswagen. Tie cum iti suna asta? -Grupul VW exista, si anume "VW AG", reprezentat in Romania prin importator si dealeri. ( dar hai , sa zicem , se mai putea lucra la asta.)

Pe langa ca nu exista Grupul Volkswagen, induce ideea ca oferta este valabila doar pentru aceasta marca. Omul cand aude la radio spotul, mai ales daca nu il aude de foarte multe ori, nu retine mesajul complet ci numai ultima perte, cea cu Grupul Volkswagen. Daca are Skoda sau alt ceva, l-ai pierdut.

Campania nu a fost derulata prin canalele normale ci a fost facuta de oameni fara experienta (cel putin pe auto). Daca s-ar fi ocupat de ea cine trebuia mesajul ar fi fost mult mai clar. - daca directorul de piese de la Porsche Romania e un om fara experienta, atunci...

De asemenea, faptul ca atunci cand dau click pe banner ajung pe siteul general PoRo in loc sa ajung pe o pagina dedicata, cu informatii clare si complete legate de campanie iarasi nu e ok. - Sint 95% finalizate, 4 micro site-uri dedicate pentru aceasta campanie. Pentru fiecare marca in parte separat , cu toate detaliile.

Nu e normal ca preturile sa fie decise de service. - te rog mai citeste odata.!!! - am spus clar ca : Piesele au discountul de 20% respectiv 25%, unde nu este loc de manevra, pentru ca sint impuse discounturile astea. Dealerii pot veni in plus cu o reducere la manopera si ulei , in limitele impuse de ei. Unii nu vor acorda nici un fel de reducere in afara de cea la piese .

Asta lasa loc de ciupeala. Daca vine un client mai moale, ii da 10% discount in loc de 25% si apoi scrie la OPC, pe forumuri si cine stie pe unde ca PoRo l-a pacalit (chiar daca in mesaj zice ca reducere este "de PANA la 25%". Si iaca cum se face iarasi de cacao. - De pina la 25% s-a spus asa tocmai ca sa se mentioneze discountul si pina unde se poate ajunge , pt ca nu puteam sa facem un spot de 10 minute in care sa explicam tot. De aceea la dealeri exista flyere si postere specifice pentru fiecare marca in parte unde se explica absolut tot. Plus ca ar trebui sa existe suportul consilierilor de service.

Intentia mea nu este sa arunc cu noroi, nu vreau sa ofensez pe nimeni ci vreau doar sa-mi exprim dezamagirea. In loc sa fie ceva foarte clar, foarte bine pus la punct, o actiune care sa mai spele din pacate, este iarasi o treaba facuta romaneste. - nu e o actiune care sa spele din pacate. Actiune asta este demarata de IMPORTATOR pentru a ajuta reteaua. Pentru a da o mana de ajutor dealerilor si a le atrage clienti in service.

Va rog sa faceti diferenta intre IMPORTATOR , reteaua delaerilor PIA - ( PBN, PBV, PBA) - care sint separati de Importator fara nici o legatura decat numele , si restul dealerilor din retea ca: Midocar, Avia, Brady.

Modificat de Elanul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Porsche Romania va demara in curand o promotie care se adreseaza masinilor din grup , mai vechi de 4 ani.

Am citit si recitit topicul (cele 3 pagini) de doua ori si tot n-am inteles:

- de ce se face referire la Porsche Romania, din moment ce dealerii PIA (Porsche Inter Auto Romania, firma care reuneste sub aceeasi umbrela juridica dealerii proprii ai Grupului Porsche) NU parcticipa la promotie.

- de ce daca dealerii PIA NU participa la aceasta promotie, pe baner apare Porsche Romania?

- de ce tocmai dealerii proprii NU participa la aceasta promotie?

De fapt eu am inteles un singur lucru: ca Porsche Romania isi face reclama pe "spatele" unei promotii oferite DOAR de dealerii independenti.

Corect? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit si recitit topicul (cele 3 pagini) de doua ori si tot n-am inteles:

- de ce se face referire la Porsche Romania, din moment ce dealerii PIA (Porsche Inter Auto Romania, firma care reuneste sub aceeasi umbrela juridica dealerii proprii ai Grupului Porsche) NU parcticipa la promotie.

- de ce daca dealerii PIA NU participa la aceasta promotie, pe baner apare Porsche Romania?

- de ce tocmai dealerii proprii NU participa la aceasta promotie?

De fapt eu am inteles un singur lucru: ca Porsche Romania isi face reclama pe "spatele" unei promotii oferite DOAR de dealerii independenti.

Corect? :D

Pai , se face referire laPorsche Romania , pentru ca Importatorul ofera acest discount la piese. Si nu service-urile din retea. Este initiativa Importatorului si modul prin care speram sa ajutam dealerii sa supravietuiasca, atragand clienti in service , prin discountul la piese si eventul in functie de dealer, la manopera.

Dealerii PIA , nu participa la promotie, momentan(speram sa se razgandeasca) , deoarece conducerea PIA nu doreste acest lucru. Noi ca Importator dorim sa participe dar ei nu. Si am un print screen de la Voinea , care a ajutat Importatorul intr-o discutie cu conducerea PIA , ca argument pentru participarea lor.

Din Nou repet. PIA e separat de PORO. Pe Banner apare PoRo , pentru ca noi am initiat campania , pentru ca noi o finantam impreuna cu dealerii si discountul il acorda Importatorul , impreuna cu dealerii. In momentul in care vor fi gata micro site-urile de marci , la fiecare clik pe banner , veti fi redirectionati intr-un astfel de microsite care va contine toate informatiile. Provizoriu, la initiativa lui Voinea, am pus linkul catre PoRo.

In ideea ca lucrurlie sint clare, va doresc un Paste Fericit.

P.S- daca mai aveti intrebari , nu ezitati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai sugestia e evidenta:

o pagina detaliata cu oferta clara pe site-ul oficial, pt. a evita "neintelegerile"

lipseste transparenta si informatia corecta, tot ce prezinti tu e doar pt. membrii forumului si nu e oficial NIMIC

Nu exista nicaieri in media ce contine campania si in ce consta-- foarte convenabil pentru PORO- nu respecta legislatia si se ascunde in ambiguitate

primim informatia si cand cerem ce am auzit ni se spune ca nu e asa dar noi nu stim cum e oficial

Pana acum consider ca ce ai pus tu aici e doar un balon de oxigen pt. dealeri si service si nu pentru noi clientii

Se stie situatia grea din service-uri si reprezentante dar un pic de fair play ar aduce beneficii in ambele parti

Am fost client fidel 5 ani si m-as duce in continuare in serviceurile voastre dar si noi trecem prin criza si incercam sa rezolvam cu cat mai putini bani problemele aparute

inainte nu mi se parea a lasa la 6 luni 2000ron o problema dar acum sunt foarte atent cu resursele si probabil majoritatea judeca la fel

Eu personal astept o oferta clara pe site-ul oficial porsche daca aceasta e intentia ta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai sugestia e evidenta:

o pagina detaliata cu oferta clara pe site-ul oficial, pt. a evita "neintelegerile"

lipseste transparenta si informatia corecta, tot ce prezinti tu e doar pt. membrii forumului si nu e oficial NIMIC

Nu exista nicaieri in media ce contine campania si in ce consta-- foarte convenabil pentru PORO- nu respecta legislatia si se ascunde in ambiguitate

primim informatia si cand cerem ce am auzit ni se spune ca nu e asa dar noi nu stim cum e oficial

Pana acum consider ca ce ai pus tu aici e doar un balon de oxigen pt. dealeri si service si nu pentru noi clientii

Se stie situatia grea din service-uri si reprezentante dar un pic de fair play ar aduce beneficii in ambele parti

Am fost client fidel 5 ani si m-as duce in continuare in serviceurile voastre dar si noi trecem prin criza si incercam sa rezolvam cu cat mai putini bani problemele aparute

inainte nu mi se parea a lasa la 6 luni 2000ron o problema dar acum sunt foarte atent cu resursele si probabil majoritatea judeca la fel

Eu personal astept o oferta clara pe site-ul oficial porsche daca aceasta e intentia ta

Pagina detaliata va aparea curand pe fiecare marca. Pentru ca discountul se acorda in functie de MODEL. Sint trecute in prima pagina a discutiei.

De unde e concluzia ca nu e oficial?? Cred ca atata timp cat exista un contract intre PoRo si VW Forum pentru bannerul existent , atat timp , cat daca te duci in reteaua de dealeri si intrebi consilierii de service , sau la piese de schimb , "ar trebui" sa te lamureasca cineva. Zic , ar trebui pentru ca e posibil ca angajatii sa fie incompetenti si sa nu stie despre ce e vorba. Sau sa intrebi telefonic pe cine nu trebuie si nu are legatura. Asta e strict problema delaerilor daca nu isi instruiesc oamenii. Noi nu putem controla asta. SI daca ai intrebat la PIA, da, acolo e ok, ei nu participa , asa cum am zis ceva mai sus.

Si exista reclame pe radio, Kiss FM si Europa FM. Si pe site-uri auto de specialitate. SI sint afise in service-uri.

Balonul de oxigen este in primul rand pentru clientul final , ccare primeste un discount de 20% la piese si un 10% la manopera la UNII dealeri.

Deci costurile pentru o revizie scad destul de mult.

Crede-ma e Oficial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

esti sigur? eu dau click pe banner si-mi apare pagina lui porsche si nimic altceva pe cand linkul trebuia sa-mi prezinte detaliile promotiei(simpla publicitate)

oricum nici pe intregul site nu apare nicaieri promotia si de aici zic cele de mai sus

am vrut sa-mi schimb ambreiajul si cand am cerut reducerea aclamata de tine mi s-a spus ca nu e cazul reducerii ci numai franare, directie revizii blabla bla

din cele prezentate de tine"neoficial" aici pe forum "transmisii" cred ca facea parte din promotie

oricum facandu-mi calculele am iesit mai bine la un service local

apropo de balonul de oxigen, cand am fost ultimile doua dati in service dealerului am reusit programare a doua zi si nu erau decat doua masini cu rezervare pe service -asa ceva nu se intampla in trecut , trecea minim o saptamana pana obtineam o programare

si in ciuda pustietatii din service bineinteles ca nu s-a putut respecta programarea- ghici de ce? ca si data trecuta au cazut calculatoarele, reteaua, curentul..

apropo ce fel de graba e aceasta, nu asteptati ca toate departamentele(programare ,actualizare site)sa fie gata ?asa mai face vreun SRL fara resurse nu

ditamai importatorul-care din pacate nu are nici o vina ci doar unii angajati insuficient pregatiti inclusiv sefii ("daca directorul de piese de la Porsche

Romania e un om fara experienta, atunci...")care si-au dat acordul neverificand daca totul e gata

dar poate va iesi si ceva bun din oameni doritori si vremuri de restriste nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in asentiment cu cristibt, sincer, dupa ce am vazut ora de manopera de 100 lei, nici nu ma mai intereseaza discountul la piese....pentru ca oricum as calcula as iesi mult mai ieftin in orice alta parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca e evident ca se doreste dat "un balon de oxigen" service-ului (multa publicitate) dar pana nu ne intoarcem toti pe baze solide de crestere cred ca e evident ca toti vom face economii crunte si e si cazul lor sa cedeze

in timp, dar vor ceda

acum preturile si serviciile oferite nu ma conving sa apelez la ei in chestiunile importante- poate alta data mai tarziu

oricum m-au deranjat cele scrise aici

nu ma bucur de situatiile grele dar cred ca trebuie respectati clientii - banii sunt la noi si noi alegem

dragos parca am vazut ora de manopera mai mare de 115ron si nu stiu daca nu venea si TVA peste acel pret

Modificat de CatalinA4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!