Jump to content

Segmentul 2, 3!


Elanul
 Share

Postare recomandată

nu stiu ... asta era pretul afisat la casieria dealerului aradean si cred ca are inclus totul....

de cedat nu cred ca vor ceda... respira probabil din masinile aflate in garantie, masinile de firma....

LE: corect, erau si mai mari preturile dar pentru alte categorii de masini :D

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Elanul

    20

  • Aditu

    9

  • Johnny Bravo

    6

  • cristibt

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

da la audi si pe diverse operatiuni....nesimtite preturi... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
da la audi si pe diverse operatiuni....nesimtite preturi... :icon_thumright:

Nu vreau sa discut pretul manoperei. Sint multe argumente pro si contra. Si discutia este interminabila.

As dori sa stiu daca cineva de forum a ajuns la revizie de cand a inceput campania asta si cum i s-a parut? sau e cineva care vrea sa se duca ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nu a fost nimeni la revizie in perioada asta la dealer? Nu a beneficiat nimeni de reclama din Banner?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Noi nu putem controla felul in care fiecare dealer te tepuieste sau nu. Eu ma refer strict la piese si anume la preturile lor, si disponibilitate. Relatia client - dealer il priveste strict pe dealer ( Pia sau independent) , fiecare avand o conducere separata careia i se pot adresa reclamatiile. Ceea ce doriti sa se verifice la service trebuie sa le spune-ti consilierilor si mecanicilor, si in functie de constatari , veti fi facturati. Trebuie sa intelegeti ca nemultumirirle dintr-un dealership , se rezolva cu acel dealership , exceptie facand cazurile in care pretul la piese este considerabil si nejustificat mai mare decat in alte locatii. Vb de piese , pt ca asta ma vizeaza direct si pot sa va raspund.

Felul in care se face service-ul masinii , apartine dealerului.

Lumea nu prea stie lucrul asta. Cam toata lumea asociaza dealerii autorizati cu PoRo. Chiar si eu... Din cate stiu eu nu se poate construi un show-room fara autorizatia PoRo, si mai mult decat atat exista doar cate unul pe oras (ma refer la provincie), tocmai ca sa fie monopol. Asta nu e un instrument de care va puteti folosi ca sa impuneti servicii mai de calitate din partea dealerilor autorizati?

Din pacate la noi impresia despre reprezentanta este destul de proasta si lumea cam fuge... Iar Clujul se stie ca e un caz special si cel mai bun exemplu negativ...

Am citit si recitit topicul (cele 3 pagini) de doua ori si tot n-am inteles:

- de ce se face referire la Porsche Romania, din moment ce dealerii PIA (Porsche Inter Auto Romania, firma care reuneste sub aceeasi umbrela juridica dealerii proprii ai Grupului Porsche) NU parcticipa la promotie.

- de ce daca dealerii PIA NU participa la aceasta promotie, pe baner apare Porsche Romania?

- de ce tocmai dealerii proprii NU participa la aceasta promotie?

De fapt eu am inteles un singur lucru: ca Porsche Romania isi face reclama pe "spatele" unei promotii oferite DOAR de dealerii independenti.

Corect? :icon_thumright:

poate sa-i raspunda cineva la aryes?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PBV1, cel putin, participa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
PBV1, cel putin, participa.

De la 1 mai , toti dealerii PIA participa. Adica, PBV, 1 si 2, PBA si PBN, inclusiv Porsche Timisoara pentru cei din zona. Desi Porsche Timisoara este doar Audi, se pot face si restul masinilor din gama, discountul fiind acordat fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Nu a fost nimeni la revizie in perioada asta la dealer? Nu a beneficiat nimeni de reclama din Banner?

din pacate am fost tot eu, surprinzator service-ul a fost excelent(colaborarea cu consilierul) dar in privinta discount-ului anuntat -surpriza neplacuta si iti spun si de ce:

factura de revizie la 150k km a costat 480 ron si a constat in urmatoarele:

-3,8l(vrac)+1l de ulei(bidonas)

-purjare filtru de motorina

-filtrele de aer si polen nu a fost cazul le schimbasem eu mai repede

-cateva suruburi si soricei pt scut(nu mai mult de 30ron cu tot cu manopera)

-inspectia tehnica pt 150k km

discounturile au fost trecute pe factura +cele din partea serviceului la manopera si aceea este suma rezultata in urma promotiei-480 ron

aceeasi suma am platit-o anul trecut fara discount

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Oare se va prelungi si la anul aceasta oferta?

Logic ar fi sa se prelungeasca, sa devina mai cuprinzatoare si mai avantajoasa. Sper sa fie baieti destepti ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Ma intereseaza o cutie de viteza in n6 trepte pentru passat 2.0 FSI din 2005 , cred ca se potriveste si din alti ani am seria de sasiu:WVWZZZ3CZ6P001228 . Astept un raspuns merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!