Jump to content

Citroends21


TZepeSH
 Share

Postare recomandată

asa este bobo. multumesc pt feedback. tin sa mentionez un lucru. si eu am facut aceeasi greseala ca si tine. cand am cumparat setul respectiv de la derjenige, am desfacut doar cutia, am vazut ca toate sunt la locul lor, insa nu am miscat pistoanele... din pacate... pt ca dupa mai bine de jumatate de an am aflat de la tine ca erau blocate.

repet, greseala e a mea, nu am verificat. totodata, eu am stocat acel set in dulap, in casa, nu in umiditate. am incercat sa discut cu derjenige, insa nu am avut cu cine.

ti-am spus insa ca ma voi revansa si asa am sa fac. sper ca la sfarsitul acestei saptamani sa primesti piesele bonus pe care ti le-am promis.

e corect ceea ce ai scris. toti avem plusuri si minusuri. si eu regret situatia cu setul motor, insa sper sa nu mai existe dubii in privinta situatiei respective. imi pare rau ca am fost amandoi fraieriti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • citroends21

    11

  • Bobo1300

    8

  • MikeRG

    4

  • jpg292

    4

primit azi farurile bisnitzarite; ambalate antiseismic, antiatomic etc.; ce am cautat, am gasit (la posta); degetul in sus (nu cel mijlociu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, o parte din ce am scris aici a fost jignitor, imi cer scuze, erau lucruri pe care le stiam din discutii private si nu a fost corect sa scriu aici.

Nu am NIMIC sa-i reprosez lui citroends21. Se poate chiar sterge postul meu anterior pentru nu are nici o valoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vad ca se poarta feedbackurile mai nou,asa ca:

-piese:de buna calitate,nu mi-a bagat niciodata mana in buzunar,ba chiar am primit si mai mult decat am cerut.

-transport,impachetare:atat promt,cat si ireprosabil.

-dan stancel:ce am avut si daca am avut ceva de impartit cu el s-a facut pe privat si s-a terminat acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeam pe aici si am o nelamurire:

Ce inseamna NOS? Ori aproape NOS?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NOS = New Old Stock, adica piese nefolosite (noi) din stocuri vechi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

azi am primt coletul cu piesa de la dan,asa ca am sa fiu scurt.... :blink: :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ajuns macaralele foarte bune m-au scos din foame ca toata lumea se face ca n-are :))

Lamele de punte, parasolarele si soclul de sigurante raman dator :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

in legatura cu postul 25, al lui Bobo.. :D .Exact asta am incercat si eu sa spun, undeva..Nu am dat quote, ca ai scris muuult.. :blink: .Deci, trebuie facut ceva, ca sa nu se mai intample chestii nasoale...cine NU e atent cand ia o (unele..) piese, e treaba lui.. :blink: .daca a cascat ochii la receptie si zice...da, trebuie schimbat. :rolleyes: daca nu, zice...pa!(adica, daca s'ar traduce corect, daca nu esti atent, el are voie sa te tzepuiasca...).. :blink: N'am zis ca se ocupa NUMAI de dat tzepe, au fost si lucruri bune date...acu'...pretzull. :blink: ..hm...cine accepta, treaba lui...si...eu recunosc, mi-e scarba sa stau la coada la posta sa trimit colete.. :angry: .imi papa din timp...el o face..cu greeeeu, ca io ashtept de...nici nu mai stiu de cand o piesulica...nu stau io in ea, e vorba numa' de principiu...daca zici ca dai ,,ceva'', acel ceva TREBUIE sa fie! nu cu grrr, chestii lipsa sau sa mai fii nevoit sa bagi bani in el...Eu am zis imediat la receptie, mi-a promis, astept...sa vedem...nu-i bine ca astept, dar...sa vedem... :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

liviu, te rog sa nu imi poluezi topicul cu limbajul tau. te-am rugat frumos sa mai taci odata cu geamul ala de oglinda. acel geam ti-l dadeam eu CADOU si nicidecum nu am vreo obligatie fata de tine. cum tu nu ajungi la posta, asa nu am ajuns nici eu la geamgiu. asadar, te rog mai las-o balta si vezi-ti de oile tale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

,,limbajul meu'', de data aceasta a fost selectionat, atent, folosit cu respect...nu la mishto sau ceva de genul..Ca si ante-vorbitorii...Daca n'ai citit bine, fac si observatzii laudative. nu pricep ce tot ii dai zorul cu ,,obligatie'..io n'am zis nimica de. Am lamurit atunci demult ca o sa imi trimitzi un jam..Nu pricep iritatia ta. Nu vreau sa insult, ma mentin in ,,limite''...

--nush ce se intampla cu unii ardeleni, sar de c..r cand le zici ceva, altceva in afara de buddkiss... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
greierasul_singuratic

trebuie sa postez si eu... am fost un client important pt citroends deoarece am cumparat o masina ( cfr-ul ) si ceva piese ( set scaune , incuietori , maruntisuri ).Din punctul meu de vedere totul a fost f.corect , ne-ma mai targuit , nu prea a lasat , dar repet a fost corect si am fost multumit.Este f.important sa vezi intai , sa stii despre ce este vorba ,si daca ai facut targu frate asta e ... vinde totusi chestii mai vechi , deci sa nu ne asteptam sa le luam '' ca noi " .Unele ca NOS au totusi patina vremii.Deci intai sa le vedeti , sa le incercati ( daca e posibil ) si apoi platiti .Asta e tot .Parerea mea ca este corect si il recomand cu placere.Salut Dane!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa este bobo. multumesc pt feedback. tin sa mentionez un lucru. si eu am facut aceeasi greseala ca si tine. cand am cumparat setul respectiv de la derjenige, am desfacut doar cutia, am vazut ca toate sunt la locul lor, insa nu am miscat pistoanele... din pacate... pt ca dupa mai bine de jumatate de an am aflat de la tine ca erau blocate.

repet, greseala e a mea, nu am verificat. totodata, eu am stocat acel set in dulap, in casa, nu in umiditate. am incercat sa discut cu derjenige, insa nu am avut cu cine. "...

Da,probabil s-au blocat pe drum.Ce ciudat ca omiti sa specifici ca l-ai instruit pina si pe cel care a luat pachetul de la mine sa verifice cu atentie setul.Ce ciudat ca atunci cind ai vazut ca"toate sint la locul lor"nu ai observat ca sint si ruginite asa cum mi-ai reprosat .Nici tu nici "mandatarul". Offff,.... Inventeaza si tu ceva mai credibil ,de genul ca locuiesti in zona calamitata,ca a fost o iarna grea,ca nu ai avut gaze sau lemne.,ca a fost un an bogat din punct de vedere al precipitatilor,ca ai fost emotionat cind l-ai primit si erai transpirat pe miini....sau ca nu a fost etansa tetiera. Cea din sura.

PS : multumesc colegului de pe forum pt.atentionare la acest topic

/////////////////////////////////

Dar, din pacate exista si un DAR :frigbaitata: , au fost si deceptii. Am cumparat un set motor MAHLE nou care pentru ca nu a fost depozitat corect a ruginit si este inutilizabil, greseala a fost in mare parte a mea, cadn am primit piesa nu am verificat (ce poate fi rau la o piesa NOUA ????? ) mai mult pentru ca mi-am schimbat planurile am vandut setul si cumparatorul a fost cel care a descoperit defectul, eu am ramas cu o paguba de 500 RON bani pe care nu i-am mai recuperat.

A mai fost o pereche de proiectoare Hella, la un pret corect daca erau impecabile, dar din pacate nu au fost asa oglinzile erau distruse, greseala tot a mea neverificand piesele decat dupa mult timp dupa ce le-am cumparat, cand am avut timp sa le desfac sa le curat. Paguba mea.

Intre prieteni sau intre colegi de forum poate nu se procedeaza asa, dar intr-o tranzactie, intr-o afacere este corect, este de datoria cumparatorului sa ceara amanunte si sa verifice marfa si daca este nemultumit de marfa sa nu o cumpere sau sa o returneze.

- sa isi imbunatateasca modul de stocare al pieselor, este pacat ca unele sa fie lasate intr-un mediu umded si expus la praf (de curand am luat o tetiera foarte frumoasa, pe care m-a durut sufletul sa vad ca era tinuta in shura :icon_santa: ), piesele cromate sa nu fie lasate cu praf pe ele pentru se vor matui etc.. (s-a vorbit mult despre acest subiect asa ca nu are rost sa mai scriu si eu)

:)) Bobo 1300,tetiera avea un rol practic in sura aia,proteja setul motor impotriva actiunii distrugatoare a mediului...sau asta s-a crezut

Modificat de 13 Todesengel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

derjenige, te invit la mine acasa pentru a vedea unde imi tin piesele si radio-urile. pana atunci, lasa-ma cu textele.

andrei a luat setul de la tine seara. a deschis cutia si atat. la fel am facut si eu, l-am deschis, am vazut ca sunt toate acolo, apoi l-am pus in dulap.

eu cand am spus una, asa a si fost. ma mir ca inca ai tupeul de a te da nevinovat. pozele puse de tine pe forum arata cum cutia, in partea de jos, era umeda.

te-am si intrebat daca e afectat setul inainte de a il cumpara. ai spus ca nu si te-am crezut...

prostie am facut crezandu-te !

p.s. ceea ce e si mai interesant e ca postezi acum, dupa ce topicul in care ai fotografiat setul motor in cauza a disparut impreuna cu pozele din el... nice !

Modificat de citroends21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@13 Todesengel .... povestea are mai mult de un an vechime, nu inteleg rostul comentariului, setul ala era de tot rahatul l-am dat de pomana... eu unu nu mai aveam chef sa dezgrop mizeria mai ales ca intre mine si citroends21 lucrurile erau lamurite si demult rezolvate civilizat ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus pe masina galeria de admisie, foarte buna, teava de incalzire desfundata, alta viata :coffee_lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Bobo1300,nu era un topic care sa-mi stirneasca intreresul,am"ajuns"aici atunci cind un alt utilizator al forumului m- atentionat despre anumite comentarii care ma privesc

citroen21,nu eu am sters topicul ala si nici nu am facut de curind(cel putin de un an)vreun demers in sensul asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

right...

altul ti-a atras atentia, dar cand eu ti-am scris cand problema ardea, te-ai facut ca ploua... la mine in dulap...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai poate poate problema aia care ardea mai elimina din umezeala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pacat ca nu ai destula demnitate sa recunosti.

cum a spus si bobo, problema intre noi a fost rezolvata amiabil. ceea ce ai facut tu insa va ramane, cel putin in mintea mea, o pata neagra asupra numelui tau si asupra cui pretinzi ca esti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

e un tip super ok care si a facut timp sa mi explice pe indelete tot ce am avut nevoie.

cat despre piese, avand in vedere pretul sunt foarte bune.

mai fa si tu rost de noi stocuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Cumparat trei geamuri stopuri post 73 in stari cuprinse de la foarte buna la NOS, conform descrierii - livrare prompta; din pacate doua au venit in cioburi; din fericire cel ramas intreg e cel NOS - recomand pe viitor modalitati mai eficiente de ambalare avand in vedere apucaturile lucratorilor Postei Romane de a juca sporturi extreme cu coletaria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai uitat sa mentionezi ca am fost de acord sa platesc parte din dauna produsa de catre Posta Romana.

si mie imi pare rau ca s-au spart. erau chiar frumoase.

din pacate, chiar daca nu s-a intamplat niciodata sa ajunga vreo piesa deteriorata, pentru fiecare lucru, vorba americanilor, there's a first time.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!