Jump to content

Norma poluare - Euro?


Popescu Costy
 Share

Postare recomandată

este si AFK montat pe Lupo, dar in functie de anul de fabricatie este EURO 2 pana 2001 si EURO 4 din 2001 pana in 2004 (ultimul an de fabricatie - sper sa nu ma insel).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GABIVVX

    6

  • Popescu Costy

    5

  • keyafy

    4

  • The Kello

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

motoarele de 1.0, 1.2, si 1.4 montate pe polo6n sunt euro 2?

din ce an trebuie sa-mi aduc minim un polo ca sa ajung la euro4? si ce cod motor? ma intereseaza doar astea 1.0, 1.2, 1.4

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
ionut melinte

da motoarele 1.0 AER 1.4 AEX ...astea de pe polo 6n sunt euro 2, ( pana in 1999 ) din 2000 au euro 4 ....deci daca vrei o masina euro 4 trebuie sa alegi un polo 6n2 cu motor 1.4 AUD , AUA , etc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

WVWZZZ6NZTY07****

Stie careva unde se incadreaza ca norma de poluare? In certificat scrie Euro2.

Masina este un polo din `96 cu motor de 1043 cc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

va salut, sa inteleg ca un polo 6N2 1.4 MPI 44kw (60 CP) fabricatie 03.2000, nu ar fi euro 4, ci 2, nu sau are vreo sansa sa fie euro 4? nu stiu codul motor, dar mi s-a spus ca e f posibil sa nu fie AUD.

astept raspuns daca stie cineva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa imi lasi o serie de caroserie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
denny_the_one

Va salut .. vreau sa achizitioonez un Polo 6N2 din 2000 1.4 16V 75 CP Automat de la nemti .. acolo la ei e trecut cu insigna verde de mediu .. ce inseamna asta .. !? ma intereseaza sa fie euro 4 ca e diferenta de vreo 800 euro :) .. la inmatriculare! Omu sustine ca este euro 4 !

Modificat de denny_the_one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai o serie de caroserie ne descurcam.Oricum daca este 2000 mai mult ca sigur este E2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

denny_the_one

da .. cam nasol am vazut mai rar 2000 fabricatie euro 4 .. eu am polo 2001 euro 4 de 1.0 mpi .. dar vad ca e diferenta ! repet el sustine ca este euro 4 si ca are insigna verde de mediu .. care se pricepe ce inseamna asta la nemti ca n-am o treaba si nu prea vreau sa ma rupa la pret dupaia .. ! seria de sasiu nu vrea sa mi-o dea .. raspunde cam greu omu .. ! exista si vreo diferenta daca cutia e automata .. ?

Modificat de denny_the_one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal trebuia sa iti dea seria de caroserie.Din cate stiu pe romania toate golf/polo pe benzina care ies sub anul 2001 sunt euro 2.Doar motorul de 2 litri benzina este euro 4 incepand din 2000.Tu nu tine cont de bulinele masinii,fa rost de seria de caroserie.In romania sunt alte criterii de scoatere a normei poluare.

Uite la postul #21 din topicul de fata..polo fabricatie 30.07.2000 motor 1400, pe acte iese anul 2001(pt ca e trecuta de luna 7 din 2000)si masina iese E4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare tuturor,am un polo 999cmc 6n2 achizitionat din Austria,cod motor ALD,fabricatie 2.2000,ma intereseaza ce norma de poluare este,inca nu am fost cu el la rar....

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

va salut.am si eu un polo din 99 luna a 8a,in brief mare si mic scrie euro 4.m-am uitat pe motor codul este AUA.

stie cineva sigur ce euro iese?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut.am achizitionat un polo 1.4 16 v 6n an 2000.ma puteti lamuri ce euro iese!pe brif pe undeva imi scrie ceva de euro 2!va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

euro 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina mea polo 6n  motor akp din a 11-a 1999 e euro 4

am fost cu ea la RAR saptamana trecuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La mine codul motor este AHW!din cate am inteles o sa fie euro 2!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

si eu am un polo 6n2 

fabricatie 03/2000

motor 1,400 55kw 

cod motor AHW

intradevar euro 2 

lam inscris pe bulgaria

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut tocmai am luat un vw polo 6n2 din anglia an 1.05.2001 motor 1.6 16v Gti emisie co2 170g/km ce euro este si cat ma costa sa il inscriu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna! As vrea sa cumpar un polo 6n2 999 cc din 2000 masina este adusa din austria si are cod motor ALD,,.Stie cineva ce norma de poluare are?

Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este 100% euro 2 ? Iti multumesc pentru ajutor! 

O zi buna iti doresc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este 100% euro 2 ? Iti multumesc pentru ajutor! 

O zi buna iti doresc!

da-mi seria de caroserie sa verific...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-as da dar nu am cumparat masina inca...as vrea sa o cumpar si deaia as fi vrut sa stiu ce euro are!

Dar am sa vorbesc, cu vanzatorul sa imi dea seria de caroserie. Si daca mi-o da o postez!

Multumesc incaodata!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut exista cod motor APQ la vw polo 1.4 benzina daca da ce euro ar putea fi? Multumesc

Modificat de bogdan890
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Pentru un vw polo din 11/1999, motor 1.4mpi, 44kw, 60cp,cod AUD, ce 'euro' credeti ca va iesi.

Sunt programat luni la RAR si as dormi linistit daca m-ati lamuri. In brief-urile de Germania e trecut 'euro4'.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!