Jump to content

despre OMV super 100


d_andrei
 Share

Postare recomandată

Seara asta am dedicat-o informarii asupra combustibilului :icon_thumright:

Deci sa inteleg ca pentru motorisca mea e cam periculoasa aceasta Carrera 100....sau nu?As incerca dar nu cred ca merita...A mai folosit cineva pe 1,2,70 iepe?

Off:De cand a fost cumparata masina(aprox 2 ani),s-a folosit Petrom 95 sau 98(uneori,f rar).

Deci,Carrera sau nu?Raman pe 95/98?

Vad ca parerile sunt impartite cum ca ar face rau/nu......

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zorro Classic

    16

  • shy

    6

  • s_c

    5

  • Soricelu

    5

Top Posters In This Topic

Personal nu cred ca merita diferenta de bani pentru Carrera. Din cat stiu eu insa nu se mai importa de multicel din austria... Si tot din cate stiu nu mai avem prea multe rafinarii in tara... deci mai bine iei de la o benzinarie care are propria rafinarie... Si mai stiu ca rusii nu fac benzina buna la noi(stiu ce titei se transporta la ei) :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci,Carrera sau nu?Raman pe 95/98?

Vad ca parerile sunt impartite cum ca ar face rau/nu......

Eu la masina din semnatura am bagat numai benzina de 95(de la OMV si MOL...exclus Petrom ,Lukoil )pana cand,la sfatul unor colegi de pe forum :P ,am bagat Efix 95 de la Rompetrol si :) .....alta viata frate:motorul este mai silentios si se infige altfel iar despre consum:mai bun.

Modificat de florin_u
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva pareri si despre motorina celor de la rompetrol, am diesel si as dori sa stiu ce parere aveti despre motorina! merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt motorina este discutie separata in aceasta arie chiar in susul paginii la Importnat topics.

Modificat de manfred
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

la mine cu cele de 95 merge foarte prost,zgomotos si nu urca in turatii.carrera 100 era de departe cea mai buna,dar cam de 1 an de zile imi pare mai proasta,poate masina are ceva.lukoil 98 e urmatoarea,pe urma top 99,iar alto 101 mi-a mers initial bine cativa kilometri(deja ma gandeam daca e mai buna decat carrera 100) pe urma a murit ca una de 95,dar n-am testat-o suficient.evo mi s-a parut o benzina calma dar adormita,desi ultima data parca era ceva mai sprintena,iar n-am testat-o suficient.

si conteaza sa mergi mai turat cu masina ca sa se obisnuiasca cu cea noua,chiar daca pui cand mai ai doar 1 litru in rezervor.si cam 10-15 litri consumati ca sa ajunga la maxim.toate impreuna.

Modificat de jag
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am numai pareri negative despre carrera 100, am mers pe ea in 2008 si era ok, din 2009 mi s-a parut proasta mai ales dupa soft. Miros de benzina nearsa / trepidatii/variatii la relanti si nu mai am acelasi boost de la 60 la 80 :icon_thumright:

Si, era sa uit, am eroare cu omv carrera 100, se plange de presiunea data de pompa de benzina cum ca n-are fi suficienta iar pe orice alta benzina n-am probleme

Petrom 99+ este foarte buna dar pe primul loc la mine e Alto 101 fara doar si poate. Masina trage excelent cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Petrom99+ folosesc si eu fara exceptie, nu am ce reprosa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca la noi depinde cum iti este norocul, de la ce statie alimentezi. Am mers fara probleme cu Petrom 99+, pana am alimentat din Statia din Vama Bors. Nici nu am trecut bine in Ungaria, ca deja motorul se oprea singur in mers, masina fiind un Golf Gti Dsg....In rest de la alte statii nu am avut probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!