Jump to content

Audi R8 5.2 FSI quattro


ing. Catalin Duran
 Share

Postare recomandată

ing. Catalin Duran

Noul Audi R8 model 2009, cu un motor de 525 CP, acceleratie le la 0 la 100km/h, in mai putin de 4 secunde.

post-9525-1228833288_thumb.jpg

post-9525-1228833295_thumb.jpg

post-9525-1228833303_thumb.jpg

post-9525-1228833403_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai impresionant este 0-200 km/h in 8.1 secunde. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca se poate scoate si mai bine de 8,1 s cu cutia manuala :)

oricum o super masina ... sa speram ca nu va fi afectata de "criza" si se va vinde in cateva exemplare si pe la noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca la noi se vor vinde toate exemplarele ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai la noi se vinde daca se comanda, nu cred ca exista chiar o anumita limita de masini alocate ...

oricum vor aparea cu siguranta pe strazile bucurestiului si nu numai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai impresionant este 0-200 km/h in 8.1 secunde. ;)

Adica pina aung eu la 100 km/h, asta e deja plafonat la 250 km/h ? :D

Diferenta e ca cel mai probabil va ramine cu rezervorul gol imediat dupa :P

Ce cutie manuala mai vreti ? O sa va trebuiasca doua miini sa va tineti de volan si un drum perfect drept. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

dea dreptul impresionant, dar de bani aia, as prefera altceva.... care ar merge si mai tare :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica pina aung eu la 100 km/h, asta e deja plafonat la 250 km/h ? :D

nu e plafonat. 316 maxim :D

sursa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai impresionant este 0-200 km/h in 8.1 secunde. :offtopic:

Cu toata admiratia pentru masina dar nu are cum sa faca 8.1s 0-200 cand Ferrari Enzo face in 10.3s si Pagani Zonda F in 9.6s. Iar R8-ul, fie si cu motorul asta cel nou este pistol cu apa pe langa cele doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa are cat de cat sens... totusi putin cam optimist sau eu cam carcotas :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare,

In primul rand, vad ca nu sunt si poze reale pe acest topic, decat copy paste de pe site-uri asa ca m-am hotarat sa va incant ochiul cu niste cadre fresh direct de la mama lui, din Ingolstadt - Audi Forum :

immagine514.th.jpg-immagine515.th.jpg-immagine516.th.jpg-immagine529.th.jpg-immagine517.th.jpg

immagine519.th.jpg-immagine520.th.jpg

Dovada ca's genuine :vaidecapulmeu: :

immagine531.th.jpg

LE : Eu cred ca unii dintre voi ori sunteti un pic departe de realitate, ori va place sa discutati lucruri de dragul artei .. ce naiba mai conteaza in cate milisecunde ajunge la 500 km/h si cand i se termina benzina daca mergi economic cu V10-le, masina trebuie apreciata pentru ce este, pentru ce poate sa faca si sentimentul pe care ti-l da .. parerea mea.

Modificat de Razvanyke
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci asta ia in Bucuresti ziua 50 % ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

daca ai bani de masina d'asta ai bani si de benzina si de motorina si de multe altele. audi r8 mi se pare o masina superba din gama lor si daca nu ma insel la o emisiune pe topgear intre un aston martin, mercedes slr si un ferrari, audi r8 a fost masina cu cel mai mic consum, masini turate si alergate cu un galon de benzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Audi R8 5.2 FSI in Maranello

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut si eu unul alb in trafic, in berlin. mi-am dat seama ca este modelul v10 dupa tevile de evacuare si jante...am mers destul in paralel, bineinteles ca am mers cu geamul din dreapta deschis :icon_thumright: dar nu a calcat-o deloc respectivul nene...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La noi in romania se comercializeaza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin@Caractere

Porsche nu a avut nici o comanda/cerere pana acum dar cine stie, poate se gandeste cineva sa-l cumpere direct din D :))

Modificat de Florin@Caractere
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o masina frumoasa R8-ul dar cam scumpa. La aceiasi bani poti lua un 911 Turbo care dupa parerea mea e cea mai pursange masina sport ever.

2007_porsche_911_turbo_1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Porsche nu a avut nici o comanda/cerere pana acum dar cine stie, poate se gandeste cineva sa-l cumpere direct din D :D

nici nu ma mir

pe seriozitatea germana in schimb te poti baza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Porsche nu a avut nici o comanda/cerere pana acum dar cine stie, poate se gandeste cineva sa-l cumpere direct din D :(

pai se pare ca a avut.asta daca vorbesti de porsche romania.in bc este un r8 luat prin dealerul audi.nu stiu daca e 5,2 fsi.dar ma voi interesa si voi posta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este un V10 expus in showroom la PBV2 pentru cei interesati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adriandobrin25

masina e senzatie...cine are bani de ea,s-o tina intre santuri...calin78mai dreptate cu porsche-ul,dar porscheul e pt alta clasa de clienti...manager 50 de ani,plecat de jos...r8 este de baiat de cocos sau de bucsar...oricum!...ce e frumos e frumos,oricat de carcotasi am fi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super R8! O adevarata masina de colectie.Trebuie apreciata,o constructie de exceptie fiind raspunsul dat de Audi la marci ca Ferarri,Aston Martin,Lamborghini,McLaren F1.Desigur parerea mea e ca la asemenea tipuri de masini nu se mai pune problema de consum urban!Nici vorba de folosire ca o masina uzuala zilnic.Cit despre performante desigur ca gasim masini mult mai performante pe mapamond....2200 h.p. car in England 0-100km/h-1 sec!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incercati sa ramaneti la subiect, va rog.

On-topic, R8 este un supercar gandit special pentru a putea fi folosit in trafic urban. De aici garda la sol acceptabila si dotarea standard bogata, care, spre exemplu la Ferrari, in functie de model, nu cuprinde o serie de dotari elementare. De fapt, majoritatea supercarurilor sunt gandite pentru strada (SLR, DB9, F430, etc), doar ca cele considerate potrivite si in rulajul urban sunt cele care ofera confort prin suspensie, garda la sol si cutie de viteze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!