Jump to content

Închidere centralizata


genius
 Share

Postare recomandată

sal stie cineva unde se afla modulul pentru inchiderea centralizata ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cate unul in fiecare usa si unulde confort central in stanga axului volanului, in spatele comutatorului de lumini. De ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat 2 chei briceag + modulul pentru inchiderea centralizata ,si trebuie sa schimb modulul cu cel nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca tb sa schimbi nimic, trebuie sa-l adaugi pe cel cumparat de tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune o poza cu ce ai cumparat sa vedem si noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-am pus o poza ,am nevoie de un electrician bun sa mi-l monteze in zona tirgu mures

post-7411-1229175143_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe linkul pe care l-ai dat am gasit ca daca ai cheie briceag din fabrica atunci acest model nu este bun ,ca eu am cheie briceag din fabrica ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca ai cheie briceag ai inchidere centralizata cu telecomanda. Nu stiu ce vrei sa-i mai pui tu. :vwrullz:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o singura cheie numai si carcasa e crapata ,su nu am reusit sa fac rost de o carcasa originala ,numai in caz ca poti sa ma ajuti cu unu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceea ce ai cumparat tu nu se paote adapta peste ceea ce ai in masina sau mai bine zis nu merita. Trebuie sa achizitionezi o cheie originala, mai bine zis o telecomanda originala din cheie, care sa o invete modulul de confort de pe masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare!

Am o SO1 1.9 din 2003 care are urmatoarea problema - care la inceput se manifesta sporadic iar acum mereu.Masina are inchidere centralizata din cheie original montata.De o vreme usa la sofer nu se mai inchide/deschide apasand butoanele de pe cheia briceag ci doar manual daca introduc cheia in butuc.Celelalte 3 usi functioneaza ok. Din interior daca apas butonul de pe cotiera usii laq fel mi se inchid doar celelalte 3 usi iar la sofer ramane deschis.Cand masina este inchisa led-ul rosu martor de pe panoul usii nu mai clipeste.de asemenea oglinda pe partea stg nu mai functioneaza si nici incalzirea .Oglinda pe dreapta functioneaza bine.In bord imi arata cand usa stanga fata este deschisa sau inchisa deci switch-ul din usa functioneaza.Am schimbat brosca si la fel usa nu se inchide/deschide.Am pus un tester si mi-a dat ca eroare doar defectarea oglinzii pe partea soferului.Atunci cand mufa de pe brosca usii stanga este scoasa si dau comanda de inchidere din telecomanda , celelalte 3 usi se inchid si LED-ul rosu incepe sa clipeasca.Am verificat cablajul din stalp si pana la calculatorul de usa si este ok.Am curatat pinii calculatorului de usa si ai mufeleor, am dat spray contact dar nimic.Ma poate ajuta cineva cu o idee?Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai unul sau mai multi pini oxidati si chiar rupti in mufa de la calculatorul din usa soferului . E o problema specifica O1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceea ce ai cumparat tu nu se paote adapta peste ceea ce ai in masina sau mai bine zis nu merita. Trebuie sa achizitionezi o cheie originala, mai bine zis o telecomanda originala din cheie, care sa o invete modulul de confort de pe masina ta.

Ce a cumparat colegul merge daca nu ai inchidere din telecomanda din fabrica?

BR

Claudiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAca nu ai telecomanda se monteaza un modul Thunder sau de la alt producator, care are telecomanda tip briceag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns Al Bundy!

Am verificat mufa -era oxidata jumatate din ea - am curatt-o bine .Am verificat si pinii calculatorului de usa si i-am curatat si pe ei.Am verificat continuitatea firelor intre calculator si broasca , calculator si oglinda.Totul este in regula.Va rog spuneti-mi daca modulul comfort poate avea legatura sau daca mai este vreun element ce poate influenta functionarea calculatorului de usa. Eu pe el il banuiesc din moment ce jumatatea de jos a mufei era foarte oxidata...dar am inteles ca acest elment se poate cumparata doar impreuna cu motoras macara geam si e vreo 10 milioane ...asa ca as vrea sa fiu sigur inanite sa dau bani degeaba.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAr intre mufa de ;la calculator si smufa de pe stalp ai verificat ? Ai tensiune pe 2 din pinii din mufa ?

Unul rosu gros si unul rosu/albastru parca mai subtire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am verificat.Am tensiune pe 2 fire -cel rosu si gros si pe unul negru cu o dunga rosie.Am pus astazi un tester (KTS) si imi da pe modulul de comfort doar 03AF Incalzire oglinda -defectuos. Am intrat la alte dispozitive si mi-a vazut cod modul 1C0959799B si cele 4 calculatoare de usi.Codul pentru cel de srg fata este 1U4959801D ( pe el scrie BROSE 104411-302 C5 0742 20). Am cumparat unul Sh pe care scrie 104413 - 302 C5 0742 30, mil-a recunoscut pe tester su codul 1U6959802D da tot nu merge inchiderea si nici oglinda....Exista posibilitatea ca atunci cand dau comanda din cheie Modulul comfort sa nu comunice cu calculatorul de usa ?Am inteles ca ele sunt legate prin CAN . Srii cumva care etse principiul de functionare?Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e asa costisitor , mai bine te legi in paralel de inchiderea de pe spate.. Merge sigur!!!Firele le gasesti usor in mufa din stalp.

Modificat de emilvef
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Gata am rezolvat!Un fir rosu cu galben nu ajungea din modulul comfort in calculatorul de usa--ea rupt chiar in mufa cu multi pini din usa...Acum merge totul bine.Multumesc Al Bundy!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema .Un fir rosu/galben era rupt in mufa de la calculator.Multumesc Al Bundy!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Va salut. Am si eu problema cu usa stanga spate si anume nu se mai deschide si nici inchide din telecomanda, merge numai manual. Din ce am discutat cu un electrician mi-a spus ca modul electronic de pe macara este de vina. Altul mi-a spus ca modulul confort. Mentionez ca am schimbat si broasca. La inceput usa ramase-se blocata pe inchis. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Închidere centralizata

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!