Jump to content

1.8T cod AWD


chris
 Share

Postare recomandată

Stie cineva ceva despre codul asta motor?

Mashina e un G4 din 2000 cu 150cp AWD- cod motor

Avetzi idee daca e euro3?

Din cate am intzeles este modelul pt Brazilia.... sper sa stitzi voi mai multe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iulian HondaFan

AWD e codul pentru motoarele 1,8T de 150CP pentru piata americana de pe Golf si Jetta4. Golf4 disponibile pe piata americana sunt in marea lor majoritate asamblate in Brazilia, doar editia aniversara a GTI a venit din Germania.

sunt sigur ca indeplineste cerintele euro3 chiar euro4 pt. ca standardele de poluare in USA/Canada sunt mai stricte decat euro4 de prin 1998-1999.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca trebuie sa fiu sigur de treaba asta.....stiu ca standardele de poluare din US sunt diferite dar asta nu ma asigura ca imi pot inscrie mashina in Romania.

Stie cineva mai multe???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pun pariu ca domnii de la RAR stiu mai multe.

ba mai mult, pentru o suma modica (?), iti si certifica lucrul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- 1.8T AWD este oarecum corespondentul motoarelor AGU sau ARZ de la noi. ARZ este Euro2. Nu are VVT; la motoarele care au scopul este de a diminua emisiile poluante.

- americanii au alte standarde fata de noi (muuult mai stricte). Eu sunt sigur ca motorul va respecta normele E2 de la noi (la fel ca si ARZ si AGU) dar cei de la RAR nu vor accepta sa-l inmatriculeze decat daca faci testul dinamic (care costa vreo 5-600$). Deci sansele sa-l poti inmatricula sunt cam de 1%.

Sorry...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P :P :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este inmatriculabila. Exista un .pdf cu codurile de motor minim E3 pt toti constructorii de masini. Daca-l vrei il am..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pdf-ul.....multzumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Da, ieri am intalnit si eu problema asta :)

Am un golf 4 din 2000 1.8T 150 CP aproape full intradevar varianta de USA si cand am bagat-o pe tester nu gasea codu motorului pt ca la noi nu exista AWD,

Masina o am imatriculata pe Bulgaria pentru ca la noi in tara noastra cea draga iese euro 2 :) si taxa e prea UP :P

Deci motoru AWD e euro 2 la noi.

Sper ca ti-am fost util chiar daca mai tarziu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa 5 ani cred ca o fi gasit el o solutie. eventual sa fie utila altora aceasta informatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!