Jump to content

PROTOS


protos
 Share

Postare recomandată

icon_thumright.gif Va salut stimati membrii ai VW forum.
In incercarea de a veni in intampinarea nevoilor clientilor , reprezentanta VW Protos Alba Iulia pune la dispozitia dvs. intreaga gama de autoturisme si autoutilitare VW. In plus , reprezentantul nostru in Bucuresti va poate pune la dispozitie pentru test drive diverse modele din gama VW in functie de cererile dvs.
Pentru orice fel de lamuriri va stau la dispozitie


contact: 0732 900 142
email: florin.mesteru@protos-auto.ro

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Desi parerile sunt impartite in legatura cu dealer-ul VW din Alba, in sensul ca am auzit si pareri mai putin placute la adresa acestei firme, pot spune ca cei care lucreaza in cadrul acestui show-room sunt oameni dedicati si pasionati in ale marcii pe care o reprezinta.

Orice nelamuriri sau daca aveti nevoie de informatii, accesorii, sfaturi, service chiar sau orice altceva, puteti apela cu incredere, iar de promptitudinea de care dau dovada, si respectul fata de client eu personal nu ma pot plange. ;)

Nu uitati si de site-ul celor de la Protos:

www.protos-auto.ro

Puteti accesa site-ul si gasiti ultimele noutati si multe altele, si inca ceva, orice nelamurire trimisa prin e-mail, garantat veti primi raspunsul ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot spune ca cei care lucreaza in cadrul acestui show-room sunt oameni dedicati si pasionati in ale marcii pe care o reprezinta.

...mda..sunt atat de pasionati si dedicati incat au aplicat o sigla cauciucata cu firma lor pe al meu Touareg (cumparat din Cluj - era la Protos pe stoc) de nu au mai putut sa o ia jos cei din Cluj. Asa ca fara sa vreau fac reclama gratuita celor din Alba Iulia. Daca ii convingi tu sa ma premieze in vreun fel pentru acest lucru...as zice ca sunt baieti buni...altfel nu pot decat sa-i injur de cate ori vad numele lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...mda..sunt atat de pasionati si dedicati incat au aplicat o sigla cauciucata cu firma lor pe al meu Touareg (cumparat din Cluj - era la Protos pe stoc) de nu au mai putut sa o ia jos cei din Cluj. Asa ca fara sa vreau fac reclama gratuita celor din Alba Iulia. Daca ii convingi tu sa ma premieze in vreun fel pentru acest lucru...as zice ca sunt baieti buni...altfel nu pot decat sa-i injur de cate ori vad numele lor.

Nu cred ca trebuie sa-i injuri pe toti cei de la Protos, injura-ma doar pe mine, eu am fost cu ideea de a "marca" fiecare masina livrata de la noi...

Ti se pare deplasata ideea?

Chiar as vrea sa aflu cat mai multe pareri despre asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu v-am dat acum vre-un an un e-mail pe site si nici un raspuns nu am primit. sa nu fi trimis e-mailul bine sau nu stiu ce s-a intamplat.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca trebuie sa-i injuri pe toti cei de la Protos, injura-ma doar pe mine, eu am fost cu ideea de a "marca" fiecare masina livrata de la noi...

Ti se pare deplasata ideea?

Chiar as vrea sa aflu cat mai multe pareri despre asta...

NU! nu e deplasata ideea!

da dovada de un bun simt extraordinar!

o idee si mai buna era daca lipeati si pe capota unu.

Modificat de msn2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca trebuie sa-i injuri pe toti cei de la Protos, injura-ma doar pe mine, eu am fost cu ideea de a "marca" fiecare masina livrata de la noi...

Ti se pare deplasata ideea?

Chiar as vrea sa aflu cat mai multe pareri despre asta...

Da...mi se pare deplasata ideea sa marchezi la gramada masini care v-au ajuns prin curte. Touareg-ul pe care l-am cumparat de la Autoworld, nu mi-a fost livrat de "voi" chiar daca a ajuns si pe la "voi" pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Da...mi se pare deplasata ideea sa marchezi la gramada masini care v-au ajuns prin curte. Touareg-ul pe care l-am cumparat de la Autoworld, nu mi-a fost livrat de "voi" chiar daca a ajuns si pe la "voi" pe stoc.

Nu s-au marcat la gramada... masina a fost la noi in stoc mai mult timp, noi am avut discutii avansate dar s-a intamplat sa o "dea" cei de la Cluj mai repede.

Mie imi pare sincer rau ca buna intentie s-a transformat in altceva.

O vom lua noi la buy-back inapoi si iti promit ca urmatoarea masina nu v-a mai avea nimic lipit "extra" pe ea.

Multumesc.

NU! nu e deplasata ideea!

da dovada de un bun simt extraordinar!

o idee si mai buna era daca lipeati si pe capota unu.

Nu stiu cine esti, dar cred ca nu ai nimerit forumul, este despre VW - inteleg ca conduci Skoda / Seat...

Oricum nu are prea mare importanta acest lucru...

Imi pare rau ca nu am fost atat de inteligenti incat sa lipim unul si pe capota... asa este pe forum, se mai intampla sa dai si peste "cunoscatori"

cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi pare sincer rau ca buna intentie s-a transformat in altceva.

O vom lua noi la buy-back inapoi si iti promit ca urmatoarea masina nu v-a mai avea nimic lipit "extra" pe ea.

Multumesc.

N-am inteles in ce a constat buna intentie...probabil ca aceasta problema -ca si client VW- ma depaseste. Eu cand ma duc la un dealer nu ma duc sa ''vorbesc discutii'' avansate. Masina ruleaza superb asa ca nu stau eu in emblema aplicata de voi...doar ca am gasit gestul de prost gust. Voi i-ati spune marketing, o fi..dar e de prost gust.

Nu sunt amator de buyback-uri dar cine stie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
N-am inteles in ce a constat buna intentie...probabil ca aceasta problema -ca si client VW- ma depaseste. Eu cand ma duc la un dealer nu ma duc sa ''vorbesc discutii'' avansate. Masina ruleaza superb asa ca nu stau eu in emblema aplicata de voi...doar ca am gasit gestul de prost gust. Voi i-ati spune marketing, o fi..dar e de prost gust.

Nu sunt amator de buyback-uri dar cine stie...

Asa este! Ai perfecta dreptate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...

Nu stiu cine esti, dar cred ca nu ai nimerit forumul, este despre VW - inteleg ca conduci Skoda / Seat...

Oricum nu are prea mare importanta acest lucru...

Imi pare rau ca nu am fost atat de inteligenti incat sa lipim unul si pe capota... asa este pe forum, se mai intampla sa dai si peste "cunoscatori"

cele bune.

iti dau dreptate: nu prea sunteti inteligenti... si nici prea mult bun simt nu "se exista".

oricum spor la vanzari de stikere cu masini, cine e fraier si accepta isi merita stikerul. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a deraiat topicul asta.....va rog sa nu luati in considerare initiatorul topicului( EU)......nu mai reprezint Protos de cca 1 an de zile

bafta:d

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut ... am observat ca vindeti si masini de ocazie ... ma intereseaza un Polo, an minim 2005, km putini reali si impecabil la pret bun (asta insemnad pana in 6500 euro)... Daca aveti asa ceva contactati-ma pe PM .... Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pls delete this post.

Modificat de rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ... am observat ca vindeti si masini de ocazie ... ma intereseaza un Polo, an minim 2005, km putini reali si impecabil la pret bun (asta insemnad pana in 6500 euro)... Daca aveti asa ceva contactati-ma pe PM .... Multumesc !

Nu stiu daca ai citit mai sus, da nu cred ca o sati mai raspunda nimeni, deoarece cel care reprezenta dealerul nu mai lucreaza acolo, iti recomand sa-i contactezi telefonic sau prin email direct pe reprezentantii Protos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
my bad ... n-am observat ...

Servus, nu stiu daca inca iti mai cauti masina, dar ma poti contacta direct ID mess paul.balsan.

cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

O bila mare neagra de la mine! Sa platesc la Protos 104 lei pentru o adeverinta pentru RAR cum ca pe masina mea se potrivesc jante de 17 mi se pare jaf la drumul mare. Am trimis mail si la cei de la Autowolrd Cluj si am aflat ca ei o eliberau pe GRATIS!!! Inteleg ca e criza dar nici chiar asa sa jefuim oamenii! Ma jur ca nu mai calc veci in aceasta reprezentanta.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O bila mare neagra de la mine! Sa platesc la Protos 104 lei pentru o adeverinta pentru RAR cum ca pe masina mea se potrivesc jante de 17 mi se pare jaf la drumul mare. Am trimis mail si la cei de la Autowolrd Cluj si am aflat ca ei o eliberau pe GRATIS!!! Inteleg ca e criza dar nici chiar asa sa jefuim oamenii! Ma jur ca nu mai calc veci in aceasta reprezentanta.

Ce nesimtire Volnick, cei de la reprezentanta Skoda de exemplu nu au perceput bani unui amic pentru aceeasi operatie, sa nu mai mentionez ca eu cand am fost sa cer de la ei pentru ,,cazanu,, meu mi-a facut ala o fata, ca nu are idee despre ce vorbesc ca nu exista asa ceva, ca ei nu au de unde sa imi scoata o asemenea hartie, ca sa caut in Brieful nemtesc si alte porcarii, se stie demult ce oameni si cat de ,,calificati,, sunt in reprezentanta aia, pacat ca strica imaginea W.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am dat 50ron la scorpion pe acea adeverinta, "hotii este mai multi"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci daca nu aveti ce face cu banii si va scot afara din casa, haideti la Protos Alba Iulia pentru aceasta adeverinta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Dar in rest cum este aceasta reprezentanta, cu privire la preturile pentru manopera, consumabile, etc. , daca a fost cineva la ei cu masina.

Eu am gasit pe masina ceva fluturas de la ei unde au trecut frumos numarul de inmatriculare al masinii si mentionau acolo ca am reducere nu stiu cat la orice servicii efectuate la ei.

Nu cred ca este un lucru rau acesta, nu?

Cred ca am incurcat aici de emotie aria dedicata pentru dealer cu service, si chiar daca sunt foarte apropiate, cer scuze si rog un moderator sa mute postul la aria de service.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu sunt adeptul reprezentantelor la service deoarece preturile sunt mari si calitatea si profesionalismul lasa bine de dorit. Vezi exemplu: Skoda Cluj dupa 3 ani de service la o masina noua nu schimba filtrul de combustibil si au tupeul sa te mai sune si sa iti zica ca garantia e expirat si este indicat sa iti faci incontinuare service-ul la ei. Ai mai face la ei serviceu-ul avand in vedere profesionalismul expus mai sus si pretuirle practicate? Eu unu nu.

In rest in reteaua de dealeri VW la piese este acum discout 20% daca nu ma isel la masinile pana in 2003 (Passat B5, B5.5, Golf IV, Bora, Polo, etc..). Asta e bine fiindca am gasit la reprezentanta anumite piese pe original la preturi foarte bune! De exemplu un furtun de filtru de carbon (care se gaseste doar pe original) la magazinul de piese auto e 75 de lei, la reprezentata Skoda e 55 de lei (ca ei nu au reducerea respectiva), iar la Autoworld Cluj e 44 de lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!