Jump to content

Coduri piese si accesorii originale Polo


nicuiry
 Share

Postare recomandată

Salut,

...

placa presiune - b 027 141 025 T

disc ambreiaj - 06a 141 031 MX

volant - 027 105 271 P

Modificat de BLiTZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri...

Nu era potrivit kitul de ambreiaj, si cu aceste coduri am comandat pe cel bun si am economisit un drum + o saptamana de asteptat.

Surprinzator, foarte folositor mi-a fost si postul lui Spu, de unde am vazut dupa ce trebuie sa caut daca am nevoie de asemenea informatii (daca stii ce cauti, gasesti)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu stie nimeni cum se face filtrarea asta??????

Pai asa tre sa-ti filtreze.........iti aprinde numai piesele pt modelul pe care l-ai selectat :beer:

Modificat de BLiTZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Combina Blaupunkt VW RCD200 MP3 cod 6Q0 035 152 A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu stie nimeni cum se face filtrarea asta??????

Filtrarea asta se face pe baza seriei de sasiu desigur.

La anumite modelele mai vechi nu se poate din pacate.

Asta e problema mare la vanzatorii de piese, adica cand le dai un VIN de masina mai veche.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buton reglaj faruri/lumina bord 6Q0 941 333 C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal

tija este 020 141 741 B dar simering nu vad niciunul poate iti dai tu seama mai bine pe poza

Cred ca este 020 311 113 B

23,9X40X8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pun si aceste coduri aici pentru cei care au motorul de 1.2 si nu au capacul la motor asta se potriveste la fix in comparatie cu cel care are filtrul de aer in el pentru ca trebuie facute anumite modificari

post-17292-1234030995_thumb.jpg

post-17292-1234031644_thumb.jpg

Modificat de nicuiry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am aflat un cod nou : Nuca schimbator cu burduf de piele 5+1 trepte 6Q1 711 113 A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Filtrarea asta se face pe baza seriei de sasiu desigur.

La anumite modelele mai vechi nu se poate din pacate.

Asta e problema mare la vanzatorii de piese, adica cand le dai un VIN de masina mai veche.

Io bag VIN-ul imi selecteaza modelul dar piesele nu mi se "aprind" numai pentru modelul meu ci si pentru altele....si nu are nici o treaba cu vechimea modelului. Ai vazut in pozele alea pe post cum iti arata....pentru modelul in care ai bagat VIN-ul detaliile pieselor e scris ingrosat....

Modificat de Spu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Filtrarea se face de catre serverul din Germania pe baza conexiunii la net.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai aci e curiozitatea ca am fost la un baiat care face comenzi de diferite piese auto si el avea filtrarea asta....desi nu avea conexiune la net :icon_thumright:) si chiar daca ar fi avut nu are nici o treaba cu VW e un dealer de piese local pe pers. fizica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara net nu se poate sa faci filtrarea! Doar daca avea deja inregistrate in prealabil niste VIN-uri pe modele/motoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da...aci ai dreptate...ma chinuit sa fac rost de un cont pe server....poate gasesc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucse bascula fata, sunt necesare 4 buc.

VW Polo 1.4 .16 v cod motor BBY , AUA

Bucse bascula fata , cod 6Q0 407 183 A ,nr. buc. necesare 2, se monteaza pe ambele parti in spatele basculei .( poza 1)

Bucse bascula fata , cod 6Q0 407 182 A ,nr. buc. necesare 2, se monteaza pe ambele parti in fata basculei . (poza 2)

post-22694-1234283899_thumb.jpg

post-22694-1234283906_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucse bascula fata , cod 6Q0 407 182 A ,nr. buc. necesare 2, se monteaza pe ambele parti in fata basculei . (poza 2)

Sincer am vrut si eu sa schimb bucsa asta....dar la reprezentanta mi-au zis ca vine cu tot cu brat...m-am documentat si asa e....cand le-am schimbat pe cele din prima poza....m-am uitat mai bine la brat si cam asa e.....nu vine separat.....am cautat si io codul asta de la poza 2 in etka si nu e.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine stie unde gasesc dezmembrari in Iasi sau cat mai aproape de Iasi.....sa gasesc piese de polo.....va rog frumos....ma duk joi in Iasi si am nevoie urgent....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

" Spu "

Nu cumpara toata bascula. Comanda doar bucsele. Eu am comandat de la M****r.

Sunt poze postate pe forum cu bucsele rupte inainte de schimbare si dupa.

Bafta :vaidecapulmeu:

Mihai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

" Spu "

Nu am putut sa mai pun attach-uri in postul de sus.

In poza cu " rupta " vezi in partea de jos a bucsei. Se vede cum este crapata.

Mihai

post-5732-1234370651_thumb.jpg

post-5732-1234370665_thumb.jpg

post-5732-1234370688_thumb.jpg

post-5732-1234370695_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...asta care e in poze am schimbat-o si eu si chiar asa arata...era rupta si scartzia cand ajungea apa la ea....dupa inlocuire se comporta exemplar...apropo...am auzit ca nu se pune vaselina pe ea la montare cik corodeaza cauciucul in timp....si inca ceva despre bucsa cealalta (cod 6Q0 407 182 A) din capatul celalalt al bratului crede-ma ca am cautat peste tot si nu am gasit nicaieri toti mi-au spus ca vine cu tot cu brat...asa ca te rog sa imi dai un pm cu detalii de unde ai luat-o :P.....mersi ...multa bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

stie cine codul de la carcasa de plastic care inveleste locu unde intra capul centurii de siguranta?ma refer ala de langa frana de mana.sper ca ati prins ideea la ce ma refer :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!