Jump to content

Coduri piese si accesorii originale Polo


nicuiry
 Share

Postare recomandată

salut

ca sa vin in ajutorul altor forumisti care poate s-au izbit de problema.

suport brat ( bascula) cod 6Q0 199 293D (stanga) si 6Q0 199 294D ( dreapta) sunt identice la vw polo si skoda fabia incepand cu an de fabricatie 2002.

azi am gasit la dezmembrari si mi-am reparat masina care statea pe bara de vreo 4 zile cand incercand sa schimb bucsele la bascule am rupt 2 suruburi pe care niste baieti draguti le-au bagat fara nici un gram de vaselina.

si inca ceva ca am vazut ca se cere bucsa mica de pe brat. am o bucata asa ca daca trebuie un pm cu un nr de tel. dar nu va sfatuiesc sa incercati am incercat eu sa schimb una si e foarte greu chiar si la presa. eu am luat brat cu totul dupa ce am stricat bucsa tot incercand.

Modificat de ingeras2020
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la downtime si probabil de la restore mi-a disparut postul de ieri si cel al lui Spu prin care mi-a raspuns, asa ca il rog sa-mi mai raspunda o data. Ce mi-ai aratat tu ieri in legatura cu dulia era ok, dar grila de care vorbeam era partea dreapta a panoului nr. 21. stii tu ceva despre ea?

P.S. : Intrebarea mea de ieri se referea la dulia de semnalizare dreapta fata si de grila de aer de pe consola centrala ptr. Polo 2002, 1.4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!!! Imi pare rau ca s-a sters postul de ieri dar am sa il refac :icon_thumright: !!!

Dulie semnalizare dreapta fata cod: 6E0 953 123 producator Valeo pret aprox. 24 lei nr. 8 imagine // posibil sa mai trebuiasca piesa nr 5 imagine are cod: 6E0 941 607 B pret aprox. 12 - 14 lei

In legatura cu grila problema e un pik mai complicata....din cate imi aduc aminte a mai fost un coleg de pe forum care a fost interesat de o grila identica (i-a rupt-o un copil) si stiu ca nu venea separat de masca (nr. 21) deci in principiu pentru grila aia mica ar trebui sa cumperi toata piesa (nr.21)....e cam ciudat dar....vezi imaginea mai detaliata ca precedenta. :D

Consola centrala:

6Q0 858 069 S 1QB - consola centrala cu gura de ventilatie - fara loc de pahar sau telefon

6Q0 858 069 M 1QA - consola centrala cu gura de ventilatie - model cu suport de pahar

6Q0 858 069 S 1QB - consola centrala cu gura de ventilatie - model cu suport de telefon

toate sunt la pretul aprox de 75 euro

post-29493-1245771426_thumb.jpg

post-29493-1245771432_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dulie semnalizare dreapta fata cod: 6E0 953 123 producator Valeo pret aprox. 24 lei nr. 8 imagine // posibil sa mai trebuiasca piesa nr 5 imagine are cod: 6E0 941 607 B pret aprox. 12 - 14 lei

Ai idee de unde as putea gasi piesele astea doua de care mi-ai zis, sau de unde le pot comanda? Ma gandeam ca stii daca mi-ai zis preturile aproximative. :blah_:

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu pe ce topic as mai putea cauta :) :

-un pret aproximativ parbriz polo 9N3.

merci anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Costa in jur de 185 Euro fara TVA!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit ce s-a scris vis a vis de filtrarea codurilor si eu personal am vazut ca cel care lucra cu programul selecta pe baza filtrului piesele , atunci cand scrisul nu era prea incetosat( cum sa va zic : era scris pe o nuanta de negru mult mai clar un cod care exista pentru masina la care introduceai seria de sasiu decat un altul la care nu bagai decat date referitoare la model , an fabricatie) sper ca cineva a inteles ce am dorit sa spun.:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@wolfvw - am fost interesat destul de mult despre aceasta filtrare a pieselor in functie de seria de sasiu care o introduci dar am ajuns la concluzia ca cei de la reprezentanta au aceasta filtrare datorita conexiunii cu serverul...lucru care niciunul din noi nu o poate avea.....sau prin folosirea unui patch special care sa pacaleasca softul ca e conectat la server pe care il caut de cateva luni fara nici un rezultat...daca resusesc ceva va anunt...in principiu e foarte utila aceasta filtrare deoarece iti arata piesele numai pentru modelul tau de masina :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut. stie cineva pe motorul BNM ce turbina am, si ce se daca se potriveste vnt17? mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Codul butonului incercuit, in imaginea de mai jos, il stie cineva?

post-7784-1257329224_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

dar panoul de sigurate unde este la un 9N3?

m-am uitat dupa el si nimic..

ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In partea stanga a bordului,langa balamaua portierei.Capacul compartimentului sigurantelor are o mica fanta si cu ajutorul unei surubelnite, scoti capacul si voila:ajungi la sigurante si ar trebui sa ai un cartonas cu ordinea tuturor sigurantelor si amperajul acestora.

Al doilea compartiment cu sigurante,de forta...(peste 30A) se afla in capacul cutiei unde se afla bateria si arata ca niste lamele subtiri de tabla.Sper ca m-am facut inteles :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stie cineva codu la oglinda stanga cu incalzire si reglaj electric/electronic pentru vw polo 1.4 tdi din 2002?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Codurile pentru kitul de BlueMotion, si niste preturi aproximative (ar trebui totusi sa fie identice la toti dealerii):

- Prelungire bara fata (cod: 6Q0 805 901 GRU) - 342 lei

- Prelungire bara spate (cod: 6Q6 807 433 B GRU) - 342 lei

- Praguri (6Q0 853 751 GRU + 6Q0 853 752 GRU) - 2x192 lei

- Capace praguri (6Q0 853 663 A - 6Q0 853 664 A - 6Q0 853 665 J - 6Q0 853 666 M) - 4x58 lei

Modificat de D0ryN9N3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si preturi pentru kit-ul CUP, aveti idee cat costa, cu toate grilele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codurile ti le pot spune dar pretul exact nu. Din cate imi amintesc a zis cineva ca pretul pentru tot kitul ar fi 8500 lei (dar nu stiu sigur, te poti interesa)

- Bara fata: (JNV 807 217 A GRU)

- Bara spate: (JNV 807 417 GRU)

- Praguri: (6Q0 853 751 + 6Q0 853 752)

- Eleron: (JNV 827 933 A GRU) + inca 2 parti care vin pe caroserie, nu pe haion (JNV 827 933 GRU + JNV 827 934 GRU)

Stiu ca sunt mai multe coduri pentru bara fata (plase + altele), dar acum nu dau de ele

Modificat de D0ryN9N3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Imi poate spune si mie cineva un cod pentru servo motorul de la clapetta de incalzire (cel de la piciorul soferului)?

Multumesc anticipat!

post-27774-1268201715_thumb.jpg

post-27774-1268201715_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dache Preturile pentru kit-ul de CUP

JNV 807 217 D GRU bara fata-2.424 ron

JNV 807 417 GRU bara spate-3.820

JNV 827 931 A GRU eleron-1.158

6Q0 853 751 + 6Q0 853 752 praguri-197 x 2

Acum astept confirmare la preturile de la bari ,pentru ca e posibil sa fie o greseala de pret la importator........nu poti sa scumpesti niste bari asa de mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Ma intereseaza si pe mine codul/codurile pentru o intreaga oglinda Stanga la polo9n model 2002 cu reglaj electric si incalzire. Am citit pe undeva ca este din 3 Bucati :

1. brat oglinda; 2. geam oglinda; 3. carcasa oglinda

Din pacate.. m-am pierdut in ETKA la cate optiuni exista. Oglinda este electrica, cu incalzire si pliabila.

oglinda.jpg

O sa o repar pe RCA. Stie cineva cum pot verifica daca este piesa originala sau kopie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@netsonic, o serie de sasiu te rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit la dezmembrari niste amortizoare fata (cu arc, flansa si rulment) si spate dar sunt de pe un Polo 9N3 1.2.

Ce coduri au aceste componente pe 9N 1.4 TDI si ce pe 1.2. Ar merge sa le pun pe astea mai tinere pe TDI-ul meu?

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!