Jump to content

Poze montaj/demontaj polo 9N si 9N3


nicuiry
 Share

Postare recomandată

vreau sa demontez galeria de admisie la un polo 1,4 fsi 2004 63 kw. ma poate ajuta cineva cu vreo schema ? credeti ca este de competenta unui service ?

Modificat de Messe25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori sa schimb senzorul de temperatura din lichidul de racire.......problema este ca ...da caldura foarte bine....termostatul este ok....(schimbat nou nout)...dar acul de la temperatura nu se ridica decat pe la 60 grade ....si inainte statea la 90 fix.....mi-au spus sa schimb senzorul ca aia ar fi problema.... unde se afla acest senzor??? este greu de schimbat???   Vw Polo 9n 1.9 sdi motor ASY

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzorul G62 (pz.6) se schimba foarte usor. Scoti conectorul apoi siguranta (pz.5) si tragi afara senzorul. post-10189-0-62461100-1422527222_thumb.j

P.S.

E posibil sa curga putin antigel asa ca nu uita sa completezi

Modificat de ionel.d.2007
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut 

are cineva o schema cum se desface o supapa egr de pe un polo 9n 1.4 tdi an 2004 motor BAY 55 kw??

multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are 3 suruburi cu care este prinsa de galerie, si 2 dedesupt, unde vine racordul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema apre la surubul in dreptul 5 - Intake manifold flap motor - V157- (surubul de jos) nu cred ca pot ajunge cu inbusul dar o sa ma tin dupa schema si o sa va anunt  ce am reusit

oricum multumesc mult pentru ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzorul G62 (pz.6) se schimba foarte usor. Scoti conectorul apoi siguranta (pz.5) si tragi afara senzorul. attachicon.gifG62 - Polo 9N_1,9_SDI_ASY.jpg

P.S.

E posibil sa curga putin antigel asa ca nu uita sa completezi

Multumesc frumos pentru ajutor....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare. Aveti idee cum se desface plasticul lateral din dreptul banchetei spat? se uda bancheta spate de la stergatot luneta-bănuiesc ca e desprinsdesprins.

Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa stropitorului de pe spate e in portbagaj in stanga in spatele mochetei, nu are cum sa ude bancheta. Plasticele de prin interior se declipseaza prin tragere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea este: daca erai sau aveai cat de cat niste notiuni/cunostiinte ale mecanici(merita) 60%...Avand in vedere ca este mai complicat sa te bagi singur in asa ceva!Totul in ziua de azi se rezolva la service.Nu mai este ca pe vremea raposarului.Ai nevoie de scule speciale etc..Apoi intervine intrebarea: ai de gand sa o tii toata viata ?! Este strict parearea mea(nu te supara)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice sfat e binevenit. E adevarat, marea majoritatea a reparatiilor le-as face la un service. Ma gandeam ca merita sa ma informez sa nu iau o tzapa la repartii si sa citesc instructiuniile de intretinere

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În spate în dreptul rotii adică? Merci pt raspuns

 

Da, langa sunt si 2 mufe electrice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am verificat, nu este ieșit furtunul de acolo. Posibil sa fi ieșit din stergator și de acolo sa ajungă la bancheta?

Modificat de jakx_nlc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit piulita cazuta de la boltul balamalei, cea de sus - usa dreapta. Noroc ca a ramas blocata langa mansonul firelor.

Am observat ca boltul de pe stanga nu se invarte odata cu usa, in timp ce acesta de pe dreapta da, deci e gripat acolo.

Ceva sugestii ? Cum deblochez mai usor si cam la ce cuplu se strange acea piulita ?

post-75511-0-52524600-1430812943_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, sa vad numai cum deblochez boltul acuma, fara sa iasa de tot sa cada usa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbat in service  pana la urma 

multumesc de ajutor 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va rog sa m-a ajutati sa desfac plasticul de la haion!!!

Stergatorul de la luneta a ramas blocat pe verticala!!!

Llichidul de spalare nu iese de sub  plastic(cred k a iesit furtunasul,nu?)

 

Multumesc!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 torx in minerele interioare T25 si tragi de el.Scrie peste tot cum se da jos,in toate topicurile ce includ probleme la haion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut 

Stie cineva cum se poate da jos aripa stanga fata pentru indepartarea ruginei si revopsirii ?? sau este sudata si nu pot sa o desfac de pe sasiu 

Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are suruburi sub capota,3 parca,unul sub prelungirea aia neagra a suportului oglinzii,pe caroserie,apoi,desfaci carena,are unul in spatele carenei la deflectorul ala de plastic  si inca 2( linga far),apoi 2 jos in interiorul aripii pe prag.Toate de 6.Daca am poza,pun una sa vezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • NuCeTaNu pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!