Jump to content

Inspectia tehnica periodica - ITP


eradut
 Share

Postare recomandată

Ma intereseaza si pe mine unde se poate face ITP ieftin, pentru disel?

Eu am facut acum aprox o luna pt loganul de la munca, pe Pascal Cristian, (in zona stadionul Sportul -> Policlinica Regie) cu 170 RON, "CICO" not included :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

ceva noutati in legatura cu preturile?

tre sa fac in scurt timp itp-ul si am intels ca la Sama Service pentru o Jetta de 1.9tdi a costat 270 de lei ..cam mult mi se pare avand in vedere care erau preturile in urma cu cateva luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dati un telefon la augsburg,aia de sub podul de la carrefour militari.baietii sunt brici,au aparatura de top si m-a costat 70 de ron,fata de un loc de itp obscur de la glucoza,in care iti rupi masina si mai cereau si 100 sau 120 ron.brgds.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, merci de idee.. am sunat, cica 110 lei pentru 1.9 tdi.. fara programare, de luni pana joi de la 8.3o la 15.oo

de curiozitate, la ce masina te-a costat 70 de lei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat să mai postez aici. Eu mi-am făct acum 2 săptăm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

80 ron? Super pret! Nu cumva ai omis un "1" in fata lui "80"? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai oameni buni, astia sunt dusi cu capul? :rolleyes:

com nico serv - 99 lei

augsburg - 110 lei

radacini (ala de pe Ferdinand) - 200 lei

PBV1 - 203 lei

sama service - 275 lei

de unde diferentele astea? ..nu se fac aceleasi teste?

*intrebat pentru motorizarea mea, 1.9 tdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Victor, nope. Chiar 79 de lei :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

65 ron itp la tg-jiu la orice motorizare :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Com Nico Serv e 99 de lei de ceva vreme. Si nu e neaparat scump. Mai ales ca nu mi s-a omorit masina si asta fara nici un cico. ( refuzat si amenintat sa nu mai fac de astea cu el :biggrin: ) Eu ii recomand oricind.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

70 ron,la mk5 gt tsi 170 ponei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

80 lei la un service de pe langa petromV-ul de la diham , pentru masina din semnatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am crezut ca este acelasi pret peste tot. In mai 2008 am facut, la un Megane, ITP-ul la un mic service de pe sos. Chitila (vis-a-vis de Petrom) si mi-a luat pe chitanta 130 de ron. Bine ca stiu, vad ca sunt diferente chiar si de un milion...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut pe la inceputul lunii, undeva in spate la Cora Pantelimon, spre Gara Catelu... Este o statie ITP langa o vulcanizare. 120 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ITP autoturisme 120 lei - Tunari - 20.11.2009 - chitanta

Verificat tot, mai putin stropitorile. :offtopic:

Faza haioasa a fost la faruri: pozitii, faza scurta, lumini de drum.... OK avarii, semnal dr, semnal st.... OK, la revenire faza scurta pe dr nu a mai mers, bec ars ;) . Nu a fost cazul de agitatie, masina nu a fost oprita de RAR, mi-au dat verificarea pe buna credinta, la prima statie de benzina cumparat bec, schimbat si la drum.

Cu respect,

Bogdan

Modificat de freemind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad scoruri cam mari, eu nici n-am cautat cand am facut ITP-ul (acum o luna)

Pt. cine mai cauta, este la Diham (urmatoarea intersectie de la Delfinului spre Titan) un service in spatele benzinariei. Hilar a fost ca juma de timp l-am pierdut sa caute un nene seria pe motor (eu nu stiam ce cauta, ca n-am stat pe langa ei, dar pana la urma le-am spus tot eu)

95 ron (tariful ITP la benzina+injectie)

Fara SPAGA, consider ca daca te stii cu buba, intai vindeci buba, asta pentru binele tau. Si nici nu sufar sa dau aiurea in toate partile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

70 RON la Filaret. 30 min ITP obisnuit si inca 40 min ca a venit si reverificare de la RAR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Prin zona dr taberei stiti vreun itp mai ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am colegi care au fost la taxi Cobalcescu 70 ron.

servicevaleaoltului.jpg w320.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

silviu_golf4_bacau

nu vor sa imi de-a ITP u la R.A.R pentru ca am picat testu cu noxele am euro 2 si trebuie 100 si mi-a iesit 145,si mi-au spus ca e benzina proasta sa schimb benzina,dar aici e vorba de spaga ,daca un golf 4 nu trece din 2000 testu de noxe,si trece o dacie din 80 toamna atunci pentru ce mai sunt masinile straine.si nu inteleg de ce vor spaga asa pe fata in romania asta sau oare chiar am probleme cu catalizatorul sau sonda lambda ca imi scoate noxe prea mari ? ce ma sfatuiti sa fac ca am certificatu luat de politie si nu vor astia sa imi de-a itp u si am platit si amenda si itp u de 140 RON,am dat si spaga 100 de ron si l-am luat pana la urma dupa ce am pus benzina de top cea mai scumpa si am turato de io sarit capacele acuma o iesit 85 la noxe,e proasteala asta,iam dat banu de asta nu ma trecea,asta e romania ,tara tuturor posibilitatilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara forumisti,

Am si eu o intrebare cam agitata :

- pe 1.02.2010 imi expira ITP-ul, insa nu stiu exact daca pot ajunge in RO pana atunci ... mai e vre-un "termen legal" in care sa pot folosi masina fara amenzi sau alte minuni? Pe un 14.02 as putea ajunge in Arad .. adica de Valentine's :) .. so, cineva patit - la vama te verifica si pentru ITP sau doar sa fii acelasi cu cel din talon?

Multumesc,

Razvan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am facut ITP-ul in Piatra Neamt la Autobrasovia cam 80-90 lei pentru turisme era anul trecut.

Atat timp cat nu te opreste omul legii din romania nu prea sunt probleme poti sa depasesti si cu jumatate de an, nu e bai, dar e mai grav cand esti oprit sau daca ai, Doamne pazeste, un accident si verifica ca nu ai avut ITP-ul.

Incearca sa o faci nu e scumpa si te scuteste de neplaceri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuzati ca apar cu o intrebare aparent jenanta, dar e primul meu ITP ;), inspectia se face musai in orasul in care e inmatriculata masina sau se poate face oriunde? A mea e pe BZ dar eu stau in B. O pot face in Bucuresti + trebuie programare? Sau chiar viv-a-vis de service-ul de la Diham, mai sus pomenit si ar fi culmea sa ma duc pana la Buzau...

multumesc pentru lamuriri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face oriunde, important e sa o faci . :) ;)

Cu programarea...depinde la ce service te duci. De obicei la service-uri mai mici asa de cartier nu te programeaza, eu cel putin pe astea le prefer, merge si mai repede treaba iar toata lumea e multumita.

Trebuie sa o fac si eu maine...ITP-ul :D

Modificat de radduu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!