Jump to content

butoane consola centrala (langa esp off, etc)


fx_
 Share

Postare recomandată

Ma intereseaza daca pot cumpara de undeva butoane pentru locasurile de langa ESP off, lumina airbag, etc, de la baza consolei centrale. Pot fi push, pot fi toggle, orice gen m-ar coafa, ideal ar fi sa fie nemarcate.

Solutii, cineva?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta pe ebay...am vazut eu acum cateva luni! Sau pe site-ul ala din cehia (chiar daca nu apare vreun produs poti da un mail domnului de acolo)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poti pune daca erau blankuri sau aveau inscriptiile posibilelor dotari de pe Octi? Ma refer la parktronic fata, tpms, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fx daca gasesti sa cumperi sa ne spui si noua de unde. Eu am cautat si nu am reusit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I-am scris la ceh, pe ebay nu e nimic momentan, cel putin cautand denumirea in engleza.

La dealerul din oras n-are rost sa ma duc, sunt habarnisti pana la loc comanda, m-am convins de prea multe ori deja.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar o curiozitate personala ... pentru ce iti trebuie ? :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 optiuni.

Vreau scaune incalzite retrofit si nu prea ma incalzeste sa schimb panoul climatronicului. Cea de-a doua ar fi o telecomanda de poarta automata pe care as prefera s-o comand asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fx, incerca pe pick-up.ro. Acum 3 ani, un amic de-al meu si-a achizitionat de la ei tot sistemul de incalzire in scaune. Nu stiu daca acum mai vand asa ceva insa merita incercat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am kit din ala de incalzire in scaune si butoanele le-am pus direct pe scaune, sunt 2 mici rotunde si daca dai cate o gaura intra frumos acolo si nu deranjaza.

Butoanele pt o2 pt incalzire vin cu tot cu clima .

Daca vrei te ajut cu un nr de tel de la electricianul de la skoda si poate iti face rost de butoane sau ti le comanda el , ideea e ca nu sunt foarte scumpe si arata destul de bine ca sa pui alte improvizatii , as fi si eu interesat de cel de la presiune in pneuri , am un pdf cu montarea sistemului si e chiar pana in 2 mil tot cu butoane cu tot ce e necesar...

Da-mi un semn daca vrei.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
fx, incerca pe pick-up.ro. Acum 3 ani, un amic de-al meu si-a achizitionat de la ei tot sistemul de incalzire in scaune. Nu stiu daca acum mai vand asa ceva insa merita incercat :P

O poza cu butoanele de la incalzire se poate?

Am inceput si eu analiza scaunelor incalzite aftermarket , si adaptarea la original a iesit din discutie (asa este trebuie schimbat tot climatronicul).

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
as fi si eu interesat de cel de la presiune in pneuri , am un pdf cu montarea sistemului si e chiar pana in 2 mil tot cu butoane cu tot ce e necesar...

Nu merita... conectorul de la ABS/ESP la care trebuie sa umbli e atat de pitit in spatele motorului incat iti faci de lucru pentru o nimica toata. Intreaba-i pe cei ce au sistemul. E aproape inutil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm ca e APROAPE inutil. De ce aproape ? Mai deunazi pe seara ma intorceam de la job si constat ca mi se aprinde martorul de presiune. Ma dau jos, ma uit peste tot si nu remarc nimic special. Ma duc totusi la vulcanizare, unde constata baietii ca aveam un piron intr-una din roti si presiunea ajunsese la 1.2. Am scapat de o schimbare de roata in fata casei...aproape util !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt unii multe sunt inutile , eu as vrea sa il am pt ca merg cu roti de 18 nu cu cele de 15 dar credeti ca nu e bun sa spuna inainte cu 10 min decat sa mai merg 10 m pe janta sa stric tot...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

La Aveo am terminat doua cauciucuri ca nu m-am prins ca am pana. Util senzorul ala!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

caut si eu unul sau doua butoane ( musai tip push, cu revenire) cu care sa inlocuiesc butoanele false existente deasupra scrumierei fata de la O2.M-ar interesa in special butonul de langa butonul ESP on/off (cum ar veni butonul nr 2 , de la stg spre dreapta) preferabil neinscriptionat.Stie cineva unde as putea gasi sau adapta ceva similar?

Modificat de alin 105
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu gasesti decat butoanele care vin din fabrica acolo , adica :  ASR sau ESP  , PDC, TPMS, 

toate sunt cu revenire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ASR sigur e cu 2 pozitii :on-off.Asta e singurul existent din fabrica la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!