Jump to content

Service-uri in Craiova


eradut
 Share

Postare recomandată

Cam cat ti-a luat, s3anpau1 pe distributie, etc.?

PS: Maine bag si eu un Passat la Eurocar service pt distriubutie si curea si fulie alternator si va zic cum sta treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • raekwon1

    3

  • bamse

    3

  • eradut

    3

  • slowdriver

    3

Am dus azi masina la Autec Craiova pt vopsit bara fata si aripa stanga si mi-au zis ca e gata vineri. Mi se pare cam mult 4 zile pt o operatiune relativ simpla si avand programare facuta acum 2-3 saptamani. Sper macar sa iasa ok...

O sa va spun cum a iesit dupa ce o sa imi iau masina de la ei.

Salutare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat azi masina de la Autec si prima impresie este ca a iesit bine. Nu prea am avut timp sa ma uit la ea dar duminca o sa o spal si atunci se va vedea mai bine...Despre service pot sa zic ca au respectat ce au zis in legatura cu costurile si durata lucrarii, nu am gasit nimic in neregula la masina dupa ce am luat-o de la ei, deci numai de bine :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Constatare privind un schimb de ulei la SERPICO Craiova.

Se face un schimb de ulei, varsat, la un pret bun. 240 RON.

Dar e bine sa fiti pregatiti cu vas pentru cantitatea suplimentara, care ramine dupa ce mecanicul face nivel in baie.

Eu am platit 3.9 l (3,2+0,7) si cum baia are mai putin, restul este excedent.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Domne' ... am fost si eu la SERPICO cu niste nevoi "tablagiste" :blink:.

Am numai note de 10 pentru baietii de la SERPICO si in special pentru BAMSE.

Felicitari pentru promptitudine, lucrare si ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

Craioveni, un service unde pot sa-mi montez un tempomat la masina din semnatura?...in Craiova, desigur! Eventual un numar de contact?...

TKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai bine ai cauta un coleg de forum ,era o lista postata pe undeva pe aici ,nu stiu daca are rost sa mergi in service pt asta ,sunt multi pasionati care fac lucrari de calitate,bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci pt. sfat , as face-o cu mare placere daca as gasi ceva mai pe aproape (gen Craiova), sa nu fiu nevoit sa merg pana in Bucuresti sau Timisoara. Nu am gasit pe forum o astfel de lista, ci doar in diferite topic-uri membrii care fac astfel de activitati. Poti fi mai exact cu lista... sunt cam disperat sa rezolv problema , ca ma straduiesc de ceva timp (normal...nu ma straduiesc indeajuns :blah_: )

Modificat de fmt_02
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am fost de curand al serpico am asteptat vreo 3 ore pe scaun, dupa care a mai durat inca 4 ore pana sa schime un amarat de ulei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

dupa parerea mea la serpico nu prea ai ce cauta luna trecuta am fost acolo cu un vw lt 35 in urma unor batai ciudate ,au desfacut baieti si mi-au spus k e de la pompa de injectie si k pot ei sa ma ajute cu una SH ,bine k nu m-am aruncat direct s-o iau .nu era nici o pompa de injectie era o simpla pompa de vacuum pe care mi-au depistato baietii de la valintino din tg-jiu acum masina merge perfect .. bine k eram patit si cu injectoarele pe care le-am schimbat degeaba .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sempedia te-ai dus cu programare sau ca la market caci este o mare diferenta.

Si inca o chestie, ori ai orasul aiurea trecut la profil ori nu inteleg ce cauti de la Bacau cu revizia la Craiova. Ah.....daca te-a prin revizia pe drum spre casa si nu aveai programare......hmm atunci scuze dar baietii de la SERPICO chiar au full programul si cam greu sa te strecoare printre programari.

Ma mira ceea ce spui tu caci eu am schimbat in 6 ore urmatoarele piese: bucse, discuri de frana, placute, bielete antiruliu, tampoane telescoape, facut directie. Intrat la 12:00 iesit la 18:00 cu tot ceea ce trebuie la punct.

Felicitari pentru SERPICO, multumiri Cezar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

O intrebare asi avea si eu. Ma tot chinui de ceva vreme sa caut un pe cineva nu neaparat un service care sa imi dea de cap la un sirocou care nu merge ...... o parere o sugestie un sfat ceva si pentru mine ?

Multumesc!

Modificat de crt24dj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

felicitari serpico.....am o frumoasa factura pe 2400 lei pentru un schimb distributie ,ulei si filtre......in afara de faptul ca aveam filtru de polen PURFLUX .....si filtru de motorina FEBI (desi ei zic ca folosesc piese originale...) am si eu o intrebare macar la distributie sunt piese bune?...ca inca nu am umblat acolo....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

imi puteti recomanda un service bun in Craiova unde sa imi curat EGR-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Un service de incredere pt schimbat distributie in Craiova/Dolj/Olt stie cineva? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand Sec auto, oameni de acolo cu siguranta stiu ce fac!numai la ei imi repar masina, si eu am schimbat distributia la ei la passat si nu am avut probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-au mai recomandat cativa Sec auto: cer 2 mil pt schimb distributie 1.8T. 

 

O sa insa vad cum se prezinta service-ul unei cunostinte, Auto Odiseea, daca nu-mi place merg la Sec. Manopera la Odiseea: 2.5 mil. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut. E cam veche discutia asta si imi pare rau ca nu am dat de voi mai devreme. Am auzit si eu de cateva probleme la unii dintre acesti asa zici mecanici insa eu am avut noroc pot sa zic. Dupa ce mi-am cumparat masina am avut nevoie sa schimb bielele. Eu sunt din Craiova. Si imi era frica sa merg asa la un service oarecare. Nu aveam incredere sa ma duc fara o recomandare din patea cuiva. Si am auzit de la un prieten care fusese cu masina lui la un service numit AutoKappa  Va dau si adresa : http://www.autokappa.ro/service-auto.php. Un service  profesionist, care chiar au grija de masina ta. Singurul lucru care m-a deranjat a fost faptul ca a trebuit sa astept mai mult pana sa treaca la masina mea pentru ca sunt foarte ocupati. Au multe programari si nu prea se respecta intervalele de timp. Totul a fost schimbat asa cum trebuie iar pretul zic eu ca este unul corect. Recomand!

Modificat de Apasul10
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Ai probleme cu amortizoarele? Vrei un pret bun la cumpararea lor? Vino in perioada 15 aprilie – 31 mai la magazinele AutoKappa din Calea Bucuresti si Bariera Valcii, unde la cumpararea a doua amortizoare, il platesti pe al doilea la jumatate de pret*.

 

Pentru mai multe informatii contactati-ne la numerele de telefon 0730.588.583 sau 0733.939.856.

 

*Oferta valabila in limita stocului disponibil.

*Oferta se aplica amortizoarelor Premium: Kayaba, Sachs, Monroe.

 

promotie_aprilie.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Salutare,cred ca subiectul asta e unul foarte important pentru forumistul de rand, care printre altele cauta si solutii la problemele tehnice care apar.De aia cred ca ar trebui extinsa discutia,cel putin la nivel regional,stiut fiind faptul ca exista o gramada de ”service-uri ”  nefrecventabile,care pe langa ca sunt total neprofesioniste te si spoliaza corespunzator.Consider ca impartasirea experientelor noastre in a recomanda,sau nu, un service in zona de sud,pe langa informatia transmisa,ar putea constitui si un mijloc de protectie de care patronii de service-uri sa tina cont.Aitfel,propun un top al service-lor in functie de parerile voastre,cu rating,asa ca lumea sa stie...Nu? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am sa fac si eu o vizita la Serpico, cat de curand, pentru shimbul de ulei. Va anunt cum a decurs operatiunea

.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

salut caut si eu un mecanic bun pt un golf 4 1,9 tdi


se pare ca ar fi chiulasa 


ma poate ajuta cineva????


sa fie din craiova


Modificat de mihaiionascu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, imi cer scuze daca nu postez unde trebuie dar nu am gasit ceva asemanator. Situatia se prezinta astfel:

Un destept cu un bmw mi-a lovit masina in parcare destul de serios, a derapat si a lovit-o frontal. Mi-a dat asigurarea (carpatica) si am mers impreuna la inspector pentru constatare, am decis sa duc masina la reprezentanta vw din craiova, serpico iar astazi cand am aflat devizul am ramas masca, 100 milioane lei vechi doar piesele, adica radiatoare ac, apa, interncooler, bara fata, suport radiatoare, compresor ac, ventilator. Cam atat din cate imi aduc aminte. Cei de la serpico au facut devizul si asteptam aprobarea de la carpatica

 

Din cate stiu carpatica este o companie care nu plateste, ce ma sfatuiti sa fac in caz ca nu platesc. Sa caut de acum un avocat? Credeti ca o sa plateasca in conditiile in care am facut poze la fata locului, soferul si-a recunoscut vina plus poze  facute la ambele masini de inspectorul de daune?

PS: nu mai am casco.

 

Va multumesc si imi cer scuze daca am gresit ceva dar sunt disperat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!