Jump to content

Becuri Passat B6


dintzauru
 Share

Postare recomandată

@STOE- Cu prima ocazie o sa fac poze si le postez,acuma seara nu mai merg la garaj,eu sunt destul de multumit de lumina care o dau becurile Osram,si ma gandesc asa daca la 50 de ron bucata (sunt cele mai scumpe becuri H7 care le au la auto-moto,cel putin la noi aici ,cum sunt cele de 12 Ron bucata ?......pe cine intereseaza si nu este multumit de becurile care le are si vrea xenoane eu vand kitul meu xenon...care la-m dat recent jos de pe masina...sper sa pot posta cat de repede poze .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti,poate sun off topic dar vreau sa ma lamuriti si pe mine cu ceva,am un passat b6 2010 si am montat un kit xenon(HID slim cred) pe faza scurta si pe faza lunga,pe faza scurta e de 50w iar pe lunga de 35 w,am mufa CAN la ele ,chestia e ca atunci cand dau faza lunga se stinge becul de pe faza scurta din dreapta,doar cel din dreapta.....trbuie sa sting farurile si sa le aprind iar ca sa mearga faza scurta din nou...:( ! PS: am si pe proiectoare xenon de 50w,va rog mult de tot sa ma lamuriti ce sa fac,nu stiu ce sa mai fac am schimbat si becurile la xenon pe faza scurta si tot asa face....:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi intrebare ai mai pus-o si in alt topic. Ti-am raspuns acolo. Sau sa inteleg ca vrei mai multe raspsunsuri? Nu ar fi fost rau daca macar ai fi citit si regulamentul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@STOE- Cu prima ocazie o sa fac poze si le postez,acuma seara nu mai merg la garaj,eu sunt destul de multumit de lumina care o dau becurile Osram,si ma gandesc asa daca la 50 de ron bucata (sunt cele mai scumpe becuri H7 care le au la auto-moto,cel putin la noi aici ,cum sunt cele de 12 Ron bucata ?......pe cine intereseaza si nu este multumit de becurile care le are si vrea xenoane eu vand kitul meu xenon...care la-m dat recent jos de pe masina...sper sa pot posta cat de repede poze .....

Ok, astept sa postezi pozele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ce cod de bec xenon are un Passat din 2007? (D1S, D2R etc). Abia maine scot becul sa vad ce scrie pe el si as vrea sa stiu daca gasesc acelasi cod la Phillips.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este d1s. nu iti trebuie cod. atentie cat dai pe ele ca pretul variaza intre 70-500 ron aceeasi marca. Recomandat este sa le inlocuiesti pe ambele sa nu ai diferente de noante si putere. Recent mi-am schimbat ambele becuri care erau OSRAM am pus Philips XenStart si este o mare dif intre cele vechii si cele noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, Smile2me. Da, pe ambele le schimb. Am gasit niste Phillips D1S pe care scrie 'original equipment' si 'xenon standard', albe, preturi intre 300 si 320 de lei per bec. Am inteles ca astea ar fi cele cu care vine masina, cel putin ca aspect al luminii, putere etc. Am atasat cutia.

Am vazut de la Phillips pe D1S si mai scumpe, tot albe, se numesc Xtrem Vision, la 380 de lei pe bec, ei spun cu 50% mai multa lumina.

Pe mine m-ar interesa ca noile becuri sa aiba aspectul aproapiat de ceea ce a fost original pe masina, pe care ma sfatuiesti sa le iau.

Inca un lucru: farurile sunt din fabrica bixenon adaptiv, se poate schimba usor becul sau trebuie dat jos bara, far etc?

post-12120-0-34679400-1355229879_thumb.j

Modificat de geovadim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am luat Philips XenStart originale noi si am dat 70 ron si sunt aceeasi culoare care vine din fabrica. nu merita sa dai pe becuri 380 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu vad ca modelul asta numit si Xenstart, de fapt cu codul 85410C1, este in jur de 300 de lei. Esti sigur ca 70 de lei e original? Imi e greu sa cred. Si pe amazon e in jur de 60 de dolari, iar pe siteuri din Germania in jur de 65 de euro. (Cica si pe amazon se vand fakeuri din China).

Eu il iau de la Volksparts sper sa lumineze cum trebuie si sa nu se duca rapid, asa cum am citit despre becurile fake Phillips.

Modificat de geovadim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crede-ma pe cuvant... si nu sunt singurul care a montat. tipul care vinde are si OSRAM. Crede-ma ca sunt originale! El le cumpara en-gros si le i-a bulk. Am aflat de chestia asta de la cineva care lucreaza la Midocar. Daca nu ai incredere iti arat becurile cum functioneaza la mine pe masina. Si eu era sa fac greseala sa dau 300 ron pe un bec

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am vazut mesajul tau in timp util si asta e le-am luat. Macar atunci cei care citesc pe viitor vor sti cum sa faca.

E drept, cele noi (Phillips Xenstart) lumineaza mai bine, mai puternic, sunt mai albe. Cele vechi (Osram) erau de 125.000km mers mereu cu ele aprinse, au tinut ceva, si aveau tente de albastru ba chiar rosu uneori.

Nu numai ca am facut greseala si le-am luat, dar xenonul care nu mergea nu era ars, ci avea ars balastul. Asa ca trebuie sa dau si pe balast inca 450 de lei...

Modificat de geovadim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalin ungureanu

blocul de lumini este simplu fara senzori. are comutator doar pentru proiectoare si lumini ceata.

are cineva un ornament pentru acest bloc delumini?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva un ornament pentru acest bloc delumini?

La ce ornament te referi?

Eu nu imi dau seama la care te referi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalin ungureanu

La ornamentul din jurul blocului de lumini. Este acel inel de plastic pe care sunt desenate simbolurile pt lumini

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, aceela este cu tot cu blocul de lumini... doar sa gasesti la cineva care are un bloc stricat.. sau care nu are ce face cu el.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva un electrician bun pentru Passat?

Am luat becuri si tot nu se aprind, ala care se aprindea ieri nu mai merge azi, iar ala care mergea ieri s-a aprins azi cu un balstru nou. Am pus balastrul si pe celalalt far si ala nu mai merge nici cu el. Practic acum nu mai merge nici un xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu suni colegii de pe forum? Sunt destui activi pe aici care se ocupa cu treburi de genul acesta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ornamentul din jurul blocului de lumini. Este acel inel de plastic pe care sunt desenate simbolurile pt lumini

Vezi ca avem colegi care comercializeaza blocuri de lumini.

Cauta in sectiunea Vanzari si ai sa gasesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu suni colegii de pe forum? Sunt destui activi pe aici care se ocupa cu treburi de genul acesta.

Ti-am trimis si un PM da-mi si mie te rog o recomandare de la cineva care se pricepe bine la electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De becurile H7 NARVA RANGE POWER BLUE cunoaste cineva detalii??

Modificat de Alexutzu_vl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@STOE- Cu prima ocazie o sa fac poze si le postez,acuma seara nu mai merg la garaj,eu sunt destul de multumit de lumina care o dau becurile Osram,si ma gandesc asa daca la 50 de ron bucata (sunt cele mai scumpe becuri H7 care le au la auto-moto,cel putin la noi aici ,cum sunt cele de 12 Ron bucata ?......pe cine intereseaza si nu este multumit de becurile care le are si vrea xenoane eu vand kitul meu xenon...care la-m dat recent jos de pe masina...sper sa pot posta cat de repede poze .....

Ok, astept sa postezi pozele.

@STOE,deci revin cu pozele si scz pentru pentru ca nu le-am putut posta mai repede,dar parca lumina este mai buna in realitate decat arata pozele....

ti-am trimis un PM ,ti le trimit cand ne intalnim ,nu le pot posta aici am ceva probleme cu pc,salut si ne auzim

Modificat de nicolae.adryan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit.

P.S. Am citit si PM-ul de la tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut, am si eu o intrebare: la passat b6 ce becuri sunt pe faza lunga si la proiectoare??? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La farurile cu halogen - H7

La proiectoare - H11

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am comandat un set de leduri de interior 11buc de 7000k,oare merg sa le inlocuiesc sau apare vreo eroare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!