Jump to content

Becuri Passat B6


dintzauru
 Share

Postare recomandată

Vorbim de lampa propriu zisa sau partea metalica in care este fixat becul? Eu ti-am spus cum scoti lampile din bara, apoi cum le desfaci ca sa ai acces la becuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aaa pai lampa propriu zisa nu o pot da jos...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In lateralul ei o sa vezi ca are ca o clema de plastic, o presezi catre partea opusa (spre interior) si o vei putea trage afara din locasul din bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incerc azi..multumesc!

Modificat de animanui
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare stie cineva ce cod au becurile de pozitii la passat b6? vreau sa le schimb ca am niste galbejite care arata ca 2 lumanari :icon_bounce:

Modificat de viktor25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Am si eu o problema. Acum 2 saptamani am schimbat becul din plafoniera din portbagaj cu unul pe led. Aseara mi-a aparut martorul in bord, cu informatia ca pozitia spate dreapta defecta.

Cand m-am oprit si m-am uitat, cercul ala plin cu leduri era stins, doar in mijloc era aprins. Cand sting farurile si le aprind iar stopul merge tot, dar dupa 3 4 secunde se stinge cercul acela. Am crezut ca este de la acel bec cu leduri schimbat si l-am dat jos, tot asa face. Mentin sa va spun ca geamul la stop e putin spart si aseara ploua foarte tare, sa fie si de la apa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut.am si eu o problema mare.......mi s-au ars becurile la un b7 xenon..intrebarea etste daca tre sa dau jos bara pentru a schimba becurile faza scurta!???

ajutor multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare: becurile din plafoniera - fata-spate, sunt w5w ?

Daca da, stie cineva cum se desfac ca sa le schimbi ? Nu am vazut nici un locas sa bagi surubelnita, cat de mica.

Am cautat pe peste tot si nu am gasit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

se scoate geamul... cu grija.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult, ma apuc de demolat ! :), vreau sa dau jos becurile de acolo sa pun BlueVision-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal all , p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorynsox

Sal.,

Daca ai BIxenon OEM trebuie data bara jos .

Pentru ca becurile Bixenon au 2 calculatoare unul prins pe partea de sub far si unul in spatele becului .

Vezi sa nu cumva sa fie unul din calculatoare arse ca eu nu prea am auzit sa se arda becurile asa deodata si ambele pe deasupra .

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am cumparat de pe EBay led-uri cu protectie CAN-BUS pe format w5w, am vrut sa le inlocuiesc pe cele de pozitie, care, desi BlueVision, puse langa Bixenonul OEM arata shitty.

Am demolat becurile vechi, pun LED-urile si....tzeapa: se aprind o secunda si apoi se sting. Nu le suporta sistemul masinii. Am testat de vreo 4 ori. Am montat BlueVision inapoi :(

LED-urile pe care le luasem pentrru mine le-am montat pe X3-ul unui prieten si merg perfect: arata ca angel eyes de la mama lui

V-ati mai lovit de asa ceva?> A reusit cineva LED-uri pe pozitie la B6 folosind soclurile originale de w5w ? Nu vreau alte fire si improvizatii pe acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Au rezistenta prea mica. Cumpara de la colegii de pe forum, care comercializeaza asa ceva. Ei o sa te sfatuiasca ce iti trebuie.

P.S. .... si la mine trebuie sa le schimb, ca tot asa se vede, cu galbenul ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, ai dreptate, asa voi face

Merci de sfat !

Vreau sa pun LED-uri in pozitie si la becul de numar.

Ce ziceti de asta? Grila proiector cu banda LED incorporata - tip DRL, inclusiv proiectoare ceata la 160 Eur

http://www.okazii.ro/caroserie/grila/vand-grila-cu-proiectoare-cu-leduri-vw-passat-3c-2006-2010-dayline-a52168998

Nu e reclama mascata, e doar o intrebare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Hmm, sa nu iasa un chitch...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

proiectoare sunt China nu originale la fel ca si grilele . ledurile sunt 2 variante unele slabe de nu se vad decat noaptea si altele mai puternice . cele care sunt mai puternice au tinut cam 6-8 luni din cate stiu de la cineva care a avut montate . cum sunt multi producatori pe china de asa ceva unele pot fi bune altele nu . nu prea ai de unde sa stii pana nu le ai efectiv pe masina si afli in timp .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin Mandras

domnilor ... o rugacine la voi ... ma puteti ajuta cu o informatie / schema demontare semnalizator fata stanga? ... nu am reusit sa gesesc prea multe informatii despre acest subiect. Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ideea asta ce ziceti ? Grila fata OEM Audi S6 cu LED DRL. E plug &play, a facut un coleg de-al nostru modificarea, dar trebuie sacrificate proiectoarele de ceata...

@iuly1209: Merci ! Pareau ca nu sunt pe original...

Hai sa-ti pun o intrebare, locul pare potrivit: avand in vedere ca " te joci" cu DRL si LED custom, ai putea integra un set de DRL-uri LED de calitate in grila fata originala de la Passat ? In ideea de a avea un produs de calitate cu aspect OEM, nu gen "banda led" lipita cu dublu adeziv...

post-9928-0-34217700-1337844944_thumb.jp

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ce parere aveti intre Osram Night Breaker si Philips Xtreme Vision? ce sa aleg intre cele doua pentru faza scurta? as vrea sa stiu si durata de viata care e mai mare...am avut philips blue vision pe o octavie si m-a tinut un an..facut cam 10 mii km deci nu am folosit mult faza scurta. si alta intrebare e cum dau jos suportul la becurile numar? as pune si acolo cu led can-bus. pe fata am pus si se vede foarte bine. amvazut ca plasticul ala are o fanta linga acel gemulet. bag o surubelnita acolo si apas?

da cum si in ce directie? la b5 parea mai simplu cu 2 surubele!

apropo am citit undeva ca fac politaii urit daca ai la pozitie si numar leduri cu efect xenon.. asta ma mira totusi in legislatie spune lumina sa fie alba si atit! intelegeam daca se punea pe albastru sau ros cum am vazut ca fac unii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbarea becurilor la numar, faze etc. cu unele cu led, xenon aftermarket etc. intra la categoria de modificari aduse autovehiculului si se retine talonul plus amenda. Asta daca dai de un politist mai scrupulos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus becuri de pozitie pe leduri, iar la ceva timp, cam o luna-doua, unul din becurile de la pozitie s-a dezlibit tot suportul acela unde erau ledurile puse si a trebuit sa "pescuiesc" cu o sarma si mastic ca sa scot ledurile ramase in far. Acum am becuri de pozitie normal de culoare portocalie (cel de semnalizare de pe Logan). Mie imi plac cum se vad pozitiile portocalii si faza scurta xenon, ceva gen SUA. Mai tarziu voi posta niste poze in aria "Masina mea" si puteti vedea cum se vede si va puteti da cu parerea.

Iar la plafoniere am becuri pe led de culoare albastra dar le voi schimba leduri de culoare alba. Voi pune 4becuri de pozitie cu 4leduri albe, iar la plafoniera din spate la becul din mijloc voi pune un bec cu 20leduri.

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbarea becurilor la numar, faze etc. cu unele cu led, xenon aftermarket etc. intra la categoria de modificari aduse autovehiculului si se retine talonul plus amenda. Asta daca dai de un politist mai scrupulos.

Legal ai dreptate, dar vreau sa vad cum imi demonstreaza ca festoanele LED ale mele sunt diferite de festoanele OEM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!