Jump to content

Pierde apa


keyafy
 Share

Postare recomandată

Da, ar fi perfect.. Mai ales ca gasesc un pic de umezeala sub masina fara rulare deci fara sa functioneze pompa... O sa vad, msi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ByZ

    11

  • v@sy

    10

  • CVA G3

    8

  • keyafy

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poti sa dai capacu de la distributie jos(ambele) si daca se vede capacu de la pompa,si nu intra sub distributie(la vedere) poti desface surubelele alea de pe margine. Mai intai asigura-te daca merge data jos nu inainte de a goli instalatia, iar dupa ce ai pus siliconu de temperatura pe garnitura(inainte respectiv dupa punerea garniturii)strangi surubelele si lasi sa-se usuce 30-45 min inainte de a pune alt antigel nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Baieti mie imi picura antigel pe la senzorul de temperatura.L-am miscat un pic , l-am apasat , dar fara rezultat.Care o fi cauza?E cam frig afara sa stau cu nasu-n motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca mi-ai arata o poza...ar fi foarte bine , ca nu stiu care e.

 

 

Edit 1 : e cercul ala de cauciuc , care se imbraca pe senzor?

Modificat de danutzZeu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha , multumesc , e posibil ca atunci cand am schimbat antigelul sa-l fi pus in graba si nu sta pe pozitie corecta.O sa verific zilele astea.Daca stiam , pastram garnitura de la fostul senzor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, e un inel de cauciuc care intra pe senzor. Acum nu ai pus o-ring pe senzor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E pus , dar nu sunt sigur de corectitudinea in care e pus.Tin minte cand l-am scos din pachet si l-am imbracat pe senzor , nu i-am dat mare importanta.

Modificat de danutzZeu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!