Jump to content

Muzica din Golf


nesanatosu
 Share

Postare recomandată

Amplificatorul are intrare pentru semnal amplificat, nu stiu cum se cheama exact...

Nu s-a ars, se aude bine, dar am facut lucrarea la un atelier specializat...deci au stiut ei ce statie sa foloseasca...

istef edit: Nu este nevoie sa te repeti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    93

  • im.guzu

    53

  • AlexBanu

    40

  • Cily

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

@FlorinMariu: Ai folosit interfata aia care si alimenteaza iPOD-ul si iti permite sa-l controlezi din Head Unit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lol...10x a lot ppl...dar stiu ca asa ceva nu apare in nici o oferta.....la fel la inceput (lansare passat) nu se stia ca din saptamana 42 din 2005 va primi mp3(iar neoficial :lol: )....si am auzit un posesor de golf5 cu treaba asta....nu un vanzator (pe aia nu ii crede nimeni :lol: )....eu de asta intrebam...poate a incercat kreva si i-a mers :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fuzz: cat te-a costat toata treaba si la ce atelier?

imircea: Nu stiu daca am asa ceva. Am doar conectorul pt surse audio externe (acela din torpedou). Daca e vorba de interfata USB, nu am.

Daca mai exista o alta conexiune spuneti-mi si mie ca m-am saturat sa schimb CD-urile.

Modificat de FlorinMarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1100 lei.

Am facut lucrarea la un atelier din Focsani...

Daca ajungi prin zona te pot ajuta cu adresa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi! Nu cred ca o sa ajung prea curand prin Focsani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

baieti, am si eu o intrebare si anume :

"Radio CD-player "RCD 500", inclusiv

functie MP3 si CD-Changer pentru 6

CD-uri, 4x20 W, cu 10 incinte acustice

fata/spate" - 340E

are MP3 si CD-Changer sau are MP3 si posibilitatea de a pune CD-Changer ??? !! Ma deruteaza mult cuvintul asta "inclusiv" ... ca de exemplu la alta dotare scrie "cu MP3".

Astept raspuns!

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are magazie, e f misto eu am si sunt super multumit

iati comenzi pe volan sunt super

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La voi cum se aude pe radio? Eu nu sunt disperat. Nu stiu ce sa ii mai fac. Am 3 rcduri. Si pe aia neagra si pe aia alba se aude ca un KKT, pe radio. Nici pe cd nu se aude cine stie ce, da aia e altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Netflow am si eu aceiasi simptoma ca si tine la radio.....in schimb pe CD se aude foarte placut daca te limitezi la mai putini decibeli.( la mine cel putin ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea sunt multumit de sonorizarea din Golf V. si mai nou imi face urat boxa di portiera soferului...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Shtrumf2k , deci sa inteleg ca are magazie de cd-uri si mp3?!!?!? Mi-ai dat o veste buna! ptr ca eu am crezut ca numai mp3 are si posibiloitatea de ati pune cd-channger daca vrei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel ca Shtrumf2k am si eu RCD500 cu MP3 si cd changer in consola de bord de 6CD. De asemenea si VWSound cu 10 boxe. Pot spune ca sunt multumit de calitatea sunetului (dar nu depasesc des jumate din volum pentru ca este destul de tare si clar). Comenzile pe volan sunt ff utile dar uneori mai am tendinta de a ma apleca dupa volumul de pe consola:D

A meritat investitia, pentru ca mi-am propus ca sa nu mai ivestesc dupa cumparare in masina pentru sunet sau alte...kkturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca cineva a rezolvat intr-un fel cu semnalul radio sa ne spuna si noua !!! Ma dispera faptul ca nu pot sa ascult radio Deea in Bucuresti in nici o zona !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Ma intereseaza si pe mine dimensiunea difuzoarelor spate la un Golf IV, 2 usi... Am impresia ca este 16,5. Daca gresesc, va rog corectati-ma! Alta proplema: vreau sa-mi iau un Cd Player iar pana acum mi-a facut cu ochiul acesta: http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...rion/DB568RUSB/

Merita banii? Imi recomandati altceva la aceeasi bani (ma rog, o valoare apropiata) si care sa se potriveasca o idee cu bordul de VW? Iar pentru spate, ma gandeam sa pun asa ceva: http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...larion/SRS1726/

Mentionez ca nu vreau sa "fac senzatie" cu sistemul pe strada, vreau doar sa se auda in masina clar si la un volum putin peste normal! :Driver: Daca aveti alta solutie la Cd Player, respectiv Difuzoare va rog sa va dati cu parerea! Thanx!

Modificat de Klubber
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Casetofonul pare super,mai ales la pretul asta.Si la difuzoarele alea s-ar merita si tun de bass micutz in spate. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Klubber : Incearca sa postezi pe aria I.C.E & Security , vei avea mai mult succes acolo si astfel colegii care se pricep la scule audio pe masini te vor ajuta. Numai bine & bine-ai venit pe vwforum.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am facut proba la intrarea multimedia din torpedou ...mi am luat un mp3 Sony si vreau sa mentionez ca se aude la fel de bine ca de pe CD merita investitia de 24E ( parca atat ma costat )

@Netflow....vezi sa nu ai vreo problema la mufa !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce mufa? La mine are un zgomot de fond cand dau volum mare si e selectat AUX. Fie ca am sau nu vreun jack in mufa auxiliara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce mufa? La mine are un zgomot de fond cand dau volum mare si e selectat AUX. Fie ca am sau nu vreun jack in mufa auxiliara.

da despre asta vorbesc si eu......ai ca si mine mufa mulltimedia in torpedou.la mine nu se aude niciun sunet de fond chiar daca am bagat cabul jack sau nu si este cdul pe AUX IN. Sa nu fie cumva vreo mufa jack sau mufa-mama de la ce bagi tu in mufa multimedia....schimba cablul.....

Modificat de xqzme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai face si fara sa bag nimic in mufa mama. Incearca si tu.. dar trebuie sa dai volumul la maxim. A mai comfirmat cineva pe aici ca face la fel..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A incercat cineva pe aici o solutie cu modulator FM ? Se gasesc in comert, cred ca si la noi, device-uri care au un MP3 player incorporat ce citeste de pe un USB stick banal si emite semnalul in FM pentru a fi receptionat de radio. Calitatea sunetului variaza in functie de puterea de receptie a radioului avand in vedere ca dispozitivele astea trebuie sa se conformeze unor standarde de emisie de putere mica.

Eram curios daca a incercat cineve asa ceva pe Golf 5 sau Jetta si daca poate spune cam cat de mare este pierderea de calitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am testat eu un ipod cu fm. Se aude rau parerea mea. Nu merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite am sa incerc si cu volum la maxim pe aux fara mp3 player bagat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se aude perfect pe Aux . La fel ca pe CD. Player-ul este un Creative Microphoto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!