Jump to content

Muzica din Golf


nesanatosu
 Share

Postare recomandată

Vezi colegul ady2006 parca se ocupa parca de asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    93

  • im.guzu

    53

  • AlexBanu

    40

  • Cily

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

marius_magherca

Salutare! Vreau sa leg un filtru hi-low la difuzorul din portiera spate, dar am gasit 4 fire care ajung la el. Stie cineva ce sunt si de ce sunt atatea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poza aia e de pe un RCD pentru piata chineza, nu gasesti asa ceva in europa.

Deci, USB simplu legat de RCD nu merge, doar cu o interfata OEM sau xcarlink.

Part Numbers

RCD 510

5ND 035 190 (5ND035190)

5ND 035 195 (5ND035195)

RCD 510 with USB Interface

5ND 035 190A (5ND035190A)

RCD 510 with USB and RVC Interface

3AD 035 190 (3AD035190)

56D 035 190 (56D035190)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are, dar poti sa iti montezi o statie si semnalul il iei de la una din boxele spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te hotarasti sa montezi statia de la boxe ia-ti un filtru high low pe care il montezi in spatele HU-ului iar de la el pleci pe 2 fire la statie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Buna. Sunt pe punctul de a cumpara o magazie de cd-uri. Problema mea e ca magazia e cu cablu scurt de 15 cm maxim. Cu o mufa lată (???) am un rcd 300 si m-ar interesa ce cablu adaptor trebuie sa imi cumpar ca sa fie plug&play. Multumesc anticipat.

PS. Magazia e OEM VW

Modificat de iciceu92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut, asi vrea sa imi montez si eu boxe in usile din spate ... dar nu stiu cum trebuie legate firele in cd player . .. Are cineva poze cu fierele cum trebuie legare in RCD 300 ? .. Mutumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! as vrea sa imi montez si eu 2 boxe pe spate la golf 5 :D ma intereseaza daca duce rcd-u' niste boxe hifonics brutus cu specificatiile astea :D

  • difuzoare midbass-woofers
  • diametru: 16.5 cm
  • putere RMS: 125 W
  • putere maxima: 250 W
  • impedanta: 4 Ohmi
  • con iluminat cu LED alb
  • adancime de montaj: 75 mm

merge si fara amplificator? :D( momentan nu am bani...doar de boxe:D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merg, de ce sa nu mearga, doar sa ai loc sa le montezi, in rest n-ai treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se arde, doar in cazul ca e impedanta mai mica decat suporta el atunci poti sa ai probleme, daca sunt pe 4 ohmi n-ai nici o problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vei avea nevoie si de distantiere ptr. ca magnetul difuzorului sa nu atinga geamul portierei.Cablurile trase din bord pe dub ornamentele de plastic de pe praguri,pini ptr mufele de trecere din stalpii spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

distantiere - si ca sa se auda bine, sa nu propage tot sunetul, in interiorul fetei de usa.... ci in afara acesteia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai mnaa asta urmeaza numa' sa imi cumpar boxele..am observat ca nu imi intra...da geamul in ele...o sa o rezolv eu cumva..si cu cablurile am citit pe forum ca la unii is trase..dar normal ca la mine nu putea fi asa usor..trebuie sa le trag eu :)))mersi oricum de informatii :D

Modificat de Adutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inelele distantiere eu le-am facut din mdf, suna mai bine decat plasticul ala original, se prinde difuzorul pe lemn, e alta treaba, bineinteles izolat cu mastic si inelul de tabla si difuzorul de inel cu o garnitura de pasla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vorbit cu un unchi si as vrea sa mi le faca din lemn...inelele alea ca se stie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca cineva de aici din forum le-a facut din polistiren extrudat....deci solutii exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare colegii,

A avut cineva sorti de izbanda pana la urma cu montarea usb-ului? Daca da, ne poate da si noua ceva mai multe detalii: timp montaj, grad de dificultate, buget etc.?

Multumim!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua. Sunt nou pe aici si nu sunt sigur daca este bine unde postez. Imi cer scuze si rog un moderator/administrator sa mute întrebarea in topicul unde ar trebuii sa fie daca aici nu este ok.

Am o problema cu "casetofonul"

Am un golf din din 2005, si azi-dimineața cand am plecat cu masina am vrut sa schimb cd-ul. Am apăsat pe butonul "Eject" si surpriza. Nu mi-a scos niciun cd, a apărut "Error". Am tot încercat timp de 5-10 minute si nimic. Nu vrea sa scoată cd-ul de niciun fel, si nici sa-l ascult nu ma lasă.

In fine, m-am lăsat păgubaș.

La cateva ore urc iar in masina dau sa vad daca imi scoate cd-ul... Cd-ul nu il scoate in schimb ma lasă sa-l ascult.

La un moment dat, de dimineața imi apărea "CD Error - Service" , dar acum ma lasă sa il ascult dar nu mi-l scoate.

Vreau sa stiu si eu vreo metoda de rezolvare pentru asta... Ce s-ar fi putut stricat, cat costa... De unde provine problema...

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie desfacuta unitatea,scos cd-ul din ea si vazut dupa aceea daca mai face aceeasi problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce parere aveti de boxele astea? http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare-auto/HIFONICS/Brutus/Brutus-BX6.2Wi/  vreau sa le pun pe un golf 5 cu RCD 300 pe usile din spate :D merita? se gasesc altele mai bune la pretu' asta?eu m-am uitat pe site-u' asta si ca putere la banii astia astea is cele mai bune..:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!