Jump to content

Instalare tempomat (Cruise Control)


cristia
 Share

Postare recomandată

pare ca e cu electronica

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca zici tu.... Am atasat diagrama - oricum, eu zic sa postam in aria Golf 4/Bora - nu aici.

Untitled.png

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am cumpărat o maneta tempomat de vw sharan și vreau să o montez pe un golf 4 alh. În principiu am înțeles procedura doar că la maneta asta nu corespund culorile la fire. Găsesc undeva corespondenta între pini maneta - mufa t10 dar nu din diagrama de mai sus că nu stau prea bine cu electrica. Mulțumesc! Sărbători fericite!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai trebuie sa mergi pana in ecu ca ai firele de sub cutia aia neagră pana in ecu trase ,mai trebuie sa le tragi de la maneta la cutie . Ce maneta ai din China ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine am următoarele culori:

2 este corect albastru cu gri;

3 este roșu simplu - pe schemă are și galben;

4 se unește cu 7 și e corect negru cu alb;

5 e gri - pe schemă spune că e alb;

6 e negru simplu nu are și albastru - ăsta se leagă la siguranță. 

Cu primele 4 plec în mufa intermediară și la ce pini le leg, asta nu știu. Mulțumesc de ajutor!

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAr cateva pagini din acest topic ai citit ? Sau doar astepti raspunsul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă zici ca ai 1.9 alh și desfaci plasticul ăla de la stergatoare și desfaci capacu ăla pe unde iasă firele către ecu ai sa vezi in mufa neagră după ce o desfaci se vede in mufa de sus 6 fire iar in aia de jos doar 2 ,te iei după culori ca sunt aceleași care le ai de la maneta și in partea ai de sus 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit și am găsit. Funcția search face minuni! A fost o confuzie dar m-am lămurit, diferă puțin culorile dar eu am să respect conexiunile în funcție de pini. Mulțumesc și sărbători fericite! Revin după montaj!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am si eu o problema la pilotul automat. Este vorba despre un vw passat b6 2010 cbbb. Cand activez pilotul automat imi apare ! 

Am schimbat bateria si merge cand vrea el. Este cineva care ma poate ajuta? Stiu ca este mai greu in acest timp. Sunt disponibil sa ma deplasez in orasele: sibiu, pitesti, bucuresti. Multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie facuta o diagnoza si vazut unde este problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara ..am cumpărat o maneta tempomat de Octavia 2 2007 1.9 tdi am instalato dar nu funcționează , am scanat cu vag -com-ul și am calculator de coloana 1k0953549af daca schimb calculatorul cu un altul care are cod 1K0953549CQ rezolv problema? 

P.s eroare care o da vag-com este 01044 control module incorrectly coded

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codeaza corect calculatorul de coloana,fa activarea si pe motor...si o sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poți să îmi zici exact pași care se fac in steering wheel  din cate am citit pe forumuri la software coding trebuie sa schimb penultima cifra cu cifra 4 

 

Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai computer bord-da ,4 e penultima cifra.Daca nu, bagi 2.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata merge că unsa mersi frumos. Un An Nou Fericit și La Multi Ani!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
vadeniuc_mihai93

A pus cineva pe un 1.6 16v AZD?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare baieti. Ma ajuta cineva cu un montaj tempomat in apropiere de Galati pe un Golf 5(masina din descriere)? Momentan n-am maneta pentru ca am 2 variante: ori gasesc pe cineva care stie sa monteze si apoi o cumpăr de pe net si scap maj ieftin, ori dau 600-700 RON la Ivas Galati. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta in aria Oferte Extinse, Prestari servicii si vezi daca e cineva pe langa tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Ma intereseaza sa pun tempomat pe un golf 4 1.4 axp 2001 ce maneta sa cumpar si daca este cineva din Timisoara sa ma ajute cu montare activare multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!