Jump to content

Elkan Peter Emil


RaduI
 Share

Postare recomandată

greierasul_singuratic

Acum ca pot sa postez si io la feedbak ...

ii multumesc lui Peter pt.piese , avem o relatie buna , chiar daca ele vin un pic mai greu trebuie sa-l intelegeti pe om , caci cred ca o face in mare parte din suflet si apoi pt.bani.L-am frecat de doua ori cu niste praguri care nu mi se potrivesc pt . ca , cred, sa modificat ceva la aripi...si pana la urma nu le mai iau.

Recomand sa apelati cu incredere la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ii multumesc lui Peter pt.piese , ..... praguri ... ...si pana la urma nu le mai iau.

ii multumesti ca i-ai tras o tzapa? atunci probabil ca ar trebui sa-mi multumesti si mie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

greierasul_singuratic

nu i-am tras o teapa , domnu' cristobob , a fost o nepotrivire tehnica din cauza unei modificari , probabil , la masina .Dar asta ne priveste doar pe mine si pe Peter.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

elkan peter emil

upss...

ca sa nu se creeze confuzii. ma explic.

deci fraieru emisiuni sunt eu pt ca si deoarece ocupanduma de piese pt aircooled trebuia sa stiu caracteristicile treptelor si anume ca lungimea interioara unde vine aplicat pe praguri are aceasi lungime indiferent de anul de fabricatie.

ca forma cele pana in 67 au profilu din fata care culca pe aripa mai arcuitre. in rest diferenta o da latimea de ornament.

cele doua modele pe care leam "vandut" lui Cipri erau prima data pt modele post 70, care nefiind bune leam schimbat cu pre 70 dferenta este la latimea de ornamente.

ca la urma totusi de vina sa fie faptu ca masina lui cipri are sasiu sudat de carapace si niciuna din partile inferioare ale aripilor nu stau nu pastreaza geometria din fabrica, motiv pt care oricare prag de fabrica ( nu artizanala) nu se potriveste.

asta am constatat impreuna ulterior cu cipri.

si am ajuns la concluzia ca deocamdata pas cu treptele.

Modificat de elkan peter emil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
greierasul_singuratic

salut Peter!

ceva calendare 2010 cu broscute???...ar fi fain in loc de tripticele alea boring

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

elkan peter emil
salut Peter!

ceva calendare 2010 cu broscute???...ar fi fain in loc de tripticele alea boring

tocmai am primit un calendar astazi de la autoworld. impreuna cu cartea cea groasa " povestea unei pasiuni"

dar de dat nu am asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

greierasul_singuratic

sau sa facem noi unu cu poze de la diverse manifestari... ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

fiind mai vechi intr-ale broscariei, mi-a fost de mare ajutor cu piese si sfaturi.

multzam fain

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

om serios, preturi si piese ok, recomand :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Serviabil ,are di toate, mersi Peter!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Elkan..

Preţuri pentru toate gusturile şi buzunarele, lucruri de calitate, sfaturi, serviabilitate, dialog şi efort coordonate către satisfacţia cumpărătorului.

Recomand tuturor cu multă căldură! :icon_thumright:

Modificat de bogdanawo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

eu ma declar nemultumit.

pisele ok ca sunt noi si calitatea in functie de cat platesti ca oriunde dar cu livrarea e varza, astepti cu lunile comanda si cand ajunge nu e ce trebuie si dupa aia iar mai astepti.

asa e cand trimiti banii inainte, daca vrea vrea daca nu nu si tot asa de un an.

cam asa sta treaba am zis ca nu se mai putea e prea de tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

elkan peter emil

.......

Modificat de elkan peter emil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mereu dispus sa asculte problemele, sa dea sfaturi corecte si sa caute cele mai bune/rapide solutii.

Mi-am cumparat de la el toate piesele pentru restaurarea masinii. Totul a fost la nivelul asteptarilor.

Un tip foarte corect si implicat.

"serVWus" Peter!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca nu am luat contact direct cu el, piesele care au ajuns la Iasi din partea lui au fost de calitate foarte buna; de asemenea, cand ne aflam in incurcatura ne-a ajutat cu sfaturi si a avut rabdare cu noi, care nu eram initiati in tainele broastelor.

Nota 10!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!