Jump to content

Usi Audi A6 C6


silkworm
 Share

Postare recomandată

Salut,

Stiu ca asta e un subiect care ii intereseaza pe multi, am tot vazut pe diverse forumuri descrisa modalitatea pentru alte masini, dar aici la A6 n-am gasit nimic, asa ca le voi fi recunoscator celor care pot sa descrie procedura detaliata de demontare a usilor.

Cred ca mi s-a desprins o boxa sau ceva, pt. ca imi "caraie" in usa din dreapta (adica se aude o vibratie fina) in diverse conditii, de obicei la viteza mica sau la ralanti. Am incercat sa scot doar ornamentul de la boxa dar se pare ca e lipit, pt. ca mi s-a rupt intr-o parte.

Ca in legile lui Murphy, cand ma asez pe scaunul din dreapta sa vad de unde vine zgomotul... nu mai caraie :)

Dar de pe scaunul din stanga, daca apas cu mana in zona boxei din usa din dreapta, zgomotul nu se mai aude.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dai jos cu grija ornamentul de Aluminiu sau imitatia de lemn si ai niste suruburi acolo. Sub manerul de la usa sunt mai multe suruburi. Desfaci sita de tweeterul de inalye ca mai e si acolo unul. Mai trebuie sa te ajute cineva cand dai fata de usa jos. De pe una din partile laterale, cu o surubelnita incepi usor si desfaci usa. E nevoie de 2 persoane ca sa o dai jos.

Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va multumesc mult pentru informatii. O sa le tiparesc si o sa le folosesc cu proxima ocazie... nu de alta dar am incercat s-o demontez fara sa cunosc procedeul si m-am ales cu un ornament rupt :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 years later...
george golf 4

salutare colegi.de curand am achizitionat un audi a5 2012 sport de Anglia.mar interesa daca ma poate ajuta cine cum sa desfac fetele de portiere .vreau sa imi Montez becuri in portiere cu emblem audi deoarece nu a fost prevazuta masina cu asa ceva.are doar modelu unde trebuie decupat.varog daca ma poate ajuta cineva cu un link sau video.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut! Cum pot da jos fata la usa pe dreapta fata? Ma intereseaza sa schimb boxa de joase.Am avut intentia intr o zi da vad daca ma descurc dar am dat sibgurul surub care se poate vedea jos dupa care m am lasat pagubas.Nu stiam de unde sa mai desfac! Mentionez ca este un a6 4f 2007

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am un Audi a6 c6 din 2009 si de doua saptamani usa de la sofer  nu semai deschide din prima.Cand apas sa deschid usile de la cheie usa de la sofer ramane inchisa iar celelalte se deschid ,apas a doua oara se deschide si usa de la sofer.Stie cineva din ce cauza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, probleme cu broasca, se reconditioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 hours ago, diav0lu_sv said:

Am un Audi a6 c6 din 2009 si de doua saptamani usa de la sofer  nu semai deschide din prima.Cand apas sa deschid usile de la cheie usa de la sofer ramane inchisa iar celelalte se deschid ,apas a doua oara se deschide si usa de la sofer.Stie cineva din ce cauza

da jos yala, desfacuta bucati, curatat colectoarele la motorase, gresat, montat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

La mine usile pe spate nu se deschid(trebuie sa le deschid pe dinauntru ca sa mearga),din cheie nu merg.

Asta imi da pe VCDS

Adresa 62: Usa SS        Eticheta: ROJ\4F0-910-795.lbl
   Numar VAG SW: 4F0 910 795 F    HW: 4F0 959 795 F
   Component: TSG HL          H21 0050  
   Codare: 0000002
   Atelier: WSC 02327 785 00200
   VCID: 2F674D6EBE1D4A3C88-807A

1 cod a gasit:
02115 - Unitate de blocare pentru închidere centralã 
            008 - semnal neplauzibil
             împrejurari cod:
                    Stare defect: 01101000
                    Prioritate defect: 3
                    Frecventa defect: 1
                    Resetare contor: 107
                    rulaj: 361112 km
                    Indicator de timp: 0
                    Data: 2019.04.11
                    timp: 18:38:23

1 cod a gasit:
02115 - Unitate de blocare pentru închidere centralã 
            008 - semnal neplauzibil
             împrejurari cod:
                    Stare defect: 01101000
                    Prioritate defect: 3
                    Frecventa defect: 1
                    Resetare contor: 107
                    rulaj: 361112 km
                    Indicator de timp: 0
                    Data: 2019.04.11
                    timp: 18:38:23
 

Ma poate ajuta cineva,multumesc.

Modificat de cogdao
Ai postat in A6 C5, data viitoare se sterge. Ti-am mutat mesajul, ai raspunsul in postul de mai sus. Foloseste functia search!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to Usi Audi A6 C6

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!