Jump to content
Northman

Led rosu pe portiera

129 postări în acest subiect de discuţie

sdR+

Este praf ca neamtul a tras pe ea si apoi zbranca...desfa broasca fa i o curatare,gresare,refacerea lipiturilor reci de pe placa,curatare colector motoras si schimba switch ul iar apoi o sa mai mearga mai mult decat o sa reziste masina.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
techmaster34

Buna colegi.Am demontat ieri broasca de la usa soferului si am verificat tot microîntreruptor si cele de pe placa,am schimbat motorasul cu unul curat si gresat,montat tot la loc tot nu se aprinde acel led.Mai am eroare pe usa dreapta spate dar acolo am brosca noua.Nu inteleg de ce acum am eroare doar pe asta iar cu ceva timp dadea si pe usa sofer.Va rog puneti o poza cu locatia calculatorului pt usi sau închidere sa îl scot afara cred ca acolo are ceva fire care sunt oxidate.Multumesc.

Link către postare

F l o r i n

calculator usa = corp comun cu motorasul de geam electric - este cel din plastic negru

modul confort - da jos plasticele de sub bord, la sofer si o sa il vezi sus, langa coloana volan - cu 1 sau 2 mufe, in el.

nu ai ce fire oxidate sa gasesti pe acolo, poate ceva lipituri reci pe placa.

Link către postare
kelu

@techmaster34 intra in masina, incuie-te inauntru si incearca sa deschizi fiecre portiera in parte. Vezi daca nu cumva este vreuna care nu intra in safe si se dechide.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.