Jump to content

Chelade


Alex_B
 Share

Postare recomandată

"KELFOS

Convertizor de rugina pe baza apoasa.

Mod de utilizare:

Se aplica direct pe rugina fara a fi necesar nici un tratament prealabil (perie, smirghel, spaclu etc.). Kelfos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Alex_B

    21

  • bogdan

    7

  • jan

    6

  • citroends21

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

E de incercat :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din descriere seamana cu un fel de feruginol, pe care trebuie sa-l cureti ulerior aplicarii . Mai bine Kelfos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat azi de la Maer 5L de Kelfos, 215 lei. Cat de curand il probez si pun poze cu rezultatul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca-s tare curios cum interactioneaza cu broasca :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Kelfos asta e destul de ciudat, in 10 minute se transforma intr-o pelicula neagra, oarecum elastica ; dupa 1 zi de "intarit" se poate lua destul de usor cu un cutter de pe suprafata. Cheia DIY a fost lasata 2 zile in apa cu sare.

post-4027-0-33964800-1307042112_thumb.jp

post-4027-0-57728500-1307042981_thumb.jp

Eu am bagat toate tablele de la motor in soda, apoi am spalat cu presiune cu apa si apoi direct kelfos; dupa o zi, vopsea neagra rezistenta la temperatura.

post-4027-0-48063500-1307042988_thumb.jp

post-4027-0-50547500-1307043023_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

Arata urat suprafatza..mai bine le dadeai la perie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

In fine ...

Am cautat din nou Chelade, aveam nevoie urgenta de un litru, acum am rezolvat dar pentru comenzi viitoare zic aici. Mi-au raspuns astia de la Chemsearch Romania ... Vand doar o cutie de 12 litri cu ~ 900 lei cutia, deci cam 80 lei pe litru. Daca se strang 12 litri, facem o comanda ... Altfel, mai ramne varianta sa cumperi cate un litru de la evasion (gasiti pe net) adica la 100 lei litrul + 16 lei transportul prin curier.

Daca vrea cineva urgent, sa zica aici ...

Kelfos-ul pare a reactiona cu fierul ca si Chelade ... insa nu stiu care e mai bun, poate zice cineva de a dat si ... si. Mai ieftin e, de departe, Kelfos-ul. Eu cu chelade am dat si sunt multumit, mi-a placut rezultatul. Insa tre sa zic si ca daca dai la temperatura ambianta de sub 10 -15 grade nu ai facut nimic, nu reactioneza cum trebuie. Si nu numai ... sticla de produs pastrata la temperaturi scazute strica compozitia, se fac galme inauntru.

Modificat de tipatescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Deoarece aveam nevoie de chelade, am cumparat un bax. Asa ca...

 

Vand "CHELADE Stabilizator de rugina si grund pentru metale" , la flacon de 1 litru. Pret: 115 lei / litru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!