Jump to content

VW Fox


Michael
 Share

Postare recomandată

„Prima generatie a modelului noii masinute Fox a companiei Volkswagen AG va fi profitabila ca urmare a costurilor scazute de productie, a spus directorul executiv Bernd Pischetsrieder.

Volkswagen, cel mai mare producator european de masini, va fabrica Fox in Brazilia, unde productia auto este „mult mai ieftina

Modificat de Michael
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • adifox

    4

  • rvacaru

    3

  • maximus

    3

  • lupo_bv

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

e chiar frumoasa, seamana mai mult cu polo :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ziarul Financiar din 13 aprilie 2005 publica, pe ultima pagina, la sectiunea auto, un articol referitor la VW Fox, intitulat "Volkswagen s-a prins in jocul masinilor ieftine". Iar micul Fox nici macar nu este atat de mic pe cat pare:

-lungime: 3.82 m

-latime: 1.66 m

-inaltime: 1.54 m

-volum portbagaj: 260 l.

Pretul de vanzare al modelului (care in echiparea standard va avea si ABS), va fi sub 10.000 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai precis va fi 9000 de euro,sursa revista Motor Magazin,luna martie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Noul VW "SpaceFox" sau VW Suran cum este botezat in Brazilia !

Niste date de pe un site cehesc (sorry):

(4166 x 1654 x 1547 mm)

Pohon SpaceFoxe obstar

Modificat de scaevola
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

urat interior, desi masina e destul de draguta(cu mentiunea ca sper ca e ceva mai lata decat pare din poze). Spuneau niste amici care cunosc cat de cat masinile vag ca fox-ul are materiale interioare chiar mai proaste ca golanu'..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte proaste.. dar poate durabile. Proaste in sensul "neplacute" la atingere, feeling. Un fel de Mazda 323 din 1977 asa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

urat interior, desi masina e destul de draguta(cu mentiunea ca sper ca e ceva mai lata decat pare din poze). Spuneau niste amici care cunosc cat de cat masinile vag ca fox-ul are materiale interioare chiar mai proaste ca golanu'..

Maximus deja am impresia de "dejavu" acelasi lucru l-ai spus si pe daewooclub.ro despre alte masini ...chiar au palpat prietenii tai aceasta masina sau au palpat poza ..sa fim seriosi .

PS> stiu Loganul este cea mai fiabila si bine finisata masina din lume :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdane nu vreau sa creez flameuri.Nu am spus-o eu,uita-te mai sus ce a zis un coleg coforumist.Is curios si eu pana la urma care e aportul tau cu postul de mai sus ,la topicul numit vw fox

Modificat de maximus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vazut masina, am fost in ea (Fox, Germania). Are usi foarte mari, subtirele. E foarte inalta din toate punctele de vedere (si pozitie de condus si garda la sol). Mult mult plastic dur, dar foarte posibil sa fie ceva durabil, rezistent la frecus. Un design interior extrem de simplist, dar functional.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina nu am vazuto in realitate dar am vazut o prezentare a acesteia pe un program tv din germania si chiar mia lasat o impresie buna

dar hai sa lasam criticile , poate Foxul asta nu o sa mai scartaie in interior ca loganul si sai moara ABS-ul in 2 luni:D

siplistica si cu bun gust rvacaru , ca de altfel toate masinile VAG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, eu nu am zis ca nu e faina :D Am zis doar ca e extrem de simpla si functionala.

BTW: am vazut pe strada unul galben "tunat"...uhu..era sa nu o recunosc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:oare de ce am impresia ca linia laterala al lui spacefox va semana extrem de mult cu ce a break-ului fabia 2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta ma intreb si eu... de ce ai impresia :)) ca din ce vad in poze, e mult mai scurt... si "botul" e cu totul altfel... dar daca acoperi partea din fata... si mai lungesti masina, reducandu-i in acelasi timp inaltimea...poate sunt sanse sa semene cu Fabia.

P.S Spune-mi te rog... a aparut Fabia 2??? ca eu nu stiam asta... :)

istef edit: Te rog nu mai folosi quote inutil. Vezi http://vwforum.ro/index.php?act=announce&f=5&id=13

Modificat de istef
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

salut! am un fox 1.4tdi an 2006 70cp,clima,geamuri si oglinzi el. mai e cineva pe forum cu fox?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

nimeni pe forum cu fox?...sunt singur?...asta e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

se pare ca mai e cineva cu FOX , un nou membru " annefox" , dar care inca nu poate posta.Stie cineva care ar fi cauza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut ..ma da stie cineva unde se afla mufa de diagnosticare la fox ? ca eu nu dau de ea ...este o trapa(ca un torpedou sub volan) dar eu nu reusesc sa o deschid bag unghia si trag de ea dar nu se deschide ... mi-e sa nu rup ceva de acolo daca trag mai tare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mufa OBD pentru VW FOX.

QJc2A.jpg

Modificat de didus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bratulescu Andreea

Buna ! Zilele astea am avut un eveniment nefericit cu masina si sunt in cautare disperata de unele elemente de caroserie. Daca dezmembrati careva, sau stiti pe cineva care dezmembreaza VW Fox, va rog frumos sa ma anuntati si pe mine, aici pe forum. Am vrut sa creez un nou topic, dar nu am reusit, asa ca am postat aici. Va multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Bratulescu Andreea
salut! am un fox 1.4tdi an 2006 70cp,clima,geamuri si oglinzi el. mai e cineva pe forum cu fox?

Buna ! Am eu VW FOX , asta daca mai e valabila intrebarea ta . :D Mai e si altcineva cu FOX ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca putini membrii cu FOX..., dar timpul trece, ii asteptam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • R_a_z_v_a_n changed the title to vw fox 1.2 benzina 2007 care pierde mult ulei pe lângă bujie.

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!