Jump to content

Intoarcerea lui Corrado ?


voinea
 Share

Intoarcerea lui Corrado ?  

11 voturi

  1. 1. Intoarcerea lui Corrado ?

    • Da - 4motion - 4cyl. Turbo
      16
    • Da - 4motion - VR6
      17
    • Nu
      3
    • Da - 4cyl. Turbo FrontWheelDrive
      3
    • Da - VR6 FrontWheelDrive
      4


Postare recomandată

From the Press Release:

A-Class platform

Length: 172.13 inches (4372 mm)

Width: 68.19 inches (1732 mm)

Height: 54.96 inches (1396 mm)

Wheelbase: 98.94 inches (2513 mm)

17-inch wheels

225/45 low-profile tires

Room for four adults

Engine: ?? (Hopefully a 200+ HP VR6, Turbo/Supercharger as Option)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alexrosiu

    8

  • lbanias

    7

  • AB-33-WOB

    7

  • scirocco

    3

Daca VR6 din 93 , cind a iesit, avea 192 CP,si asta cu 12 ventile, ma astept ca un nou VR6 sa aiba cel putin 250 CP fara turbo si poate 300CP cu turbo. Insa eu cred ca sasiul nu ar rezista, e prea mic si ampatamentul ar trebui marit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se va face nici un Corrado. Pt VW Corrado a fost un esec. Se merge pe volum de vanzari nu pe exclusivitate. Banu sa iasa :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Iata noul Corrado ce va iesi in 2006 ! 3500 cmc , 350 CP .

Din pacate e doar un alt proiect... Nici nu cred ca l-a vazut VW. L-am gasit pe Corrado Canada.

Buna incercare, nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un pas inainte CORRADO 2

Concernul VW a facut un pas in fata, prin propunerea de lansare a noului VW Corrado mai exact Corrado2, o masina capabila sa concureze cu M3, M Coupe, S2000, Rx8 si alte masini de calibru mare.

Constructorul german a incetat sa produca variante sport coupe de la ultimul model Corrado adica de vreo 13 ani. Momentan s-a luat decizia de a raspunde cerintelor devotatilor VW de pe intreg mapamondul si ca raspuns la aceste cerinte s-a luat in calcul o posibila relansare a vechiului model sub alta structura si forma.

Modelul R32 Sport

motor R32- 280 Cp

RWD- 2 Motion traction control technology

pret:21.000$Modelul Wolfsburg

motor R32s Vortech Supercharged- 330 Cp

RWD- 2 Motion traction control technology

pret:23.000$Modelul Autobahn

motor W8t- W8Turbo -400 Cp

RWD- 2 Motion traction control technology

pret:25.000$

VW Corrado2 se comporta bine atat ca masina de strada cat si pe circuit, dotat cu precizia unui M Coupe si acceleratia unui S2000.

Tractiune spate, distributie de greutate 50%- 50% pe punti, un comportament pe sosea de invidiat, o gramada de caluti sub capota si un design exterior ce a reusit sa dea clasa mai multor designeri de renume.

Dotari si alte informatii:

-sistem avansat al controlului tractiunii a eliminat definitiv problemele intampinate de tractiunea spate.

-jante din aliaj usor de 18

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Animal Planet! Frumoasa bestia... Dar extrem de agresiva, un amestec ciudat de elemete de AUDI si alte dihanii sport. Farurile ma duc cu gandul la SEAT, nu stiu de ce...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare! Daca asa va arata si in realitate, stiu ce masina imi voi lua in 2008... :mellow:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NO COMENT!!!!Superba masinuta!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DemenTZial de-a dreptu! :)

Cu vremea or sa apara si Spy Photos si o sa ne lamurim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cea mai frumoasa masina pe care am vazut-o pana acum ... bine ... nu intra in discutie Aston Martin Vanquish :). Totusi cred ca nu o sa arate chiar asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"..that is a chop from Automobile of that Hyundai concept that is rumored to give a hint of the next generation Tiburon. I don't remember what it is called, though."

hyundaihcd84cj.th.jpg

Sansele ca masina adevarata sa semene cu cea din poza sunt destul de mici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din prima poza, farurile si mie mi se par foarte cunoscute, dar nu de la Seat, ci de la AUDI A3 CLAR!!!

:banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar, farurile seamana cu cele de A3, dar trebuie sa recunoastem ca e superba bestia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

aoleau s-a terminat cu smecheria, doamne cum poate sa arate

sunt curios daca chiar apare (corado mi-sa parut ce mai mijto masina "sport" de la vw)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

am innebunit!deci...am sa refuz sa mai privesc poze...daca apare masina precis va fii la un pretz care ma va face sa blestem ziua cand m-am nascut sarac!

ma rog eu incep de pe acu sa strang bani pt el...va salut pe totzi si sper sa ma tine g60-ul pana am bani de ala nou :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca 99.(9) % nu se va numi SCIROCCO, nici macar CORRADO.

VW nu are nici un motiv sa o numeasca asa. Nu are nimic in comun cu masina fabricata intre 1974-1992.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

eu am vazut pe 4tuning acum ceva vreme o alta varianta de corrado 2, nu prea seamana cu ce e in poza asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

WORDLESS !!!! nu a prea postat lumea. Si asta din cauza ca a cam ramas fara cuvinte. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e intr-adevar foarte frumos. dar parca prea seamana cu G5. mai ales GTI. si e posibil sa se bata cu el la ceva public tinta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!