Jump to content

Rcd 310 Vs Rcd 300


MihaiMihai
 Share

Postare recomandată

sau poate schimba din RCD300 fara mp3, in RCD300 cu mp3 si nu are nevoie de acest upgrade la CAN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa da, nu mai are nevoie sa schimbe CAN-ul....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicusor_pintilie

Imi poate explica cineva ce reprezinta acest CAN ? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Can-bus este o componenta electronica care face legatura intre calculatorul masinii tale si unitatea Rcd310 in cazul nostru nefiind compatibila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am pe Passat b7 un rcd 310, am facut un cd cu mp3 (verbatim) si am constatat cu stupoare (mare de tot) ca nu-l citeste , da mesajul "cd error".Mentionez ca am verificat cd-ul pe PC si functioneaza(adik e tras ok cu 24x).Aveti idee despre ce e vorba, sau chiar rcd 310 nu stie mp3.(cu toate ca in cartea lui spune ca stie mp3).

 

Daca ma poate ajuta cineva, ar fi perfect.

 

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa tragi cd cu viteza minima in pc ar trebui sa mearga mp3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult, am reusit pana la uram, viteza de scriere era destul demica 24x, problema era ca trebuia facut discul in system CDFS si nu UDF, uni spun ca ar trebui sa mearga si UDF, dar mai incercam , deocamdata la voi face pe toate CDFS(Cd-ROm ISO).

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

la rcd 310 se poate pune stick usb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU fara o interfata media in.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt Roby

Da finalizare la cd dupa ce il scrii,sau mai corect bifeaza inchide sesiunea din programul de scriere.

Zi frumoasa.

Modificat de romytaxy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Un prieten are pe Golf IV, RCD 200 cu Mp3 player; asa a cumparat-o de noua, masina.

Pentru upgrade de la generatia 2 (RCD 300, Rcd 500) la generatia 3 (RCD 210, RCD 310, RNS 310, RCD 510), este necesar, la auto fabricate pana in 2008, schimbarea a CAN bus Gateway cu o versiune mai noua.

Mai trebuie si un adaptor pentru antena, deoarece, la RCD 300/500 exista doua mufe separate pentru antena, in timp ce, la generatia 3 cele doua mufe sunt unite intr-un singur conector.

Conectori RCD 310:

 

Mi-am pus si eu RCD 310, pe un Passat B6, si acuma astept sa vad daca se descarca bateria, masina fiind din 2006...

 

Are ceva ca am conectat doar la o mufa de aia pentru antena? ca nu intra bine, dupa cum ai zis..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu are nimic ca ai conectat doar o antena... merge si cu una singura.

 

Depinde de CAN-ul de pe masina - daca este cel original, iti va descarca bateria. Vezi ce litera are la sfarsit.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum vad? Cu VCDSu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scaneaza adresa 19 - can gateway.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daniel, aici nu este o arie tehnica!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • 4 months later...

as dori sa va intreb daca se poate pune un cd mp3 310 in loc de cd 300 la un vw touran si daca masca care acopera cd este compatibila cu celalalt cd 310  mentionez ca masina este un touran din 2004 cu climatronic <si unde as putea obtine codul de la cd mp3 310 pt ca detin doar seria sasiului dupa care a fost dat jos  multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, merge montat.

 

ca sa nu iti descarce bateria cand masina este oprita, trebuie sa faci update la can gateway sau sa-l inlocuiesti - daca varianta ta nu suporta update (majoritatea seriilor suporta - poti posta codul sa iti verific, daca il ai - trebuie o scanare pt asa, ca sa nu stai sa il desfaci de pe masina)

 

pt codul de securitate - nu cred ca reprezentanta te va ajuta, avand in vedere ca nu este masina originala.... doar decodat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare . Pot monta pe masina din semnatura un RNC 210 in locul la RCD 300. Trebuie update la can ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un prieten mi_a zis ca imi consuma bateria . Msssss bonzo69

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt D-l Florin-mp3 pt vw este un blaupunkt siare niste serii  vwz1z216050016 asta ar fi seria care se afla pansonata pe el iar seria sasiului de pe masina care a fost dat jos este wvwzzz8sau 3cz9e112418<dat jos de pe un vw passat 2009 sportline si mai are inca o serievw-1ko035186aa  si bp 7 647 201 360   multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce faci cu acele serii ?

 

 

@clau_vw_tdi: orice HU cu x10 o sa consume bateria daca ai in can-gateway mai vechi pe masina. ce cod are can-gatewayul tau ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge pus un can gateway de la alta masina mai noua la un turan din 2004 pt a merge fara probleme un rcd 310 Eu avand acuma un rcd 300 audio

Modificat de sorinambru74
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, doar sa fie mai mare de K 0178 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!