Jump to content

Rcd 310 Vs Rcd 300


MihaiMihai
 Share

Postare recomandată

Salut, nu am gasit care sunt diferentele (bune sau rele) intre cele 2 modele. Poate cineva care a pus mina pe amindoua sa scrie prin ce difera cele 2 modele? Multam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima diferenta ar fi design-ul.

post-9546-1216320684_thumb.jpg post-9546-1216320714_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa specific partea cu design-ul :)! Le-am vazut deja pe amindoua si evident ca 310 arata mult mai bine ca 300. In rest sunt curios cum se comporta, este mai bun tehnologic sau doar e o cosmetizare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pot sa-ti spun eu ca RCD 310 se comporta foarte bine. Nu pierde semnalul radio, este mai calitativ ca si sunet fata de RCD 300...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

diferenta ar mai fii faptul ca RCD310-ele are functia MP3 ca default, iar RCD300-ele nu prea o are ( eu unu n-am vazut un RCD300 cu MP3, cam rar... multi aleg RCD500 cu MP3 )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diferenta ar mai fii faptul ca RCD310-ele are functia MP3 ca default, iar RCD300-ele nu prea o are ( eu unu n-am vazut un RCD300 cu MP3, cam rar... multi aleg RCD500 cu MP3 )

exista si rcd 300 cu mp3, oricum 310 arata mult mai bine si suna mai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ma poate ajuta cineva: cum se conecteaza telefonul la radio RCD 310 (functia bt audio), sau daca are cineva un manual de utilizare pentru Radio 310.

Multumesc,

Razvan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

cam la ce pret se comercializeaza rcd 310? ma bate gandul sa imi pun pe masina mea.merge,nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe masina ta nu prea merge ca nu este model 2008 sau 2009. Mie nu-mi mergeau comenzile si se comporta aiurea (se inchidea uneori din senin, backlight-ul isi micsora intensitatea etc..). Am pus documentul de instalare in topic-ul de comenzi volan pt golf V si scrie ca RCD310 este compatibil doar cu modelele 2008 si 2009.

Confirm ca RCD310 se aude mult mai bine ca RCD300 si, evident, arata mult mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cum imi dai seama ce model am? 300 am inteles ca n-am ca am vazut poza...da de unde stiu daca e 310 sau altu? am mai vazut ceva cu 500...

am golf5 din oct 2007, deci e modelu 2008, a venit din stock cu mp3 inclus si in plus nu am cerut nimic...deci ar trebui sa fie standardu

si ca sa nu mai pun inca o intrebare, dupa ce imi ziceti ce model am, am la el iesire de auxiliar? cum pot conecta un subwoofer la aparatu pe care il am cu boxele cu care a venit? (adica usi fata, usi spate...si tweetere nu stiu daca exista)

mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut rcd 300 sase luni pe masina din semntura, cu 8 dif. ,iar acum am 310. Pot sa spun ca sunetul este mult mai bun , mai clar ,iar semnalul radio este cu mult peste cel de la 300.

Si inca ceva , daca ai BC+, afiseaza numele artistului si al melodiei pe el cand setezi computerul pe audio. La 300 scria doar Folder 2, File 3, de exemplu.

E altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

stie cineva daca RCD 310 Mp3 are audio in sau Aux?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golful 4 a avut rcd ? De care ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are si se numeste Gamma. Poate avea si cd changer. si navi .. Depinde de dotarile masinii dar poate te ajuta sa cauti in sectiune de "Vanzari "

Spor, R

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Un prieten are pe Golf IV, RCD 200 cu Mp3 player; asa a cumparat-o de noua, masina.

Pentru upgrade de la generatia 2 (RCD 300, Rcd 500) la generatia 3 (RCD 210, RCD 310, RNS 310, RCD 510), este necesar, la auto fabricate pana in 2008, schimbarea a CAN bus Gateway cu o versiune mai noua.

Mai trebuie si un adaptor pentru antena, deoarece, la RCD 300/500 exista doua mufe separate pentru antena, in timp ce, la generatia 3 cele doua mufe sunt unite intr-un singur conector.

Conectori RCD 310:

post-7784-1253307452_thumb.jpg

post-7784-1253307466_thumb.jpg

post-7784-1253307478_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut ....stiti cumva daca pot lega un subwoofer activ la aceste tipuri de radiocd-uri?.Am o Jetta din 2008 cu RCD 300 sau 310 cu 8 difuzoare , si vreau sa cumpar un subwoofer.O sa merg la VW la service daca se poate pentru ca am nevoie si de alimentare pentru el , doar sa nu dau banii degeaba pe el , si sa nu-l pot lega..

Va multumesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate lega cu adaptor high-low. Alimentarea pentru woofer se ia din fata, de pe borna de "+" a bateriei. Spor la bricolat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

animatutz ce inseamna adaptor high-low si unde se monteaza acest adaptor ...poti sa dai ceva detalii te rog mult..multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este un adaptor de semnal, necesar pentru a conecta un amplificator, la un player ce nu are iesiri preout RCA; se poate lega pe cablurile difuzoarelor si ofera o iesire preout RCA de semnal mic,.... dar, daca subwooferul pe care ti-l vei lua are intrari High-level, nu-ti mai trebuie acest adaptor.

Modificat de hazin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult de ajutor .Subwooferul este magnat Active Reflex 300 A si suporta si intrare hi level ...Deci este ok ...se poate cumpara.Firele de audio probabil le voi trage de la usa din spate ca sa nu mai dau casetofonul jos ...iar pentru curent ....nu stiu ...ma gandesc ...am o priza de 12 V care a venit standard in cotiera centrala ...ma gandesc ca va avea suficienta putere pentru el ...o sa pun oricum o siguranta pe fir ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

buna,am o intrebare,cum pot seta ca rcd310 sa ilumineze seara fara sa pun contactul sau sa aprind pozitia?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

As fi interesat ce diferente sunt intre modelul vechi de RCD 300 (butoane negre, fara mp3) si modelul nou de RCD 300 (2009, butoane crom, cu mp3)...bineinteles in afara de functia mp3...

Sunt diferente constructive, de producator sau de calitate a sunetului ?

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare,

Dintre cei care detin deja RCD 310, puteti posta manualul pentru acest player va rog?

Multumesc,

Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai cautat la manuale si nu l-ai gasit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat in topicul de manuale si nu am gasit decat RCD 300, nu si RCD 310. Daca ai vreun link catre manualul respectiv te rog sa il postezi.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!