Jump to content

Highline variant


Marius

Postare recomandată

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marius

    77

  • bamse

    14

  • Ricuss

    10

  • -A L E X-

    6

Top Posters In This Topic

  • Administrator

Saptamana asta, 19-25 ianuarie 2009, am reusit cateva modificari la aspectul masinii.

In partea din fata am inlocuit bara cu modelul OEM pt piata americana prevazuta cu "corner lights" si sigla VW cu una OEM "German Army".

golf21.jpggolf22g.jpg

Oglinda retrovizoare dreapta a fost inlocuita cu una de dimensiuni identice cu ceea din stanga.

golf23.jpggolf24.jpg

Nu am neglijat nici partea din spate, unde am inlocuit hayon-ul cu unul model american ce are spatiul pt numar patrat. de asemenea am inlocuit stergatorul lunetei cu unul Aero de Golf 5.

golf25s.jpggolf26.jpg

Link către comentariu

NU pot zice decat jos palaria! :) Daca n-as fi stiut legatura cu Catalin, acum sigur incepeam sa banuiesc ceva :( Si ca sa parafrazez o zicala, "Drum intins!" :(

Link către comentariu

Hmm, another one? :D Numa'\ Variante \Americane in familia voastra :wub: Frumos, frumos arata :) Mai faruri de GTI si .. :P

Link către comentariu
  • Administrator

La faruri nu voi modifica nimic pt ca am xenon OEM. :wub:

Multumesc pt aprecieri! :)

Link către comentariu

bravos bravos :screwy: foarte high vagoneta :))

+ eventual proiectoare de ceata in grile. farurile OEM sunt super!

Link către comentariu
  • Administrator

Multumesc frumos!

Sunt foarte multumit de modificarile aduse, iar unele dintre aceste sunt foarte utile.

  • stergatorul pt luneta isi face perfect treaba;
  • oglinda retrovizoare dreapta este mult mai eficienta.

stergatorluneta.pnggolf27.jpg

Am uitat sa mentionez este ca am inlocuit si geamurile ambelor oglinzilor retrovizoare, cu modelul cu tenta albastra. :icon_thumright:

geamoglinda.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • Administrator

In acest week-end am parcurs cu masina 750 km cu un consum mediu pe BC de 6.0l/100km.

Singura problema aparuta, a fost becul de pozitie stanga fata, care si-a dat duhul. :)

Link către comentariu

Oooooooo......asa daaaaaaaa, mai venim de-acasa!!!!! :) Beton frate modificarile, bine gandit.....cu oglinda aia din dreapta schimbata m-ai dat gata, ca si pe mine ma cam enerveaza "ciotul" ala original (estetic, nu practic) si as vrea s-o schimb cu una normala, ca in stanga!!!!! :D De unde ti-ai luat-o si la ce pret?

Link către comentariu
  • Administrator

Oglinda am comandat-o la dealerul vw din Craiova. Este piesa OEM ce echipeaza modelele fabricate pt piata de peste ocean.

Codurile si pretul fara tva:

3B0 857 538 B/GRU - codul pt carcasa oglinzii - 86 ron

1J1 857 508 K 01C - codul pt bratul oglinzii cu reglaj si incalzire electrica. - 362 ron

1J1 857 522 J - codul pt geam de culoare albastra. - 72 ron

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

superba masina..facuta cu un gust bun .. imi place interiorul al nebunie..

sa o stapanesti sanatos...

multa bafta tuturor

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Cu jantele ce ai in plan?

Le vei schimba...?

Foarte tare chestia cu oglinda albastra...si pe stanga este la fel?

Link către comentariu
  • Administrator

In prezent am jante Avus II pe masina, pe care le voi pastra pt anvelopele de iarna.

Pt cele de vara am un set de LeCastallet, urmeaza sa-mi achizitionez si anvelopele.

lecastellet.jpg

Da, si oglinda din stanga are tenta albastra.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!