Jump to content

Martorul De Airbag


Dudu1980
 Share

Postare recomandată

la cel SH - cel mult codare, sters erori. Vezi sa cumperi de la o masina similara, nr aibaguri, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    8

  • Al Bundy

    6

  • macovid

    5

  • LeCoqSportif

    5

AdrianMarius82

Multumesc frumos pentru ajutor,am schimbat airbagurile pasager si volan si cu calculatorul de airbag a fost mai usor decat ma asteptam.am luat unul sh identic cu al meu si nu a trebuit decat sa sterg erorile cu vcds si asta e.ma bucur ca am reusit sa rezolv problema fara sigurante si rezistente,improvizatii care nu au ce cauta mai ales cand vb de siguranta noastra.multumesc Florin,multumesc Al Bundy pentru ajutor in aceasta problema si in altele care au fost in trecut!:) daca ajuta pe cineva pot oferi gratis modulul meu dar trebuie reprogramat.multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
On 4.7.2017 at 22:39, AdrianMarius82 a scris:

Multumesc frumos pentru ajutor,am schimbat airbagurile pasager si volan si cu calculatorul de airbag a fost mai usor decat ma asteptam.am luat unul sh identic cu al meu si nu a trebuit decat sa sterg erorile cu vcds si asta e.ma bucur ca am reusit sa rezolv problema fara sigurante si rezistente,improvizatii care nu au ce cauta mai ales cand vb de siguranta noastra.multumesc Florin,multumesc Al Bundy pentru ajutor in aceasta problema si in altele care au fost in trecut!:) daca ajuta pe cineva pot oferi gratis modulul meu dar trebuie reprogramat.multumesc

 

Salut Adrian, eu am scos odata siguranta nr 20, crezand ca e siguranta de la tempoat...avand in vedere faptul ca nu am tempomat la masina si am zis ca oricum e degeaba, si vreau sa precizez ca aveam contactul pus la masina si in momentul cand am scos siguranta cu nr 20 mi s-au aprins mai multi martori in bord impreuna cu cel de airbag,...eu repede i-am dat un reset din cheie, toti martorii m-i s-sau stins inafara de cel de la airbag, de atunci imi sta aprins intruna...ce ar fi de facut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/17/2017 at 10:42 PM, erwyyn said:

Salut Adrian, eu am scos odata siguranta nr 20, crezand ca e siguranta de la tempoat...avand in vedere faptul ca nu am tempomat la masina si am zis ca oricum e degeaba, si vreau sa precizez ca aveam contactul pus la masina si in momentul cand am scos siguranta cu nr 20 mi s-au aprins mai multi martori in bord impreuna cu cel de airbag,...eu repede i-am dat un reset din cheie, toti martorii m-i s-sau stins inafara de cel de la airbag, de atunci imi sta aprins intruna...ce ar fi de facut?

tempomatul este pe siguranta nr.5 - se poate verifica ce e cu el, de nu lucreaza.

In rest, erorile pe airbag nu se reseteaza - contact, etc - decat cu un tester - VCDS sau altceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un OBD dinala prin Bluetooth dar cu ala nu imi apare nimic, o sa incerc sa fac rost de un tester sa vad daca o sa am mai multa bafta, multunesc pt sfaturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salutare 

Am și eu o problema la un polo 9N din 2002 , îmi apare martorul de la airbag in bord ,  am făcut o diagnoza , îmi puteți spune ce ar putea fi ?

Screenshot_2021-02-02-18-50-07-470_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Airbag lateral scaun sofer. Desfa si curata mufa .. sau eliminarea acesteia si realizarea conexiunikor pe direct, dupa care stergi eroarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!