Jump to content

Dealeri Auto De Evitat Din Germania Si Nu Numai


ANdi B.
 Share

Postare recomandată

Suna la autovit

Eu am vorbit cu ei 

Si au inchis un anunt 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Dupa cautarile mele prin zona Dusseldorf din NRW, cam departe ptr romani in cautare de masina ptr ca e tocmai la granita cu Olanda,

pot sa recomand ca fiind seriosi:

 

http://www.waltercoenen.de/CoenenContao/index.php

 

http://www.trend-automobile.de/

 

N-am cumparat inca nimic de la ei dar am fost de mai multe ori sa vad anumite masini si au fost foarte ok.

 

Mai este si www.autohus.de care sunt insa in Bremen si langa Hamburg, par seriosi si ei dar inca n-am ajuns efectiv la fata locului, doar am primit pdf-uri cu raport DEKRA ptr defectele unei anumite masini .

 

DE EVITAT:

Orice dealer care are 20 de masini sau mai putin cu preturi de la 500 de euro la 20000 de euro, cu marci si modele total diferite, de obicei sunt masini colectate la preturi bune, probabil cu anumite defecte care au fost reparate in garajul atasat micului autohaus .

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

BEST AUTOMOBILE 4 YOU

Str. Calea Ploiesti, Nr.1, 130145 Targoviste,

Telefon: +4 0725859708 +4 0766611875

 

Evitati acest parc auto,este neserios,minte,modifica km.

 

In legatura cu acest dealer. Evitati-l. Pentru a nu crea duplicate, pun legatura catre postarea mea tot de pe acest forum: http://vwforum.ro/topic/115849-achizitionare-passat-cc-masini-de-evitat-black-list-samsari/?p=2545009

Si cei de la autovit ii dau voie sa puna anunturi sa vanda masini masluite.... :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • 2 years later...

nu stiu daca am postat chiar unde trebuie , imi cer scuze daca trebuie sa fie alt topic

cine ma poate lumina si pe mine cum acest dealer din Germania de pe mobile , DAXX , are zeci si zeci de masini la preturi infime ?

m-am tot uitat peste tot dar nu inteleg care e faza :

https://home.mobile.de/AUTOVERTRIEBDAX#ses

exemplu :

https://home.mobile.de/AUTOVERTRIEBDAX#des_254073468

sunt lovite , defecte ? ceva trebuie sa fie , in poze nu vad nimic lovit

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tare ciudat , le-au disparut toate masinile de pe mobile , noaptea trecuta erau aproape o suta

o avea vreo tactica periodica , le pun putin sa prinda un fraier si apoi le scot

ce am trimis eu link era un Touareg din 2014 cu 90k si dotari full la 15k euro

acum o saptamana , tot noaptea , am vazut alt " dealer " , nu am retinut cum se numea , care avea masini de acest gen si care a disparut brusc

probabil e si la ei schema aia gen " Polonia " prin care iau avans si dispar

 

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bre, e ciudat, da' au inglejii o vorba: if it's too good to be true, in almost all of the cases, it is :)

Daca tu stii ca nu aia e valoarea masinii, poti trece linistit peste, sigur e teapa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

21 hours ago, tavitara said:

ce am trimis eu link era un Touareg din 2014 cu 90k si dotari full la 15k euro

masina de 70.000 euro noua, la anul, km si banii aia, nu exista - decat daca a trecut trenul peste ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu am inteles initial cum pot exista pe mobile ca dealer

am crezut ca nu citesc eu tot si masinile sunt lovite sau alte chestii , de asta am intrebat

cand au disparut m-am prins ca sunt fantome care apar noaptea sub diverse nume , pescuiesc cativa clienti si apoi se evapora

acum au aparut iar cateva masini " normale " la ei

deci e posibil sa le fi spart cineva contul si sa fi postat atunci noaptea anunturile fantoma

 

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta se intampla si pe alte siteuri gen Amazon sau Ebay. Apar vanzatori care ofera preturi cu 50% sub pretul normal si dispar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum sunt tari astia , nu inteleg cum de nu ii prinde nimeni

in fiecare noapte sparg contul unui dealer , acum au intrat pe contul Autohaus Eching

posteaza in fiecare noapte aceleasi masini

de putin timp m-am abonat sa urmaresc Touareg-uri dupa 2011 la dealeri

noaptea imi apar evident pe primele locuri la " ieftine " si " noutati " aceste masini false , pe diverse conturi de dealeri

gata cu off topic-ul , scuze , ptr ca nu e vorba de dealeri neseriosi ci de escroci care sparg conturi de dealeri

hack.JPG

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!